Salesforce i praca zdalna: zarządzanie zespołami w erze cyfrowej

Salesforce i praca zdalna: zarządzanie zespołami w erze cyfrowej

July 26, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Dowiedz się, jak Salesforce wspiera zdalne zarządzanie zespołem w erze cyfrowej. Odkryj kluczowe narzędzia, strategie i prawdziwą historię sukcesu.

Salesforce

6. Monitoruj postępy za pomocą pulpitów nawigacyjnych i raportów: funkcje raportowania Salesforce mogą pomóc menedżerom śledzić postępy indywidualne i zespołowe. Regularnie przeglądaj te raporty, aby zidentyfikować obszary wymagające poprawy i świętować sukcesy.W miarę jak nasz świat staje się coraz bardziej połączony i cyfrowy, sposoby, w jakie pracujemy, ewoluują w tandemie. Chociaż koncepcja pracy zdalnej została przyspieszona przez wydarzenia takie jak pandemia COVID-19, w rzeczywistości przejście do bardziej elastycznego, niezależnego od lokalizacji modelu pracy było już znane. Aby prosperować w tej nowej erze, firmy muszą się dostosować, a to oznacza wykorzystanie odpowiednich narzędzi do efektywnego zarządzania zespołami, niezależnie od ich położenia geograficznego.

Wejdź do świata Salesforce.

Salesforce, platforma CRM nr 1 na świecie, jest odpowiednio wyposażona, aby wspierać firmy w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z pracą zdalną. Dzięki solidnemu pakietowi rozwiązań opartych na chmurze Salesforce umożliwia zespołom współpracę, komunikację i utrzymanie produktywności z dowolnego miejsca.

W tym wpisie zagłębimy się w kluczową rolę, jaką Salesforce odgrywa we wspieraniu pracy zdalnej. Zbadamy, dlaczego stała się platformą dla firm zarządzających zdalnymi zespołami, podkreślimy kluczowe funkcje Salesforce, które zwiększają wydajność pracy zdalnej, oraz podzielimy się strategiami skutecznego wykorzystania tych narzędzi.

Udostępnimy również studium przypadku firmy, która z powodzeniem wdrożyła Salesforce do zarządzania zdalnymi zespołami, dając wgląd w namacalny wpływ, jaki może mieć ta platforma.

Niezależnie od tego, czy jesteś liderem biznesowym przygotowującym się na przyszłe ewentualności, czy też chcesz ulepszyć swój obecny model pracy zdalnej, ten post jest dla Ciebie.

Wpływ ery cyfrowej na miejsca pracy

Nadejście ery cyfrowej spowodowało ogromną zmianę w sposobie, w jaki postrzegamy miejsca pracy i angażujemy się w nie. Biuro, niegdyś bijące serce organizacji, nie jest już przywiązane do fizycznej lokalizacji. Ponieważ firmy wykorzystują technologie cyfrowe do usprawnienia swoich operacji, wirtualna przestrzeń robocza znalazła się na pierwszym planie.

Transformację przyspieszyła pandemia, która przy okazji posłużyła jako globalny eksperyment pracy zdalnej. Sytuacja wprowadził organizacje w nową rzeczywistość, w której fizyczna obecność w tradycyjnej przestrzeni biurowej nie była już możliwa ani bezpieczna. Wynik? Firmy musiały szybko się dostosować, wdrażając narzędzia i praktyki cyfrowe, aby zapewnić łączność i produktywność swoich zespołów.

Dziś, nawet gdy powracają pozory normalności, wiele firm nadal stosuje modele pracy zdalnej lub hybrydowej. W końcu praca zdalna niesie ze sobą niezaprzeczalne korzyści, takie jak większa elastyczność, obniżone koszty ogólne i dostęp do szerszej puli talentów, która nie jest ograniczona geograficznie.

Wraz z tą zmianą pojawiają się jednak nowe wyzwania. Współpraca i komunikacja w różnych strefach czasowych, utrzymanie spójności i morale zespołu oraz zapewnienie bezpieczeństwa danych wymagają wydajnych cyfrowych systemów zarządzania.

