Uwolnij potencjał mobilnego biura z Salesforce Mobile App

Uwolnij potencjał mobilnego biura z Salesforce Mobile App

August 29, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Odkryj, jak Salesforce Mobile App może zmienić Twoją pracę zdalną. Dowiedz się o jego funkcjach, konfiguracji i historiach sukcesu z naszego obszernego przewodnika.

Salesforce

CRM

Remote work

Uwolnij potencjał mobilnego biura z Salesforce Mobile App

Nowa rzeczywistość pracy

Praca zdalna nie jest już trendem – to zmiana paradygmatu, która ogarnęła globalną siłę roboczą. Według niedawnego badania prawie 13% pracowników pracuje obecnie zdalnie przynajmniej przez część czasu, a liczba ta ma jedynie rosnąć. Jednak to odejście od tradycyjnego środowiska biurowego stwarza wyjątkowy zestaw wyzwań: jak zarządzać zespołem, śledzić potencjalnych klientów, analizować dane i zapewniać efektywne zarządzanie relacjami z klientami, gdy Twoje „biuro” może pewnego dnia stać się kawiarnią, a Twoje salon następny?

Rozwiązanie na wyciągnięcie ręki

Skorzystaj z aplikacji mobilnej Salesforce: potężnego narzędzia zaprojektowanego jako Twoje wirtualne biuro, zawsze i wszędzie. To rozwiązanie mobilne to coś więcej niż tylko miniaturowa wersja pulpitu Salesforce na komputery stacjonarne; to w pełni zintegrowana platforma, która pozwala zarządzać funkcjami biznesowymi w dowolnym miejscu, bezpośrednio z dłoni.

O czym jest ten wpis?

W tym poście omówimy kluczowe funkcje i funkcjonalności aplikacji mobilnej Salesforce, dzięki którym praca zdalna jest nie tylko możliwa, ale także wydajna i skuteczna. Przedstawimy również przewodnik, który pomoże Ci skonfigurować własne mobilne biuro, i udostępnimy studia przypadków, aby zilustrować, w jaki sposób firmy uwalniają nowy potencjał dzięki tej niezwykłej aplikacji.

Narodziny pracy zdalnej

Transformacyjny Trend

Pojęcie „pójścia do pracy” przeszło w ciągu ostatnich kilku lat ogromną zmianę. Według badania WFHResearch, ok.13% siły roboczej na świecie jest obecnie zatrudnionych w pracy zdalnej, a liczba ta odnotowuje znaczny wzrost ze względu na różne czynniki, w tym postęp technologiczny i potrzebę bardziej elastycznych środowisk pracy.

Mobilne biuro: konieczność, nie luksus

Dzięki tej zmianie zapotrzebowanie na „biuro mobilne” przestało być czymś, co warto mieć, a stało się niezbędnym wymogiem zapewniającym ciągłość działania. Współczesny profesjonalista równie często pracuje w domu, jak i w nadmorskim kurorcie, kawiarni czy przestrzeni coworkingowej. Ta elastyczność niesie ze sobą własny zestaw wyzwań: jak zapewnić stałą produktywność, efektywną współpracę i usprawnione działanie, gdy Twój zespół jest rozproszony w różnych lokalizacjach i strefach czasowych?

Problemy pracowników zdalnych

Pomimo wielu zalet pracy zdalnej – elastyczności, równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, obniżonych kosztów ogólnych – nie jest ona pozbawiona wad. Zespoły często borykają się z:

 • Lukami w komunikacji: niespójne przesyłanie wiadomości i brak współpracy w czasie rzeczywistym mogą utrudniać postęp.
 • Dostępnością danych: trudności w dostępie do kluczowych informacji biznesowych poza centralną lokalizacją.
 • Zarządzaniem projektami: śledzenie zadań, terminów i rezultatów staje się coraz bardziej złożone w przypadku konfiguracji pracy zdalnej.

Czym jest aplikacja mobilna Salesforce?

