Zrewolucjonizuj tworzenie wycen dzięki Salesforce CPQ

Zrewolucjonizuj tworzenie wycen dzięki Salesforce CPQ

July 31, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Odblokuj moc Salesforce CPQ z NEXELERO. Zrewolucjonizuj proces od wyceny do gotówki, usprawnij sprzedaż i popraw doświadczenia klientów. Zacznij dziś!

Salesforce

W epoce, w której efektywność biznesowa jest kluczem do zachowania konkurencyjności, szybkość i dokładność generowania ofert dla klientów stały się ważniejsze niż kiedykolwiek. Wprowadź Salesforce CPQ (konfiguracja, cena, wycena), potężne narzędzie, które zrewolucjonizowało proces wyceny poprzez automatyzację i usprawnienie operacji, umożliwiając w ten sposób firmom szybsze zamykanie transakcji.

Salesforce CPQ to narzędzie sprzedażowe dla firm, które zapewnia dokładne ceny przy dowolnym scenariuszu konfiguracji produktu. Aplikacje CPQ uwzględniają opcjonalne funkcje, dostosowania, ilości i rabaty, umożliwiając przedstawicielom handlowym szybkie i dokładne podawanie cen. Salesforce CPQ ma na celu zwiększenie szybkości i wydajności procesu wyceny, co skutkuje poprawą satysfakcji klienta i zwiększeniem rentowności.

W tym poście na blogu zagłębimy się w Salesforce CPQ, badając jego wartość i zalety, najważniejsze funkcje oraz sposób, w jaki przekształca proces sprzedaży. Podzielimy się również prawdziwym studium przypadku firmy, która odniosła znaczne korzyści z wdrożenia Salesforce CPQ. Jeśli interesuje Cię poprawa wydajności sprzedaży i zawieranie transakcji szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Salesforce CPQ może zrewolucjonizować sposób tworzeni ofert w Twojej firmie!

Zrozumienie CPQ Salesforce

Salesforce CPQ, skrót od Configure, Price, Quote, to kompleksowy pakiet oprogramowania, który usprawnia proces od wyceny do gotówki. To potężne narzędzie zostało zaprojektowane, aby pomóc firmom w automatyzacji i optymalizacji procesu wyceny, czyniąc go szybszym, dokładniejszym i wydajniejszym.

 1. Configure: „C” w CPQ oznacza „Konfiguruj”. Dotyczy to procesu konfiguracji produktu lub usługi. Zasadniczo umożliwia przedstawicielom handlowym łatwe i dokładne konfigurowanie rozwiązań produktowych lub usługowych w celu spełnienia specyficznych potrzeb klientów. Proces ten często obejmuje złożone kombinacje produktów lub usług, które muszą być dokładnie przedstawione w ofercie.
 2. Price: „P” w CPQ oznacza „Cena”. Salesforce CPQ zapewnia zautomatyzowaną, ustandaryzowaną i skalowalną strukturę cenową, która uwzględnia różne parametry, takie jak rabaty ilościowe, oferty promocyjne, ceny pakietów i inne konfigurowalne modele cenowe. Eliminuje potrzebę ręcznych obliczeń i ogranicza błędy, zapewniając za każdym razem dokładną wycenę.
 3. Quote: wreszcie, „Q” w CPQ oznacza „Wycena”. Gdy produkty lub usługi zostaną skonfigurowane i wycenione, Salesforce CPQ generuje profesjonalną i szczegółową wycenę, którą można natychmiast dostarczyć klientowi. To nie tylko przyspiesza cykl sprzedaży, ale także poprawia jakość obsługi klienta, zapewniając szybkie i precyzyjne odpowiedzi.

Wykorzystując Salesforce CPQ, firmy mogą automatyzować złożone procesy sprzedaży, minimalizować błędy w konfiguracji produktów i cenach oraz szybciej tworzyć oferty, przyspieszając w ten sposób cykl sprzedaży i poprawiając ogólne wrażenia klientów. Ale prawdziwe pytanie brzmi: dlaczego Twoja firma powinna wybrać Salesforce CPQ zamiast innych rozwiązań CPQ? Zagłębimy się w to w następnej sekcji.

Dlaczego warto wybrać Salesforce CPQ?