I tu właśnie wkracza Salesforce. W miarę jak wkraczamy w erę cyfrową, wszechstronne i elastyczne narzędzia Salesforce umożliwiają firmom skuteczne zarządzanie zdalnymi zespołami, zapewniając im łączność, zaangażowanie i produktywność, niezależnie od ich fizycznej lokalizacji. W dalszej części tego wpisu omówimy, w jaki sposób Salesforce zaspokaja potrzeby nowoczesnego cyfrowego miejsca pracy.

Zrozumienie Salesforce w odniesieniu do pracy zdalnej

Salesforce to coś więcej niż platforma do zarządzania relacjami z klientami (CRM). Z biegiem lat rozwinęła się w kompleksowy pakiet aplikacji biznesowych, które ułatwiają płynne przejście do pracy zdalnej.

W swej istocie Salesforce oferuje scentralizowaną platformę opartą na chmurze, na której znajduje się szereg zaawansowanych narzędzi i aplikacji. Narzędzia te zostały zaprojektowane w celu ułatwienia efektywnej komunikacji, współpracy i zarządzania klientami — wszystkich kluczowych elementów dobrze prosperującego środowiska pracy zdalnej.

Przyjazne dla pracy zdalnej funkcje Salesforce obejmują różne produkty. Na przykład Sales Cloud zapewnia przedstawicielom handlowym dostęp do danych klientów w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Service Cloud umożliwia agentom obsługi klienta rozwiązywanie problemów klientów z domu. Marketing Cloud umożliwia zespołom marketingowym zdalne prowadzenie kampanii, podczas gdy Collaboration Cloud z narzędziami takimi jak Chatter i Quip wspiera współpracę zespołową w cyfrowej przestrzeni roboczej.

Ponadto sztuczna inteligencja Salesforce Einsteina może zautomatyzować rutynowe zadania i dostarczać prognozy, jeszcze bardziej zwiększając produktywność zdalnych zespołów. Solidne środki bezpieczeństwa platformy zapewniają również, że poufne dane pozostają bezpieczne, nawet jeśli są dostępne z różnych lokalizacji.

Zasadniczo Salesforce stworzył cyfrową przestrzeń roboczą, która przekracza granice geograficzne. Umożliwia zespołom pozostawanie w kontakcie, dostosowanie i produktywność w coraz bardziej zdalnym środowisku pracy, demonstrując swoje możliwości jako rozwiązanie do pracy zdalnej. W kolejnych sekcjach zagłębimy się w konkretne funkcje i strategie zarządzania zdalnymi zespołami za pomocą Salesforce.

Dlaczego warto wybrać Salesforce do zarządzania zdalnymi zespołami?

1. Ujednolicona platforma: Salesforce zapewnia ujednoliconą platformę, na której można uzyskać dostęp do wszystkich danych, narzędzi i zasobów związanych z pracą, co jest wygodne dla zdalnych zespołów. Platforma konsoliduje dane klientów z wielu źródeł w jednym miejscu, umożliwiając zespołom bezproblemową pracę z różnych lokalizacji.

2. Zaawansowane narzędzia do współpracy: pakiet Salesforce zawiera zaawansowane narzędzia do współpracy, takie jak Chatter, Quip i Salesforce Anywhere. Narzędzia te ułatwiają komunikację i współpracę w czasie rzeczywistym między członkami zespołu, niezależnie od ich lokalizacji. Członkowie zespołu mogą rozmawiać, udostępniać pliki, współpracować nad dokumentami, a nawet prowadzić rozmowy wideo bezpośrednio z Salesforce.

3. Zwiększona produktywność: dzięki Salesforce zespoły mogą automatyzować powtarzalne zadania, śledzić postępy, ustawiać przypomnienia i wydajnie zarządzać swoją pracą. Oparte na sztucznej inteligencji Salesforce Einstein może nawet dostarczać prognozy i rekomendacje, jeszcze bardziej zwiększając produktywność.

