Opanuj importowanie danych: przesyłanie danych do Salesforce krok po kroku

Opanuj importowanie danych: przesyłanie danych do Salesforce krok po kroku

November 1, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Opanuj sztukę importowania danych Salesforce dzięki naszemu przewodnikowi. Zapewnij dokładność, wydajność i rozwój oparty na danych dzięki specjalistycznej wiedzy NEXELERO.

CRM

Salesforce

Opanuj importowanie danych: przesyłanie danych do Salesforce krok po kroku

W cyfrowym sercu zarządzania relacjami z klientami dane są siłą napędową każdego odnoszącego sukcesy biznesu. Salesforce, wiodąca platforma CRM, opiera się na bogactwie danych, oferując niezrównany wgląd i opcje personalizacji. Jednak przeniesienie danych do Salesforce może być zarówno trudne, jak i krytyczne — wykonaj to dobrze, a odblokujesz skarbnicę możliwości; jeśli się pomylisz, możesz nawigować po polu minowym pełnym błędów i nieefektywności.

NEXELERO rozumie przeszkody, jakie napotykają firmy na tym kluczowym etapie. Niezależnie od tego, czy migrujesz ogromną bazę danych, czy aktualizujesz swoje rekordy, proces importowania danych może wydawać się zniechęcający. Właśnie dlatego stworzyliśmy ten przewodnik krok po kroku. Nasz cel? Przekształcenie tego, co wydaje się skomplikowaną czynnością, w płynne i wykonalne zadanie — zapewniając, że to Twoje dane będą służyć Tobie, a nie odwrotnie.

Od oczyszczenia zbiorów danych po mapowanie pól i wybór odpowiednich narzędzi do importowania – przeprowadzimy Cię przez każdy etap procesu. A ponieważ wiemy, że diabeł tkwi w szczegółach, zagłębimy się w najlepsze praktyki chroniące przed typowymi błędami oraz wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, które ratują sytuację, gdy sprawy nie idą zgodnie z planem.

Zatem zapnij pasy i przygotuj się do opanowania sztuki importowania danych z NEXELERO jako Twoim przewodnikiem. Pod koniec tej podróży nie tylko Twoje dane będą bezpiecznie przechowywane w Salesforce, ale także będziesz mieć pewność, że będziesz mógł powtórzyć proces jak doświadczony profesjonalista. Wejdźmy na tę drogę, aby opanować biegle język importu danych Salesforce!

Przygotuj swoje dane do importu

Zanim zajmiemy rzeczywistym importowaniem danych do Salesforce, konieczne jest przygotowanie gruntu pod pomyślny transfer. To przygotowanie przypomina trochę układanie figur na szachownicy przed rozpoczęciem gry; umieść je poprawnie, a usprawnisz swoją strategię, unikając niepotrzebnych komplikacji.

Czyszczenie danych

Czyste dane to klucz do sukcesu

Czystość Twoich danych bezpośrednio wpływa na efektywność wdrożenia Salesforce. Tutaj mantra jakości nad ilością działa pełną parą. Zacznij od dokładnego audytu swoich aktualnych danych. Szukaj:

 • Duplikatów: to zmora każdego systemu CRM. Użyj narzędzi lub usług do deduplikacji, aby identyfikować i łączyć duplikaty.
 • Niespójności: standaryzuj formaty danych dla pól, takich jak daty, numery telefonów i adresy, aby dopasować je do formatu Salesforce.
 • Kompletności: jeśli to możliwe, uzupełnij brakujące dane i zdecyduj, w jaki sposób chcesz postępować z rekordami z brakującymi polami krytycznymi.
 • Dokładności: sprawdź, czy dane są aktualne i prawidłowe. Nieaktualne lub nieprawidłowe dane mogą prowadzić do błędnych decyzji i strategii biznesowych.

Mapowanie danych

Wyznaczanie kursu podróży Twoich danych

Mapowanie danych przypomina tworzenie mapy nawigacyjnej podróży danych od źródła do nowego miejsca zamieszkania w Salesforce. Chodzi o to, aby każda informacja miała pole docelowe w Salesforce.

 • Zrozum obiekty i pola w Salesforce: zapoznaj się ze standardowymi obiektami Salesforce, takimi jak Potencjalni klienci, Konta, Kontakty i Okazje biznesowe, a także wszelkimi obiektami niestandardowymi, które mogłeś utworzyć.
 • Utwórz mapę danych: użyj arkusza kalkulacyjnego, aby zmapować pola danych źródłowych na odpowiadające im pola Salesforce. Udokumentuj wszelkie przekształcenia, które muszą nastąpić podczas procesu importu.
 • Weź pod uwagę relacje: zrozum, w jaki sposób różne fragmenty danych są ze sobą powiązane w Salesforce. Na przykład Kontakty odnoszą się do Kont, a Okazje biznesowe mogą odnosić się do obu.