Pionierskie rozwiązanie

Aplikacja mobilna Salesforce to nie tylko kolejna aplikacja biznesowa — to oficjalna oferta mobilna firmy Salesforce, światowego lidera rozwiązań CRM. Aplikacja, wprowadzona jako uzupełnienie swojego odpowiednika na komputery stacjonarne, przeszła kilka aktualizacji i udoskonaleń, co pokazuje zaangażowanie Salesforce w zapewnianie płynnego, kompleksowego rozwiązania dla mobilnych firm.

Kluczowe funkcje

W istocie aplikacja mobilna Salesforce została zaprojektowana tak, aby umożliwić Ci zarządzanie krytycznymi aspektami Twojej firmy bez konieczności bycia przywiązanym do biurka. Aplikacja oferuje:

 • Zarządzanie relacjami z klientami (CRM): uzyskuj dostęp do danych klientów i aktualizuj je w czasie rzeczywistym, dzięki czemu liczy się każda interakcja.
 • Narzędzia do współpracy: użyj aplikacji Chatter, aby komunikować się z członkami zespołu, udostępniać pliki i informować wszystkich na bieżąco.
 • Zarządzanie zadaniami i projektami: twórz, edytuj i śledź zadania i projekty, aby zapewnić ich terminową realizację.
 • Analiza danych: wbudowane pulpity nawigacyjne i niestandardowe raporty umożliwiające zbieranie spostrzeżeń i podejmowanie decyzji na podstawie danych, a wszystko to na urządzeniu mobilnym.

Integracja Ekosystemu Salesforce

Piękno aplikacji mobilnej Salesforce polega na jej płynnej integracji z szerszym ekosystemem Salesforce. Niezależnie od tego, czy korzystasz z Sales Cloud, Service Cloud, Marketing Cloud czy innych usług Salesforce, aplikacja zapewnia ujednolicone doświadczenie. Możesz łatwo przełączać się między różnymi funkcjami, a nawet dostosować aplikację tak, aby wyświetlała informacje, które są dla Ciebie najważniejsze.

Funkcje ułatwiające pracę zdalną

CRM w podróży

W przypadku pracy zdalnej szybki dostęp do danych klientów może zadecydować o wygranej lub utraconej szansie. Dzięki aplikacji mobilnej Salesforce Twój CRM nie znajduje się tylko na Twoim biurku; jest w twojej kieszeni. Aktualizuj dane klientów, zarządzaj potencjalnymi klientami, a nawet twórz nowe możliwości za pomocą zaledwie kilku dotknięć. To tak, jakby mieć przy sobie całą bazę danych klientów, gdziekolwiek jesteś.

Natychmiastowa współpraca

Jedną z przeszkód w pracy zdalnej są opóźnienia w komunikacji. To właśnie tutaj aplikacja mobilna Salesforce wyróżnia się funkcją Chatter. Możesz łatwo rozmawiać z członkami zespołu, współpracować nad plikami i oznaczać współpracowników w komentarzach – a wszystko to w czasie rzeczywistym. To jak wirtualna sala konferencyjna mieszcząca się w Twoim smartfonie.

Analiza danych

Liczby nie kłamią, ale w przypadku zdalnej konfiguracji dostęp do kluczowych wskaźników może być kłopotliwy. Nigdy więcej. Dzięki konfigurowalnym pulpitom nawigacyjnym i analizom w czasie rzeczywistym możesz monitorować kluczowe wskaźniki wydajności (KPI) bezpośrednio z aplikacji. Podejmuj decyzje w oparciu o dane, nie czekając na powrót do biurka.

Zarządzanie zadaniami

Zarządzanie zadaniami staje się niezwykle proste dzięki aplikacji mobilnej Salesforce. Ustawiaj przypomnienia o spotkaniach z klientami, planuj dalsze działania, a nawet przydzielaj zadania członkom zespołu. Wszystko to jest zsynchronizowane z Twoim kontem Salesforce, więc nic nie umknie uwadze.

