Salesforce CRM: centrum wszystkich Twoich źródeł danych

Salesforce CRM: centrum wszystkich Twoich źródeł danych

August 24, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Odkryj, jak Salesforce CRM, jako scentralizowane centrum, przekształca operacje e-commerce, usprawniając procesy i poprawiając doświadczenia klientów, z NEXELERO.

Salesforce

CRM

Salesforce CRM: centrum wszystkich Twoich źródeł danych

W dzisiejszej epoce cyfrowej firmy są połączone ze sobą lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, ale ich dane często pozostają odizolowane. Wyobraź sobie środowisko IT firmy, jako tętniące życiem miasto. W tym mieście znajduje się niezliczona ilość budynków, każdy o innym przeznaczeniu, tak jak firmy mają różne systemy informatyczne spełniające różne funkcje. Jeśli jednak te budynki (lub systemy) stoją samodzielnie, bez łączących je mostów i ścieżek, może to prowadzić do izolowanych zasobów cennych informacji.

Wejdź do świata Salesforce: nie jako kolejnego budynku, ale głównego dworca kolejowego w tym rozległym mieście. Salesforce służy jako serce miasta, ogniwo łączące luki, różne systemy, zapewniające płynny przepływ danych z jednego punktu do drugiego. Dzięki Salesforce w roli głównej, firmy mogą przekształcić swój chaotyczny rozwój cyfrowy w zharmonizowany, zintegrowany ekosystem.

Korzyści z używania Salesforce jako centralnego centrum danych

W dążeniu do usprawnienia procesów biznesowych i maksymalizacji wydajności, centralizacja danych i operacji systemowych, wyróżnia się jako kluczowa strategia. Kiedy Salesforce wkracza w rolę punktu centralnego, pojawia się kilka rewolucyjnych korzyści:

Spójny widok na każdego klienta:

W złożonym świecie biznesu interakcje z klientami obejmują różne punkty kontaktu – od wiadomości e-mail i zgłoszeń do pomocy technicznej po platformy handlu elektronicznego i zaangażowanie w mediach społecznościowych. Dzięki Salesforce wszystkie te różnorodne informacje o klientach łączą się w jeden, kompleksowy obraz. Oznacza to, że zespoły sprzedaży, marketerzy i personel pomocniczy mają dostęp do całościowego obrazu podróży, preferencji i potrzeb klienta, umożliwiając spersonalizowaną współpracę i podejmowanie świadomych decyzji.

Usprawnione operacje:

Wyobraź sobie różne systemy informatyczne jako pojedyncze instrumenty w orkiestrze. Kiedy każdy z nich gra swoją melodię bez synchronizacji, powstaje kakofonia. Ale Salesforce jako dyrygent wprowadza harmonię. Integrując platformy od automatyzacji marketingu po zarządzanie zapasami, Salesforce zapewnia synchronizację każdego działu, udostępniając i dając wgląd w dane w czasie rzeczywistym. Ten poziom spójności zmniejsza marnotrawstwo, skraca czas reakcji i toruje drogę dla płynniejszego przepływu pracy.

Lepsza współpraca:

W scentralizowanym środowisku minęły już czasy niekończących się łańcuchów e-mailowych i wyszukiwania najnowszej wersji pliku. Dzięki platformom takim jak Salesforce Chatter, zespoły mogą współpracować w czasie rzeczywistym, udostępniać aktualizacje i informować wszystkich na bieżąco. Wspólna cyfrowa przestrzeń robocza umożliwia zespołom spójną pracę, wspierając innowacje i przyspieszając terminy realizacji projektów.

Zaawansowana analityka:

Kiedy dane znajdują się odizolowane od siebie, wyciąganie praktycznych wniosków staje się bardzo trudnym zadaniem. Jednak dzięki centralizacji źródeł danych w Salesforce firmy zyskują potężną bazę narzędzi analitycznych. Wykorzystując zintegrowane dane, mogą odkrywać trendy, przewidywać wyniki i opracowywać strategie oparte na danych. Dzięki Einstein Analytics Salesforce firmy mogą nie tylko interpretować przeszłe zachowania, ale także przewidywać przyszłe wzorce, zapewniające im przewagę konkurencyjną na rynku.

Jak Salesforce osiąga ten cel?

U podstaw wydajności Salesforce jako centrum centralnego leży połączenie solidnych funkcji technologicznych, rozległego ekosystemu i niezrównanej elastyczności. Oto szczegółowe informacje na temat tego, jak Salesforce udaje się płynnie integrować różnorodne systemy IT:

Solidne opcje API i integracji:

Salesforce słynie z rozbudowanego zestawu API (interfejsów programowania aplikacji), które pozwalają mu „rozmawiać” z innymi systemami. Niezależnie od tego, czy jest to integracja natywna, czy aplikacja innej firmy, architektura Salesforce oparta na interfejsach API gwarantuje, że dane można z łatwością przesyłać i pobierać z dowolnej połączonej platformy. Co więcej, za pomocą platform oprogramowania pośredniego, takich jak MuleSoft (firma Salesforce), nawet systemy, które tradycyjnie stwarzały wyzwania związane z integracją, można bezproblemowo włączyć do Salesforce.