4. Solidne zabezpieczenia: Salesforce oferuje solidne środki bezpieczeństwa, w tym szyfrowanie danych i uwierzytelnianie dwuskładnikowe, zapewniające bezpieczną obsługę poufnych danych biznesowych.

5. Skalowalność: opartą na chmurze platformę Salesforce można łatwo skalować wraz z rozwojem firmy. Wraz ze wzrostem wielkości zespołu lub potrzeb biznesowych można bezproblemowo dodawać dodatkowe funkcje lub licencje użytkowników.

6. Wszechstronna analityka: Salesforce zapewnia wszechstronne możliwości analityczne, które zapewniają jasny wgląd w wydajność zespołu, interakcje z klientami i trendy biznesowe. Te spostrzeżenia mogą pomóc w podejmowaniu decyzji i strategii, nawet gdy zespół pracuje zdalnie.

Wybór Salesforce do zarządzania zdalnymi zespołami to inwestycja w wydajność, współpracę i rozwój. Umożliwia firmom pokonywanie wyzwań związanych z pracą zdalną i rozwój w erze cyfrowej. W następnej sekcji omówimy konkretne funkcje Salesforce, które odgrywają kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu zdalnymi zespołami.

Kluczowe narzędzia Salesforce do pracy zdalnej

Salesforce oferuje szereg narzędzi zaprojektowanych w celu ułatwienia efektywnej pracy zdalnej. Poniżej znajdują się kluczowe narzędzia Salesforce, które są niezwykle przydatne w zarządzaniu zdalnymi zespołami:

1. Salesforce Chatter: Chatter to narzędzie do współpracy, które umożliwia członkom zespołu łączenie się, komunikację i współpracę w czasie rzeczywistym. Służy jako wirtualna przestrzeń robocza, w której pracownicy mogą udostępniać pliki, wymieniać się pomysłami i informować o swoich postępach.

2. Salesforce Anywhere: usprawnia zdalną współpracę, umożliwiając zespołom czatowanie, współedytowanie dokumentów i udostępnianie danych w czasie rzeczywistym, bezpośrednio w Salesforce. Pomaga to wszystkim być na bieżąco i zapewnia płynny postęp prac.

3. Quip: to narzędzie Salesforce, które łączy dokumenty, arkusze kalkulacyjne i funkcje czatu w jednym centralnym miejscu. Ułatwia współpracę w czasie rzeczywistym, zapewniając, że zespoły mogą bezproblemowo współpracować nad projektami, nawet z różnych lokalizacji.

4. Zadania Salesforce: ta funkcja umożliwia członkom zespołu tworzenie i przypisywanie zadań oraz zarządzanie nimi w Salesforce. Pomaga zdalnym zespołom zachować organizację, śledzić ich pracę i skutecznie dotrzymywać terminów.

5. Aplikacja mobilna Salesforce: dzięki aplikacji mobilnej Salesforce zdalni pracownicy mogą uzyskiwać dostęp do swoich danych CRM w dowolnym miejscu i czasie. Zapewnia, że zespoły mogą pozostać produktywne, nawet gdy są w ruchu.

6. Raporty i pulpity nawigacyjne (Dashbordy) Salesforce: te funkcje zapewniają zespołom wgląd w dane biznesowe, wskaźniki wydajności i wskaźniki KPI w czasie rzeczywistym. Pomaga zdalnym zespołom podejmować świadome decyzje i utrzymywać wydajność na właściwym torze.

7. Salesforce Einstein: Platforma sztucznej inteligencji Salesforce Einstein może zautomatyzować rutynowe zadania, dostarczać prognozy i spersonalizowane rekomendacje, zwiększając produktywność zdalnych zespołów.