 1. Usprawnione procesy: Salesforce CPQ radykalnie upraszcza proces konfiguracji, wyceny i wyceny, eliminując ręczne zadania i automatyzując kluczowe etapy cyklu sprzedaży.
 2. Przyspieszony cykl sprzedaży: dzięki szybszemu generowaniu dokładnych ofert i skróceniu czasu poświęcanego na zatwierdzanie, Salesforce CPQ przyspiesza cykl sprzedaży i pomaga szybciej zamykać transakcje.
 3. Minimalizacja błędów: oprogramowanie minimalizuje błędy w ustalaniu cen i wycen, eliminując kosztowne pomyłki i zapewniając dokładne wyceny za każdym razem.
 4. Zwiększona produktywność sprzedaży: Salesforce CPQ uwalnia czas sprzedawców, automatyzując rutynowe zadania, pozwalając im skupić się na tym, co robią najlepiej – sprzedaży.
 5. Ulepszona obsługa klienta: zapewniając szybkie, dokładne wyceny i bezproblemową obsługę, Salesforce CPQ poprawia jakość obsługi klienta co może poprawić jego zadowolenie.
 6. Skalowalność: Salesforce CPQ został zaprojektowany tak, aby rozwijał się wraz z Twoją firmą. W miarę jak Twoje potrzeby ewoluują i Twój biznes rozwija się, Salesforce CPQ może łatwo dostosować się do bardziej złożonych modeli cenowych lub większych katalogów produktów.
 7. Potężne integracje: Salesforce CPQ może bezproblemowo integrować się z innymi produktami Salesforce i aplikacjami innych firm, oferując ujednolicone, kompleksowe rozwiązanie.
 8. Szczegółowe raporty i analizy: dzięki Salesforce CPQ firmy mogą śledzić kluczowe wskaźniki i uzyskiwać wgląd w wyniki sprzedaży, wielkość transakcji, trendy cenowe i nie tylko, wspierając podejmowanie decyzji w oparciu o dane.

Podsumowując, Salesforce CPQ oferuje szereg korzyści, które mogą znacząco wpłynąć na produktywność i rentowność Twojej firmy. Wybierając Salesforce CPQ, inwestujesz w narzędzie, które może zrewolucjonizować Twój proces sprzedaży i przyspieszyć wzrost. Przyjrzyjmy się kluczowym cechom tego niesamowitego narzędzia w następnej sekcji.

Kluczowe funkcje Salesforce CPQ

 1. Konfiguracja produktu: Salesforce CPQ pozwala szybko i łatwo konfigurować złożone opcje produktów, zapewniając wybór tylko prawidłowych kombinacji i eliminując błędy. Pozwala na łączenie produktów i usług w jedną ofertę.
 2. Ceny i rabaty: Salesforce CPQ obsługuje wiele struktur cenowych i automatyczne reguły rabatów, zapewniając, że wyceny zawsze odzwierciedlają Twoje najnowsze strategie cenowe. Może obsługiwać rabaty ilościowe, procentowe subskrypcje, wstępnie wynegocjowane ceny kontraktowe i wiele więcej.
 3. Generowanie wycen: Salesforce CPQ ułatwia generowanie profesjonalnych wycen. Pozwala również na dynamiczne generowanie ofert w wielu językach i walutach, odpowiednich dla globalnych firm.
 4. Zarządzanie umowami i subskrypcjami: Salesforce CPQ wspiera zarządzanie umowami i umożliwia automatyczne generowanie ofert odnowienia. Możesz zarządzać subskrypcjami i usługami w tej samej ofercie, co upraszcza proces wyceny dla firm stosujących model oparty na subskrypcji.
 5. Zatwierdzenia: oprogramowanie zapewnia zautomatyzowany proces zatwierdzania, który można dostosować na podstawie kwoty oferty, poziomu rabatu lub innych czynników. Zmniejsza to opóźnienia i gwarantuje, że wszystkie oferty są zgodne z regułami biznesowymi.
 6. Analityka i prognozowanie: Salesforce CPQ oferuje narzędzia analityczne i prognostyczne, dające wgląd w wyniki ofert i trendy sprzedaży. Dane te można wykorzystać do udoskonalenia strategii cenowych i dokładniejszego prognozowania przychodów.
 7. Integracja: Salesforce CPQ bezproblemowo integruje się z Salesforce CRM i innymi narzędziami Salesforce, zapewniając ujednoliconą platformę dla Twojego procesu sprzedaży.

Podsumowując, Salesforce CPQ oferuje szeroką gamę funkcji zaprojektowanych w celu uproszczenia i usprawnienia procesu sprzedaży, zmniejszenia liczby błędów, zwiększenia wydajności sprzedaży i poprawy obsługi klienta. W następnej sekcji przyjrzymy się, w jaki sposób Salesforce CPQ może zrewolucjonizować proces wyceny.

