Salesforce Analytics: przekształć dane w zyski

Salesforce Analytics: przekształć dane w zyski

August 2, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Poznaj Salesforce Analytics z NEXELERO. Odkryj jego kluczowe funkcje, wpływ na transformację biznesową i rozpocznij swoją podróż opartą na danych już dziś!

Salesforce

wojW dobie informacji dane są walutą napędzającą rozwój biznesu. Od podejmowania świadomych decyzji po identyfikowanie nowych możliwości, spostrzeżenia oparte na danych stały się kamieniem węgielnym odnoszących sukcesy firm. Ale w jaki sposób firmy mogą skutecznie poruszać się po oceanach danych, aby wydobywać cenne informacje? Salesforce Analytics jest odpowiedzią.

Salesforce Analytics wykracza poza tradycyjne narzędzia Business Intelligence, oferując nie tylko wgląd w dane, ale także praktyczne rekomendacje bezpośrednio w Twoim CRM. Pozwala firmom zbierać dane z różnych źródeł, analizować je i prezentować w zrozumiałym i praktycznym formacie.

W tym kompleksowym przewodniku przyjrzymy się, w jaki sposób Salesforce Analytics może przekształcić Twoje surowe dane w strategiczną przewagę, która napędza zyski. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym użytkownikiem Salesforce, czy dopiero zaczynasz rozważać wdrożenie analityki w swoich operacjach, ten artykuł zapewni Ci wgląd w możliwości Salesforce Analytics, korzyści, jakie może przynieść Twojej organizacji oraz sposoby, w jakie może zrewolucjonizować Twój proces podejmowania decyzji. Zanurzmy się więc i uwolnijmy potencjał biznesowy Twojej firmy dzięki Salesforce Analytics!

Dlaczego analiza danych ma znaczenie w biznesie?

W dzisiejszym szybko zmieniającym się, dynamicznym środowisku biznesowym analiza danych to nie tylko opcja — to konieczność. To kompas, który kieruje firmy w kierunku wzrostu, rentowności i zrównoważonego rozwoju. Oto dlaczego:

 1. Świadome podejmowanie decyzji: analiza danych pomaga firmom podejmować świadome decyzje. Zapewnia faktyczną podstawę dla strategii, zmniejszając ryzyko związane z poleganiem na założeniach lub przeczuciach. Dzięki analizie danych firmy mogą podejmować decyzje poparte twardymi danymi i namacalnymi spostrzeżeniami.
 2. Identyfikacja trendów i wzorców: analiza danych może pomóc firmom zidentyfikować wzorce i trendy. Te spostrzeżenia mogą ujawnić zarówno możliwości wzrostu, jak i potencjalne zagrożenia. Mogą to być zmieniające się zachowania konsumentów, zmieniające się trendy rynkowe lub skuteczność różnych strategii biznesowych.
 3. Poprawa jakości obsługi klienta: dzięki analizie danych firmy mogą lepiej zrozumieć swoich klientów. Mogą dostosowywać swoje produkty, usługi i działania marketingowe do potrzeb i preferencji klientów. Poprawia to doświadczenie klienta, prowadząc do zwiększenia lojalności i utrzymania klienta.
 4. Wydajność operacyjna: analiza danych może uwypuklić nieefektywność procesów biznesowych. Identyfikując te wąskie gardła, firmy mogą usprawnić swoją działalność, obniżyć koszty i poprawić produktywność.
 5. Przewaga konkurencyjna: w czasach, gdy każda firma ma dostęp do podobnych zasobów, analiza danych zapewnia wyjątkową przewagę konkurencyjną. Pozwala firmom lepiej zrozumieć swój rynek, udoskonalić swoją ofertę i być o krok przed konkurencją.

W kontekście wymienionych powyżej korzyści, Salesforce Analytics jawi się jako potężne narzędzie, które umożliwia firmom skuteczne i efektywne wykorzystanie danych. Przyjrzyjmy się teraz dokładniej, czym jest Salesforce Analytics i jak na nowo definiuje sposób interakcji firm z danymi.

Demistyfikacja Salesforce Analytics

Salesforce Analytics to rewolucyjne narzędzie analizy biznesowej (BI), które jest wbudowane bezpośrednio w platformę Salesforce. Został zaprojektowany w celu dostarczania analiz opartych na sztucznej inteligencji dla danych Salesforce i innych źródeł danych, zapewniając praktyczne spostrzeżenia i umożliwiając firmom podejmowanie decyzji opartych na danych. Oto bliższe spojrzenie na to, co Salesforce Analytics przynosi do stołu:

 1. Zaawansowana eksploracja danych: Salesforce Analytics umożliwia użytkownikom eksplorację dużych zbiorów danych za pomocą interaktywnych wizualizacji. Wykorzystuje analitykę opartą na sztucznej inteligencji, aby pomóc zidentyfikować trendy, wzorce i korelacje, które mogą nie być oczywiste w tabelarycznym widoku danych.
 2. Predictive Insights: Nie chodzi tylko o zrozumienie przeszłości; Salesforce Analytics pomaga również przewidywać przyszłe trendy. Wykorzystując Einstein Discovery, zapewnia przewidywane spostrzeżenia i rekomendacje na bieżąco.
 3. Bezproblemowa integracja: Salesforce Analytics jest natywnie zintegrowany z platformą Salesforce, umożliwiając użytkownikom dostęp do analiz w czasie rzeczywistym bez konieczności przełączania się między systemami. Ta bezproblemowa integracja zwiększa wydajność użytkownika i upraszcza zarządzanie danymi.
 4. Konfigurowalne pulpity nawigacyjne: Salesforce Analytics oferuje konfigurowalne pulpity nawigacyjne (Dashboardy) i raporty, umożliwiające firmom szybkie monitorowanie kluczowych wskaźników wydajności (KPI). Te dynamiczne pulpity nawigacyjne można dostosować do różnych ról i działów w organizacji.
 5. Wspólne podejmowanie decyzji: narzędzie umożliwia zespołom efektywną współpracę poprzez dzielenie się spostrzeżeniami i komentarzami bezpośrednio na platformie. Ta funkcja zachęca do wspólnego podejmowania decyzji i zapewnia, że wszyscy są na tej samej stronie.

Zasadniczo Salesforce Analytics ma na celu umożliwienie firmom wykorzystania mocy danych bezpośrednio w ich CRM, usprawniając podejmowanie decyzji i napędzając rozwój biznesu. W następnej sekcji przyjrzymy się, dlaczego Salesforce Analytics może odmienić zasady gry dla firm, które chcą uwolnić swój pełny potencjał.

Dlaczego warto wybrać Salesforce Analytics dla swojej firmy?

W dzisiejszym świecie napędzanym danymi posiadanie niezawodnego, przyjaznego dla użytkownika i wydajnego narzędzia analitycznego na wyciągnięcie ręki to przewaga konkurencyjna. Salesforce Analytics może zmienić zasady gry, których potrzebuje Twoja firma. Oto dlaczego:

 1. Ujednolicony widok danych: Salesforce Analytics łączy wszystkie Twoje dane w jedną zintegrowaną platformę, eliminując potrzebę przełączania się między różnymi systemami. Dzięki ujednoliconemu widokowi możesz przeglądać wszystkie swoje dane w jednym miejscu i podejmować bardziej świadome decyzje.
 2. Statystyki w czasie rzeczywistym: platforma zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym w wyniki Twojej firmy. Koniec z czekaniem na tygodniowe lub miesięczne raporty. Daje to możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe i zachowania klientów.
 3. Prognozy oparte na sztucznej inteligencji: wykorzystując sztuczną inteligencję Einsteina, Salesforce Analytics wykracza poza prezentację danych; zapewnia prognozy. Pozwala to firmom przewidywać przyszłe trendy i zachowania klientów, pomagając im być o krok przed konkurencją.
 4. Spersonalizowane doświadczenie użytkownika: Salesforce Analytics umożliwia dostosowanie pulpitów nawigacyjnych do potrzeb różnych ról w Twojej organizacji. Dzięki temu każdy, od przedstawicieli handlowych po kadrę kierowniczą najwyższego szczebla, może uzyskać dostęp do potrzebnych danych w formacie, który jest dla nich najbardziej czytelny i zrozumiały.
 5. Skalowalność: Salesforce Analytics może rozwijać się wraz z Twoją firmą. Niezależnie od tego, czy reprezentujesz małą firmę, czy duże przedsiębiorstwo, platforma może obsługiwać ogromne ilości danych i można ją skalować, aby sprostać zmieniającym się potrzebom.
 6. Możliwości działania: prognozy i postrzeżenia generowane przez Salesforce Analytics mają nie tylko charakter informacyjny, ale także praktyczne. Można je bezpośrednio połączyć z przepływami pracy, umożliwiając podejmowanie natychmiastowych działań i osiąganie jeszcze lepszych wyników biznesowych.

Wybierając Salesforce Analytics, nie wybierasz tylko narzędzia; wybierasz strategicznego partnera, który umożliwi Twojej firmie odblokowanie nowych możliwości i osiągnięcie nowych wyżyn. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z jego kluczowych funkcji w następnej sekcji.