Wykorzystując te narzędzia Salesforce, firmy mogą stworzyć spójne, efektywne i wysoce produktywne środowisko pracy zdalnej. W następnej sekcji zagłębimy się w strategie wykorzystania Salesforce do pracy zdalnej pokazujące, jak efektywnie planować wykorzystanie tego narzędzia do budowania środowiska do pracy zdalnej.

Strategie wykorzystania Salesforce do pracy zdalnej

Efektywne wykorzystanie Salesforce do pracy zdalnej wymaga przemyślanych strategii. Poniżej przyjrzymy się niektórym kluczowym strategiom, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać Salesforce w środowisku pracy zdalnej:

1. Wykorzystaj usługi Salesforce w chmurze: usługi chmurowe Salesforce umożliwiają łatwy dostęp z dowolnego miejsca. Dzięki pełnemu wykorzystaniu tych usług zespoły mogą efektywnie współpracować i uzyskiwać dostęp do niezbędnych danych w dowolnym czasie i miejscu.

2. Wykorzystaj Salesforce Mobile: dzięki aplikacji mobilnej Salesforce Twój zespół ma dostęp do kluczowych danych na wyciągnięcie ręki, bez względu na to, gdzie się znajduje. Zachęć swój zespół do korzystania z aplikacji mobilnej, aby pozostawać ze sobą w kontakcie i być produktywnym nawet gdy są z dala od swoich biurek.

3. Wykorzystaj Chatter do komunikacji: używaj Salesforce Chatter jako podstawowego narzędzia komunikacji. Oferuje nie tylko doskonałą platformę do komunikacji w zespole, ale także umożliwia współpracę i wymianę informacji w sposób zintegrowany z Twoją pracą.

4. Używaj Quip do pracy zespołowej: Quip łączy dokumenty, arkusze kalkulacyjne i czat, umożliwiając zespołom wspólną pracę nad projektem w czasie rzeczywistym. Jest to szczególnie przydatne w przypadku wspólnych zadań i projektów.

5. Automatyzuj z Salesforce Einstein: korzystaj z platformy sztucznej inteligencji Salesforce, Einstein, do automatyzacji rutynowych zadań. Zaoszczędzi to czas, zmniejszy ryzyko błędu ludzkiego i pozwoli Twojemu zespołowi skupić się na bardziej krytycznych i kreatywnych zadaniach.

6. Monitoruj postępy za pomocą pulpitów nawigacyjnych (Dadhboardów) i raportów: funkcje raportowania Salesforce mogą pomóc menedżerom śledzić postępy indywidualne i zespołowe. Regularnie przeglądaj te raporty, aby zidentyfikować obszary wymagające poprawy i wiedzieć kiedy świętować sukcesy.

7. Zapewnij ciągłe szkolenia: Salesforce to solidna platforma, a ciągłe szkolenia mogą pomóc Twojemu zespołowi w pełni je wykorzystać. Zachęć swój zespół do udziału w wielu szkoleniach oferowanych przez Salesforce, od seminariów internetowych po programy certyfikacji.

Wdrażając te strategie, firmy mogą stworzyć potężne środowisko pracy zdalnej, które zwiększa produktywność, promuje współpracę i poprawia ogólną jakość pracy. W następnej sekcji przyjrzymy się rzeczywistemu studium przypadku firmy skutecznie wykorzystującej Salesforce do pracy zdalnej.

Studium przypadku: Sukces Salesforce w zdalnym zarządzaniu zespołem

Kiedy konieczne było nagłe globalne przejście na pracę zdalną, średniej wielkości firma technologiczna (nazwa nie została ujawniona ze względu na ochronę prywatności) stanęła przed poważnymi wyzwaniami. Ich głównymi przeszkodami były wspieranie skutecznej komunikacji, zapewnienie bezproblemowej współpracy, zdalne zarządzanie projektami i utrzymanie ogólnej produktywności.

1. Opis problemu: brak odpowiednich narzędzi do koordynowania zdalnych działań zespołu doprowadził do zamętu w firmie. Istniała pilna potrzeba rozwiązania, które wspierałoby współpracę, śledziło produktywność i utrzymywało spójną komunikację między pracownikami pracującymi w różnych częściach globu.