W jaki sposób Salesforce CPQ rewolucjonizuje robienie wycen

 1. Redukcja błędów: dzięki Salesforce CPQ firmy mogą radykalnie zredukować liczbę błędów w procesie wyceny. Dzięki automatyzacji konfiguracji produktów i usług rozwiązanie zapewnia wybór tylko prawidłowych opcji, eliminując ryzyko błędów ludzkich.
 2. Zwiększona wydajność: automatyzacja zapewniana przez Salesforce CPQ znacznie przyspiesza proces wyceny. Zespoły sprzedażowe nie muszą już spędzać godzin, a nawet dni na ręcznym tworzeniu złożonych ofert. Zamiast tego mogą generować dokładne wyceny w ciągu kilku minut.
 3. Lepsze doświadczenie klienta: zdolność Salesforce CPQ do generowania profesjonalnych i spersonalizowanych ofert poprawia ogólne wrażenia klienta. Dostarczając wyceny szybko i dokładnie, firmy zwiększają swój profesjonalizm i wiarygodność w oczach klientów.
 4. Skalowalność: Salesforce CPQ można łatwo dostosowywać i skalować wraz z rozwojem firmy. Może obsługiwać złożone modele cenowe, szeroką gamę produktów i różne struktury dyskontowe. Ta skalowalność zapewnia, że pozostaje cennym narzędziem, niezależnie od tego, jak duża staje się firma lub jak złożona jest jej oferta.
 5. Integracje i spójność: Salesforce CPQ bezproblemowo integruje się z innymi rozwiązaniami Salesforce i aplikacjami innych firm. Pozwala to na spójność danych w całym procesie zarządzania relacjami z klientami, przyczyniając się do bardziej trafnego i świadomego podejmowania decyzji.
 6. Analityka i spostrzeżenia: Salesforce CPQ zapewnia potężne możliwości analityczne, oferując wgląd w wyniki sprzedaży, trendy produktowe i nie tylko. Te spostrzeżenia mogą być pomocne w podejmowaniu strategicznych decyzji i udoskonalaniu procesu sprzedaży.

W następnej sekcji przyjrzymy się prawdziwemu studium przypadku, które pokazuje, jak Salesforce CPQ może zmienić proces wyceny.

Studium przypadku: Salesforce CPQ w działaniu

Firma Y: historia sukcesu Salesforce CPQ

Firma Y (nazwa zmieniona ze względu na politykę firmy) to średniej wielkości firma produkująca technologie, która sprzedaje szeroką gamę produktów z możliwością dostosowania. Przed wdrożeniem Salesforce CPQ zespół sprzedaży w firmie Y borykał się z powolnym i podatnym na błędy procesem wyceny.

 1. Wyzwanie: linia produktów firmy Y była obszerna i można ją było w dużym stopniu dostosowywać, co doprowadziło do złożonego procesu wyceny. Zespół sprzedaży musiał ręcznie konfigurować produkty i usługi, co skutkowało wysokim wskaźnikiem błędów i długimi czasami realizacji. To nie tylko opóźniło sprzedaż, ale także negatywnie wpłynęło na relacje z klientami.
 2. Wdrożenie: firma Y zdecydowała się na wdrożenie Salesforce CPQ w celu usprawnienia procesu wyceny. Ściśle współpracowali z NEXELERO, aby dostosować rozwiązanie do ich unikalnych potrzeb i przeszkolić zespół sprzedaży w zakresie korzystania z nowego narzędzia.
 3. Rezultaty: dzięki Salesforce CPQ firma Y była w stanie zrewolucjonizować swój proces wyceny. Zespół sprzedaży może teraz generować złożone oferty w ciągu kilku minut, przy znacznie zmniejszonym wskaźniku błędów. Zautomatyzowany system zapewnia wybór tylko prawidłowych opcji, poprawiając dokładność wyceny.
 4. Wpływ: Salesforce CPQ przekształcił proces sprzedaży firmy Y, czyniąc go bardziej wydajnym i zorientowanym na klienta. Zespół sprzedaży jest w stanie szybciej odpowiadać na zapytania klientów, zwiększając zadowolenie klientów. Co więcej, dzięki analityce CPQ, firma Y uzyskała cenny wgląd w swoje wyniki sprzedaży, umożliwiając im podejmowanie bardziej świadomych decyzji biznesowych.