Dostosowanie do Twoich potrzeb

Nie ma dwóch takich samych firm i Twoje mobilne biuro powinno to odzwierciedlać. Aplikacja mobilna Salesforce oferuje zaawansowane funkcje dostosowywania. Możesz dostosować widoki, pola danych, a nawet zautomatyzować procesy, aby aplikacja działała dokładnie tak, jak tego potrzebujesz.

Wykorzystując te funkcje, nie tylko umożliwiasz pracę zdalną; podnosisz ją na nowy poziom wydajności i efektywności. W następnej sekcji przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji mobilnego biura za pomocą aplikacji mobilnej Salesforce.

Konfiguracja mobilnego biura - przewodnik

Krok 1: Pobierz i zainstaluj

Aplikacja mobilna Salesforce jest dostępna na platformach Android i iOS. Przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store, wyszukaj „Aplikacja mobilna Salesforce” i kliknij „Zainstaluj”, aby pobrać aplikację na swoje urządzenie.

Krok 2: Zaloguj się lub zarejestruj

Po zainstalowaniu otwórz aplikację i zaloguj się przy użyciu danych uwierzytelniających Salesforce. Jeśli nie masz jeszcze konta, musisz je założyć. Jeśli należysz do organizacji, zazwyczaj wiąże się to z skontaktowaniem się z administratorem Salesforce.

Krok 3: Zapoznaj się z panelem kontrolnym

Po zalogowaniu wylądujesz na pulpicie nawigacyjnym prezentującym różne funkcje. Poświęć kilka minut na zapoznanie się z układem. Zobaczysz różne karty, takie jak „Strona główna”, „Kontakty”, „Potencjalni klienci”, „Możliwości” i inne, w zależności od ustawień.

Krok 4: Skonfiguruj swoje mobilne biuro

 1. Kontakty i potencjalni klienci: przejdź do tych sekcji, aby zaimportować lub ręcznie wprowadzić szczegóły. Możesz także łączyć e-maile i ustawiać przypomnienia o dalszych działaniach.
 2. Chatter: aktywuj kanał Chatter, aby natychmiast komunikować się ze swoim zespołem.
 3. Zadania: twórz zadania lub importuj je ze swojego konta Salesforce. Ustal priorytety i terminy.
 4. Analityka: dostosuj swój pulpit nawigacyjny, aby wyświetlał wskaźniki KPI najbardziej odpowiednie dla Twojej roli.

Krok 5: Spersonalizuj ustawienia

 1. Powiadomienia: przejdź do ustawień i zarządzaj powiadomieniami. Możesz ustawić alerty dla nowych potencjalnych klientów, przypomnienia o zadaniach i nie tylko.
 2. Synchronizacja danych: upewnij się, że Twoja aplikacja jest skonfigurowana do synchronizacji z kontem Salesforce, dzięki czemu Twoje dane są zawsze aktualne.
 3. Widoki niestandardowe: dostosuj aplikację tak, aby pokazywała to, co jest dla Ciebie najważniejsze, niezależnie od tego, czy chodzi o interakcje z klientami, dane sprzedażowe czy współpracę zespołową.

Krok 6: Przetestuj

Zanim zaczniesz w pełni korzystać z aplikacji, przetestuj aplikację, aby upewnić się, że wszystkie funkcje działają zgodnie z oczekiwaniami. Wykonaj kilka telefonów, wyślij kilka e-maili, zaktualizuj status potencjalnego klienta i przejrzyj raport na panelu, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, znajdziesz się na dobrej drodze do stworzenia mobilnego biura, które nie tylko umożliwi pracę zdalną, ale także zoptymalizuje wydajność i produktywność. W następnej sekcji przyjrzymy się kilku studiom przypadków, które pokazują rewolucyjny wpływ aplikacji mobilnej Salesforce na firmy.

Studium przypadków

UWAGA: nazwy firm zostały zmienione zgodnie z polityką prywatności naszych klientów

Studium przypadku 1: Rewolucja w małej firmie

Firma: Sklep XYZ

Wyzwanie: sklep XYZ miała problemy ze zdalną koordynacją zespołu, zarządzaniem leadami i efektywną analizą danych, podczas gdy jej zespół pracował w różnych lokalizacjach.