2. Rozwiązanie Salesforce: aby sprostać tym wyzwaniom, firma zwróciła się do Salesforce, wdrażając różne narzędzia do efektywnego zdalnego zarządzania zespołem:

  • Salesforce Chatter: firma wykorzystała Chatter jako podstawową platformę komunikacyjną, umożliwiając swoim rozproszonym po całym świecie pracownikom skuteczną współpracę i komunikację. Utworzono różne grupy dla różnych projektów, działów i zainteresowań, usprawniając komunikację.
  • Salesforce Quip: został wykorzystany do pracy zespołowej w czasie rzeczywistym, umożliwiając tworzenie, omawianie i zarządzanie zadaniami i projektami w jednym miejscu, zwiększając w ten sposób produktywność i koordynację.
  • Salesforce Mobile: pracownicy mogą pozostać w kontakcie i produktywnie w dowolnym miejscu i czasie dzięki aplikacji mobilnej Salesforce. Dało im to dostęp do kluczowych danych z dowolnego miejsca.
  • Pulpity nawigacyjne (Dashboardy) i raporty Salesforce: za pomocą tych narzędzi kierownictwo może monitorować postępy indywidualne i zespołowe, a tym samym skutecznie śledzić i mierzyć produktywność w środowisku pracy zdalnej.

3. Wynik: wdrażając narzędzia Salesforce do pracy zdalnej, firma nie tylko pokonała wyzwania związane ze zdalnym zarządzaniem zespołem, ale także osiągnęła kilka korzyści:

  • Zwiększona produktywność: ulepszona współpraca i komunikacja zwiększyły produktywność zespołu, prowadząc do lepszych wyników projektu,
  • Zwiększone zaangażowanie pracowników: przyjazne dla użytkownika narzędzia zwiększyły współpracę i zaangażowanie zespołu, poprawiając ogólne zadowolenie z pracy,
  • Uproszczone operacje: Salesforce pomógł w usprawnieniu procesów, prowadząc do zwiększenia wydajności operacyjnej.

4. Wniosek: to anonimowe studium przypadku pokazuje siłę narzędzi Salesforce w skutecznym zarządzaniu zdalnymi zespołami, zwiększaniu produktywności i usprawnianiu operacji w wymagającym środowisku.

Podsumowując

Era cyfrowa, przyspieszona przez nieoczekiwane wydarzenia, takie jak globalna pandemia, nieodwracalnie zmieniła świat pracy. Praca zdalna stała się nie tylko koniecznością, ale cenioną zaletą, której poszukuje wielu pracowników. W tym krajobrazie Salesforce jawi się jako kluczowy sojusznik, dostarczający potężne narzędzia do efektywnego zarządzania zdalnymi zespołami i zapewnienia wysokiej produktywności i współpracy.

Zbadaliśmy wpływ ery cyfrowej na miejsca pracy, sposób, w jaki Salesforce pasuje do scenariusza pracy zdalnej, kluczowe narzędzia Salesforce przydatne w pracy zdalnej oraz strategie skutecznego wykorzystania tych narzędzi. Przyjrzeliśmy się również rzeczywistemu przykładowi tego, jak firma z powodzeniem wykorzystała Salesforce do zarządzania zdalnymi zespołami.

Teraz twoja kolej. Czy jesteś gotowy, aby przyjąć nową normę pracy i wyposażyć swoje zespoły w odpowiednie narzędzia, aby rozwijać się w środowisku pracy zdalnej? Skontaktuj się z NEXELERO i pozwól nam pomóc Ci poruszać się w niesamowitym świecie Salesforce. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy chcesz zoptymalizować swoje obecne narzędzia Salesforce, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Wspólnie zmieńmy sposób, w jaki pracujesz w erze cyfrowej. Skontaktuj się z nami już dziś!

NEXELERO Team