Kluczowe funkcje Salesforce Analytics

Salesforce Analytics to kompletne narzędzie pełne zaawansowanych funkcji, które mogą zmienić sposób, w jaki Twoja firma wykorzystuje dane. Oto niektóre z jego kluczowych cech:

 1. Einstein Discovery: rdzeniem Salesforce Analytics jest Einstein Discovery, oparty na sztucznej inteligencji silnik analityczny, który oferuje zaawansowane możliwości odkrywania, przewidywania i rekomendacji danych. W ciągu kilku minut analizuje miliony kombinacji danych, aby odkryć odpowiednie wzorce i trendy.
 2. Integracja danych: Salesforce Analytics umożliwia integrację danych z różnych źródeł, zarówno w ramach Salesforce (takich jak Sales Cloud, Service Cloud itp.), jak i poza nim (takich jak systemy ERP, aplikacje innych firm itp.). Ta funkcja zapewnia 360-stopniowy widok danych biznesowych.
 3. Interaktywne pulpity nawigacyjne: to narzędzie oferuje wysoce interaktywne i konfigurowalne pulpity nawigacyjne (Dashboardy), które zapewniają wizualną reprezentację danych. Użytkownicy mogą drążyć dane, filtrować je i przeglądać pod różnymi kątami, aby uzyskać głębszy wgląd i zyska lepsze ich zrozumienie.
 4. Mobile-First Design: Salesforce Analytics został zaprojektowany z myślą o urządzeniach mobilnych. Możesz uzyskać dostęp do swoich pulpitów nawigacyjnych, raportów i spostrzeżeń na dowolnym urządzeniu, umożliwiając podejmowanie decyzji w oparciu o dane w podróży.
 5. Augmented Analytics: dzięki Augmented Analytics Salesforce wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatyzacji przygotowywania danych, odkrywania i wyjaśniania spostrzeżeń. Ta funkcja oszczędza znaczną ilość czasu i pozwala użytkownikom skupić się na podejmowaniu strategicznych decyzji.
 6. Bezpieczeństwo danych: podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Salesforce, bezpieczeństwo danych jest najważniejsze. Zapewnia, że Twoje dane są chronione, zgodne i dostępne w oparciu o zasady bezpieczeństwa Twojej firmy.
 7. Opowiadanie historii: Salesforce Analytics umożliwia przekształcanie danych w atrakcyjne historie. Ta funkcja pomaga wyjaśnić stojące za liczbami „dlaczego” w prostym i zrozumiałym języku, umożliwiając efektywne przekazywanie spostrzeżeń.

Te funkcje, w połączeniu, tworzą potężną platformę analityczną, która nie tylko zapewnia dogłębny wgląd, ale także umożliwia firmom przewidywanie przyszłych trendów, podejmowanie decyzji opartych na danych i napędzanie wzrostu. Przyjrzyjmy się teraz studium przypadku, w którym Salesforce Analytics dokonał znaczącej zmiany.

Przekształcanie biznesu dzięki Salesforce Analytics: studium przypadku

W celu zachowania poufności będziemy odnosić się do danej firmy jako „Firma X”. Firma X jest wiodącym dostawcą rozwiązań energetycznych, znanym ze swojego innowacyjnego podejścia do dostarczania zielonej i zrównoważonej energii do firm i klientów indywidualnych.

Przed Salesforce Analytics firma X polegała na tradycyjnych narzędziach do analizy danych i ręcznych raportach, co prowadziło do fragmentarycznych spostrzeżeń i braku całościowego spojrzenia na swoją działalność i zachowania klientów. Wyzwaniem było nie tylko zebranie danych z różnych źródeł, ale także uzyskanie z nich sensownych spostrzeżeń w czasie rzeczywistym.

I tu wkroczył NEXELERO. Jako certyfikowany partner Salesforce zrozumieliśmy potencjał transformacyjny Salesforce Analytics dla firmy X. Wdrożyliśmy Salesforce Analytics, integrując dane z wielu źródeł, aby zapewnić ujednolicony wgląd w ich działania w czasie rzeczywistym.

Dzięki Salesforce Analytics firma X była w stanie wykorzystać moc Einstein Discovery. Analiza predykcyjna umożliwiła im identyfikację wzorców zużycia energii, dokładniejsze prognozowanie zapotrzebowania i dostosowanie usług do potrzeb klientów. Interaktywne pulpity nawigacyjne zapewniały wizualną reprezentację danych, pomagając interesariuszom zrozumieć złożone informacje i szybko podejmować świadome decyzje.

Jedną z kluczowych wygranych był wpływ na proces sprzedaży. Korzystając z opartych na danych spostrzeżeń dostarczonych przez Salesforce Analytics, zespół sprzedaży firmy X mógł identyfikować klientów o dużej wartości, rozumieć ich wzorce zużycia energii i dostarczać spersonalizowane rozwiązania energetyczne. Zaowocowało to poprawą satysfakcji klientów i wzrostem sprzedaży.

Co więcej, aplikacja mobilna Salesforce Analytics umożliwił zespołowi firmy X dostęp do danych w podróży. Niezależnie od tego, czy byli w biurze, czy w terenie, mieli niezbędne dane na wyciągnięcie ręki, aby podejmować szybkie, świadome decyzje.