Zrozumienie modelu danych Salesforce

Plan Twojej architektury CRM

Salesforce oferuje unikalny sposób organizowania danych skupionych wokół obiektów, pól i relacji. Oto, co musisz wiedzieć:

 • Obiekty standardowe: są to gotowe do użycia miejsca przechowaywania sanych, takie jak Konta, Kontakty i Okazje biznesowe.
 • Obiekty niestandardowe: Ijeśli Twoje dane zawierają informacje, które nie mieszczą się w standardowych obiektach, konieczne może być utworzenie obiektów niestandardowych.
 • Relacje: są to powiązania pomiędzy obiektami, np. połączenie pomiędzy Kontaktami i Kontami (kontakt „należy do” konta).
 • Hierarchie: Czasami dane są uporządkowane w sposób hierarchiczny, który należy utrzymywać w Salesforce, np. konta nadrzędne i konta podrzędne.

Dokładnie przygotowując dane do importu, minimalizujesz ryzyko i torujesz drogę do płynniejszego przejścia do Salesforce. Wysiłek, który w to włożysz, zwiększa skuteczność Twojego CRM i napędza Twoje strategie biznesowe dzięki czystym, zorganizowanym i praktycznym danym.

W następnej sekcji omówimy różne narzędzia dostępne w procesie importu i pokażemy, jak wybrać to, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wybór odpowiedniego narzędzia do importu danych

Narzędzia, które wybierzesz do importowania danych do Salesforce, mogą znacząco wpłynąć na łatwość i powodzenie procesu. Salesforce oferuje szereg narzędzi zaprojektowanych z myślą o obsłudze różnych ilości danych, ich złożoności i specyficznych potrzeb. Przejdźmy przez opcje, aby znaleźć idealne narzędzie do tego zadania.

Salesforce Data Import Wizard

Wbudowany asystent spełniający Twoje potrzeby w zakresie importu danych

Salesforce Data Import Wizard to przyjazny dla użytkownika interfejs, który pomaga importować dane dla standardowych obiektów Salesforce, takich jak Potencjalni klienci, Konta, Kontakty i inne. Jest idealny w przypadku mniejszych partii danych (do 50 000 rekordów jednocześnie) i oferuje prosty sposób ładowania danych bez wchodzenia w zawiłości narzędzi opartych na API.

 • Kiedy go użyć:
  • Idealny do prostych importów, które nie wymagają skomplikowanych relacji.
  • Świetnie nadaje się do mniej obszernych aktualizacji danych lub jednorazowego importu.
 • Jak go użyć:
  • Dostępne bezpośrednio w interfejsie Salesforce.
  • Prowadzi Cię przez intuicyjny proces krok po kroku.
  • Umożliwia automatyczne mapowanie standardowych pól.

Salesforce Data Loader

W przypadku większych zbiorów danych i bardziej złożonych zadań

Jeśli masz duże zbiory danych (do 5 milionów rekordów za jednym razem) lub potrzebujesz większej kontroli nad procesem importu, Salesforce Data Loader będzie idealnym narzędziem. Jest to aplikacja kliencka, którą można pobrać i uruchomić na komputerze. Jest bardziej niezawodna w obsłudze złożonych zadań.

 • Kiedy go użyć:
  • Nadaje się do wydajnego importowania dużych ilości danych.
  • Niezbędne w przypadku złożonych obiektów i relacji.
 • Jak go użyć:
  • Oferuje zarówno interfejs graficzny, jak i opcję wiersza poleceń do automatyzacji.
  • Zapewnia możliwość wstawiania, aktualizowania, usuwania, a nawet trwałego usuwania rekordów.
  • Wymaga ręcznego mapowania pól, ale umożliwia zapisywanie i ponowne wykorzystanie plików map do powtarzalnych zadań.

Narzędzia do importowania danych innych firm

Rozszerzanie możliwości dzięki specjalistycznym rozwiązaniom

Czasami natywne narzędzia Salesforce mogą nie spełniać wszystkich Twoich potrzeb, szczególnie gdy mamy do czynienia z wysoce wyspecjalizowanymi strukturami danych lub gdy szukasz dodatkowych funkcji, takich jak zaawansowane możliwości mapowania lub integracja z innymi systemami.

 • Opcje, które można wziąć pod uwagę:
  • Informatica Cloud Data Wizard: kompleksowe rozwiązanie integracyjne, które sprawdza się w złożonych scenariuszach.
  • Jitterbit: oferuje zaawansowane rozwiązania do migracji i integracji danych, które mogą automatyzować złożone procesy.
  • Dataloader.io: oparta na chmurze ładowarka danych zapewniająca intuicyjny interfejs i ulepszoną funkcjonalność.