Rozwiązanie: wdrażając aplikację mobilną Salesforce, scentralizowali dane klientów, skonfigurowali natychmiastową komunikację za pośrednictwem Chatter i monitorowali analizy wyników sprzedaży w czasie rzeczywistym.

Wynik: W ciągu zaledwie kilku miesięcy sklep XYZ odnotowało 20% wzrost współczynnika konwersji leadów i znaczną poprawę produktywności zespołu. Aplikacja mobilna Salesforce stała się ich podstawowym narzędziem do skutecznego zarządzania zdecentralizowanym zespołem.

Studium przypadku 2: Organizacja non-profit przechodzi cyfryzację

Firma: Fundacja XYZ

Wyzwanie: tej organizacji non-profit trudno było zarządzać relacjami z darczyńcami i wydarzeniami związanymi ze zbiórką pieniędzy, działając zdalnie.

Rozwiązanie: aplikacja mobilna Salesforce pozwoliła im śledzić informacje o darczyńcach, planować zadania związane ze zbiórką pieniędzy, a nawet zarządzać logistyką wydarzeń z dowolnego miejsca.

Wynik: organizacja odnotowała 15% wzrost liczby darowizn i płynniejszą obsługę wydarzeń zdalnych dzięki kompleksowym funkcjom aplikacji mobilnej Salesforce.

Studium przypadku 3: Wydajność dużego przedsiębiorstwa

Firma: DEF Tech

Wyzwanie: DEF Tech, duża firma, miała różne działy borykające się z problemem utrzymania jednolitej bazy danych i śledzenia projektów po przejściu na pracę zdalną.

Rozwiązanie: aplikacja mobilna Salesforce, oferująca rozbudowane możliwości dostosowywania, umożliwiła tworzenie pulpitów nawigacyjnych dostosowanych do potrzeb poszczególnych działów, zapewniając każdemu zespołowi ujednoliconą, a jednocześnie dostosowaną do indywidualnych potrzeb obsługę.

Wynik: Firma odnotowała zmniejszenie opóźnień w projektach o 25% i poprawę współpracy między działami.

Te studia przypadków pokazują, że niezależnie od wielkości i branży Twojej organizacji aplikacja mobilna Salesforce może służyć jako szkielet Twojej strategii pracy zdalnej, przekształcając wyzwania w możliwości.

Podsumowując

W stronę rewolucji mobilnej

Przyszłość pracy jest niezaprzeczalnie mobilna. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy, organizatorem non-profit, czy dyrektorem przedsiębiorstwa, przystosowanie się do mobilnego środowiska pracy jest nie tylko korzystne, ale wręcz niezbędne. Aplikacja mobilna Salesforce to kompleksowa, solidna i konfigurowalna platforma, dzięki której możesz mieć swoje biuro przy sobie, gdziekolwiek się udasz.

Przekształć swoją firmę już dziś

Nie pozwól, aby wyzwania związane z pracą zdalną utrudniały Twój rozwój i efektywność. Jak widzieliśmy z różnych studiów przypadków, aplikacja mobilna Salesforce może zrewolucjonizować sposób prowadzenia działalności gospodarczej, poprawiając konwersję potencjalnych klientów, współpracę w zespole i ogólną produktywność.

Wykonaj następny krok

Gotowy na zmianę sposobu pracy zdalnej? Pobierz teraz aplikację mobilną Salesforce i skonfiguruj swoje mobilne biuro w ciągu kilku minut. A jeśli szukasz bardziej dostosowanych rozwiązań, skontaktuj się z NEXELERO, aby uzyskać spersonalizowaną konsultację na temat optymalizacji doświadczenia Salesforce pod kątem pracy zdalnej.

Nie czekaj z wprowadzeniem innowacji. Przyszłość pracy już tu jest i mieści się w dłoni.