Zasadniczo Salesforce Analytics zrewolucjonizował sposób, w jaki firma X podchodziła do danych. Platforma zapewniła im narzędzia do efektywnego wykorzystywania danych, co prowadzi do poprawy wydajności operacyjnej, lepszej obsługi klienta i znacznego wzrostu biznesu.

Chociaż firma X to fikcyjna nazwa, transformacja jest prawdziwa. Wiele firm z różnych branż odniosło podobne sukcesy dzięki wykorzystaniu Salesforce Analytics, a Twoja może być następna.

Pierwsze kroki z Salesforce Analytics

Wykorzystanie Salesforce Analytics to pierwszy krok w kierunku przekształcenia Twojej firmy dzięki analizom opartym na danych. Ale jak zacząć? Oto mały przewodnik:

1. Zdefiniuj swoje cele: zanim zaczniesz korzystać z Salesforce Analytics, musisz zrozumieć, co chcesz osiągnąć. Czy chcesz poprawić satysfakcję klientów, zwiększyć sprzedaż lub usprawnić swoją działalność? Posiadanie jasnych celów pokieruje Twoją strategią wdrażania.

2. Zbierz swoje dane: Salesforce Analytics może integrować dane z wielu źródeł, zapewniając ujednolicony obraz Twojej firmy. Zidentyfikuj źródła danych, które są najbardziej odpowiednie dla Twoich celów. Mogą to być aplikacje CRM, ERP lub inne firmy zewnętrzne.

3. Wybierz Zaufanego Partnera: wdrożenie Salesforce Analytics wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Zaleca się współpracę z certyfikowanym partnerem Salesforce, takim jak NEXELERO, który przeprowadzi Cię przez ten proces. Mamy zespół certyfikowanych specjalistów, którzy dogłębnie znają platformę i mogą dostosować ją do potrzeb Twojej firmy.

4. Szkol swój zespół: aby w pełni wykorzystać Salesforce Analytics, Twój zespół musi zrozumieć, jak z niego efektywnie korzystać. Zapewnij odpowiednie szkolenie, aby Twój zespół mógł poruszać się po platformie, rozumieć dostarczane przez nią spostrzeżenia i podejmować decyzje w oparciu o dane.

5. Mierz i dostosuj: po uruchomieniu Salesforce Analytics ważne jest, aby zmierzyć jego wpływ na zdefiniowane cele. Skorzystaj z tych spostrzeżeń, aby odpowiednio dostosować swoją strategię. Pamiętaj, że analiza danych nie jest jednorazowym wydarzeniem, ale ciągłym procesem uczenia się i doskonalenia.

Wykonując te kroki, możesz uwolnić transformacyjny potencjał Salesforce Analytics dla swojej firmy. Jeśli jesteś gotowy, aby wykorzystać moc danych, NEXELERO jest tutaj, aby poprowadzić Cię w Twojej podróży. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci odnieść sukces dzięki Salesforce Analytics.

Podsumowując

W napędzanej cyfrowo erze biznesu wykorzystanie danych to nie tylko zaleta — to konieczność. Salesforce Analytics to solidne i kompleksowe rozwiązanie, które pozwala firmom zagłębiać się w swoje dane i wydobywać istotne informacje, które mogą popchnąć je do sukcesu.

Wykorzystując Salesforce Analytics, firmy nie tylko zbierają dane; przekładają to na praktyczne strategie. Jak zilustrowaliśmy na przykładzie Firmy X, te spostrzeżenia mogą ułatwić podejmowanie trafnych decyzji, promowanie wydajności, zwiększanie sprzedaży i zwiększanie zadowolenia klientów.

Jako oficjalny partner Salesforce, NEXELERO jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci rozpocząć podróż w kierunku świadomych decyzji podejmowanych w oparciu o twarde dane. Nasi certyfikowani specjaliści Salesforce są wyposażeni w know-how, aby dostosować Salesforce Analytics do Twoich potrzeb biznesowych i pomóc Ci uzyskać jak największą wartość z Twoich danych.

Czy jesteś gotowy, aby uwolnić swój potencjał biznesowy dzięki Salesforce Analytics? Skontaktuj się z nami w NEXELERO, aby rozpocząć swoją transformacyjną podróż już dziś. Wzmocnij swoją firmę dzięki narzędziu, którego potrzebujesz do dalszego rozwoju w erze cyfrowej. W świecie biznesu wiedza to nie tylko władza — to klucz do trwałego sukcesu.

Czy jesteś gotowy, aby uwolnić swój potencjał biznesowy dzięki Salesforce Analytics? Zacznij dziś! Skontaktuj się z nami!

Zespół NEXELERO