AppExchange:

Często porównywany do „sklepu z aplikacjami” dla firm, AppExchange firmy Salesforce to rynek oferujący tysiące gotowych rozwiązań. Aplikacje te, zaprojektowane zarówno przez Salesforce, jak i jej partnerów, zaspokajają różnorodne potrzeby biznesowe, od zaawansowanych narzędzi analitycznych po rozwiązania branżowe. Piękno AppExchange polega na jego naturze typu plug-and-play. Firmy mogą łatwo rozszerzać możliwości Salesforce bez konieczności angażowania się w długie cykle rozwoju, co gwarantuje szybkie uzupełnienie wszelkich luk w funkcjonalności.

Rozwiązania niestandardowe:

Każda firma jest wyjątkowa i czasami gotowe rozwiązania mogą nie wystarczyć. Mając to na uwadze, Salesforce oferuje platformę, którą można w dużym stopniu dostosować do własnych potrzeb. Dzięki narzędziom i środowiskom programistycznym Salesforce firmy mogą dostosować platformę do swoich konkretnych potrzeb, niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie niestandardowych aplikacji, modyfikowanie interfejsów użytkownika, czy tworzenie unikalnych przepływów pracy. Dzięki temu Salesforce nie tylko integruje się z istniejącymi systemami, ale także dopasowuje się do unikalnych potrzeb każdego środowiska biznesowego.

Studium przypadku: Transformacja operacji e-commerce za pomocą Salesforce

(Uwaga: nazwa firmy została zmieniona ze względu na politykę prywatności.)

Firma: GlobShop

Branża: E-Commerce

Wyzwanie: GlobShop, wschodzący gigant handlu elektronicznego, odnotował błyskawiczny rozwój dzięki zróżnicowanemu portfolio produktów i globalnemu zasięgowi. Jednak jego sukcesowi towarzyszyły wyzwania. Mieli oddzielne systemy do zarządzania zapasami, relacji z klientami, analityki sprzedaży i wsparcia posprzedażowego. Rezultatem był fragmentaryczny obraz podróży klienta, co często prowadziło do rozbieżności w stanach magazynowych, straconych okazji marketingowych i niespójnej obsługi klienta.

Rozwiązanie: Zdając sobie sprawę z potrzeby zintegrowanego podejścia, GlobShop przerzucił się na Salesforce z pomocą NEXELERO. Transformacja objęła:

  • Ujednolicone informacje o klientach: wszystkie interakcje z klientami, od historii przeglądania po zapisy zakupów i opinie, były scentralizowane w Salesforce. Dało to zespołom marketingowym jaśniejszy obraz nawyków zakupowych, preferencji i potencjalnych możliwości sprzedaży dodatkowej.
  • Integracja zapasów i sprzedaży: Salesforce został zsynchronizowany z ich systemem zarządzania zapasami. Śledzenie w czasie rzeczywistym oznaczało, że poziomy zapasów były zawsze dokładne, co ograniczało przypadki nadmiernej sprzedaży lub wyczerpania zapasów.
  • Ulepszone wsparcie posprzedażowe: dzięki Service Cloud Salesforce zgłoszenia do pomocy technicznej zostały płynnie powiązane z historiami zakupów klientów. Oznaczało to krótszy czas rozwiązywania problemów, ponieważ zespoły wsparcia nie musiały zadawać zbędnych pytań na temat wcześniejszych zakupów.

Wyniki: w ciągu 12 miesięcy firma odnotowała:

  • Zwiększenie sprzedaży: dzięki ukierunkowanym kampaniom marketingowym opartym na ujednoliconych informacjach o klientach zaobserwowano 30% wzrost liczby powtórnych zakupów.
  • Większe zadowolenie klientów: Szybsze rozwiązywanie problemów związanych z pomocą techniczną i dokładne informacje o stanie magazynowym doprowadziły do 25% wzrostu poziomu zadowolenia klientów.
  • Usprawnione zarządzanie zapasami: rozbieżności w stanach magazynowych zmniejszone o 90%, co spowodowało, że w sklepie GlobShop nie występują ani nadmierne, ani niedostateczne zapasy.

Dla GlobShop Salesforce był kamieniem milowym na drodze od rozwijającego się sklepu internetowego do potęgi handlu elektronicznego. Scentralizowane podejście nie tylko usprawniło operacje, ale także poprawiło jakość obsługi klienta, wzmacniając pozycję GlobShop na konkurencyjnym rynku internetowym.

Podsumowując

W dynamicznym i stale zmieniającym się krajobrazie współczesnego biznesu prawdziwy potencjał organizacji często kryje się pod powierzchnią, zasłonięty przez fragmentaryczne systemy i izolowane silosy danych. Podróż GlobShop uosabia transformacyjną moc centralizacji, w której Salesforce pojawił się nie tylko jako narzędzie, ale jako filar łączący różnorodne procesy i platformy. Dzięki Salesforce na czele firmy, niezależnie od tego, czy działają w handlu elektronicznym, takim jak GlobShop, czy w innych sektorach, mogą poruszać się po zawiłościach dzisiejszej ery cyfrowej ze sprawnością, wydajnością i precyzją. Wypełniając luki, ulepszając wiedzę i usprawniając operacje, Salesforce potwierdza swoją pozycję bijącego serca innowacji biznesowych. A dzięki partnerom takim jak NEXELERO wyznaczającymi drogę droga do cyfrowej harmonii i przyspieszonego wzrostu staje się nie tylko możliwością, ale osiągalną rzeczywistością.

Zespół NEXELERO