To tylko jedna z wielu historii sukcesu podkreślających transformacyjny wpływ Salesforce CPQ. Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą, czy dużym przedsiębiorstwem, Salesforce CPQ może zrewolucjonizować również Twój proces wyceny. Zobaczmy, jak zacząć swoja przygodę z Salesforce CPQ w następnej sekcji.

Jak zacząć korzystać z Salesforce CPQ?

Rozpoczęcie pracy z Salesforce CPQ może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale przy odpowiednim podejściu możesz płynnie wdrożyć to transformacyjne narzędzie do swojego procesu sprzedaży. Oto kilka kluczowych kroków, które pomogą Ci:

 1. Zidentyfikuj swoje potrzeby: zanim zagłębisz się w Salesforce CPQ, poświęć trochę czasu na zrozumienie unikalnych potrzeb swojej firmy. Jakie są główne problemy w obecnym procesie wyceny? W jaki sposób narzędzie CPQ może złagodzić te wyzwania? Ten krok pomoże Ci dostosować Salesforce CPQ do Twoich potrzeb.
 2. Współpracuj z konsultantem Salesforce: wdrożenie Salesforce CPQ to nie tylko instalacja nowego oprogramowania; chodzi o transformację procesu sprzedaży. Współpraca z konsultantem Salesforce, takim jak NEXELERO, może zapewnić nieocenione wskazówki. Pomogą Ci one dostosować Salesforce CPQ do Twoich konkretnych potrzeb, wyszkolić Twój zespół i zapewnić płynne przejście.
 3. Zaplanuj adaptację użytkowników: zmiana może być trudna, zwłaszcza jeśli dotyczy nowej technologii. Zaplanuj wdrażanie użytkowników od samego początku, angażując w ten proces swój zespół sprzedaży. Oferuj szerokie możliwości szkoleniowe i bądź otwarty na ich opinie. Pamiętaj, że Salesforce CPQ będzie skuteczne tylko wtedy, gdy użyje go Twój zespół!
 4. Konfiguruj i dostosuj: Salesforce CPQ można w dużym stopniu dostosować. Z pomocą konsultanta Salesforce skonfiguruj narzędzie, aby dostosować je do Twojego procesu sprzedaży. Możesz między innymi definiować reguły dotyczące produktów, modele wyceny i przepływy pracy zatwierdzania.
 5. Uruchom i oceń: po dokładnych testach nadszedł czas na uruchomienie! Ale twoja praca na tym się nie kończy. Regularnie oceniaj wydajność systemu i opinie użytkowników. Pamiętaj, że Salesforce CPQ jest elastyczny i zawsze możesz wprowadzić poprawki, aby lepiej służyć Twojemu procesowi sprzedaży.

Pamiętaj, że rozpoczęcie przygody z Salesforce CPQ to nie tylko wdrożenie nowego narzędzia; chodzi o zrewolucjonizowanie procesu sprzedaży. Korzyści z Salesforce CPQ wykraczają poza szybsze i dokładniejsze wyceny, zapewniając bardziej wydajny i zorientowany na klienta proces sprzedaży.

Podsumowując

Salesforce CPQ to coś więcej niż narzędzie do wyceny; to przełom w całym procesie sprzedaży. Dzięki automatyzacji i usprawnieniu procesu od wyceny do gotówki nie tylko zwiększa wydajność i dokładność, ale także zapewnia bardziej satysfakcjonującą obsługę klienta. Dzięki solidnemu zestawowi funkcji Salesforce CPQ umożliwia dostosowanie metod ustalania cen i rabatów, definiowanie reguł dotyczących produktów, automatyzację zatwierdzania i wiele więcej.

Jednak pomyślne wdrożenie i wykorzystanie Salesforce CPQ wymaga dogłębnego zrozumienia narzędzia i jego możliwości. Zespół NEXELERO może Ci w tym pomóc. Jako partner Salesforce z certyfikowanymi specjalistami CPQ zapewniamy konsultacje, szkolenia i bieżące wsparcie, aby zapewnić płynne przejście i pomyślne wdrożenie Salesforce CPQ w Twojej firmie.

Gotowy do zrewolucjonizowania procesu wyceny za pomocą Salesforce CPQ? Nie przemierzaj tej podróży samotnie. Pozwól nam pomóc Ci uwolnić pełny potencjał Salesforce CPQ i przekształcić proces sprzedaży w potężny zasób dla Twojej firmy. Skontaktuj się z NEXELERO już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach Salesforce CPQ!

Poznaj przyszłość sprzedaży. Przeżyj rewolucję z Salesforce CPQ i NEXELERO już dziś!

Zespół NEXELERO