Kluczowe kwestie:

 • Kompatybilność: upewnij się, że narzędzie jest kompatybilne z Twoją edycją Salesforce i spełnia Twoje specyficzne wymagania dotyczące danych.
 • Użyteczność: weź pod uwagę krzywą uczenia się narzędzia i wiedzę techniczną wymaganą do jego skutecznej obsługi.
 • Wsparcie: poszukaj narzędzi zapewniających niezawodną obsługę klienta w zakresie rozwiązywania problemów i pomocy.

Wybór odpowiedniego narzędzia ma kluczowe znaczenie dla bezproblemowego importu. Podejmując decyzję, weź pod uwagę potrzeby biznesowe, złożoność danych i częstotliwość importu danych. Mając pod ręką odpowiednie narzędzie, możesz teraz przejść do sedna akcji – samego procesu importowania.

W poniższej sekcji przeprowadzimy Cię krok po kroku przez rzeczywisty proces importowania danych, upewniając się, że posiadasz wiedzę niezbędną do bezpiecznego kontynuowania procesu.

Proces importu danych krok po kroku

Po wybraniu odpowiedniego narzędzia możesz teraz rozpocząć import danych. Ta sekcja to praktyczny przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces importu danych do Salesforce.

Utwórz kopię zapasową Twoich danych

Ochrona istniejących danych

Przed zaimportowaniem nowych danych niezwykle istotne jest zabezpieczenie tego, co już posiadasz. Podczas importu danych mogą wydarzyć się nieoczekiwane zdarzenia, a kopia zapasowa umożliwia w razie potrzeby przywrócenie systemu do stanu sprzed importu.

 • Jak wykonać kopię zapasową danych:
  • Skorzystaj z usługi Salesforce Data Export, aby zaplanować lub wykonać natychmiastowy eksport swoich danych.
  • Upewnij się, że uwzględniłeś wszystkie obiekty i załączniki, aby zapewnić kompleksową kopię zapasową.
  • Bezpiecznie przechowuj dane kopii zapasowej i upewnij się, że w razie potrzeby można je łatwo odzyskać.

Konfigurowanie importu

Nowy początk Twoich danych

Tutaj zakasujesz rękawy i rozpoczynasz proces importu. W przypadku korzystania z Data Loader proces będzie wyglądał mniej więcej tak:

 1. Zainstaluj Data Loader: jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz i zainstaluj aplikację Salesforce Data Loader.
 2. Zaloguj się: otwórz moduł ładujący dane i zaloguj się przy użyciu danych uwierzytelniających Salesforce.
 3. Wybierz operację: wybierz typ operacji, którą chcesz wykonać (wstawianie, aktualizacja, usuwanie lub trwałe usuwanie).
 4. Wybierz obiekt: wybierz obiekt Salesforce, do którego chcesz zaimportować dane.
 5. Prześlij swój plik CSV: prześlij plik CSV zawierający przygotowane i zmapowane dane.
 6. Zmapuj swoje pola: użyj interfejsu mapowania, aby dopasować pola danych źródłowych do pól Salesforce. Zapisz ustawienia mapowania do wykorzystania w przyszłości.
 7. Wykonaj test próbny: zanim zaczniesz działać na pełnych obrotach, wykonaj uruchomienie testowe z małym zestawem danych, aby upewnić się, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.
 8. Importuj dane: gdy będziesz mieć pewność co do wyników testu, przystąp do pełnego importu danych.

Mapowanie pól

Upewnij się, że dane znajdą swoje miejsce

Mapowanie pól to kluczowy krok, który określa, w jaki sposób dane z każdej kolumny w pliku CSV zostaną wprowadzone do odpowiednich pól w Salesforce.

 • Mapowanie ręczne: jeśli pola nie pasują automatycznie, musisz je ręcznie zmapować. Należy zachować szczególną ostrożność, aby zapobiec importowaniu danych do niewłaściwych pól.
 • Złożone mapowanie: jeśli masz złożone mapowania obejmujące formuły lub przekształcenia danych, rozważ użycie narzędzi, które pozwalają zdefiniować te reguły.
 • Zasady sprawdzania poprawności: bądź świadomy wszelkich reguł sprawdzania poprawności w Salesforce, które mogą odrzucić Twoje dane, i upewnij się, że plik importu spełnia te wymagania.

Walidacja i monitorowanie

Czuwanie nad procesem importu danych

Gdy Twoje dane trafiają do Salesforce, ważne jest monitorowanie procesu pod kątem błędów lub przerw.

 • Monitoruj postęp: obserwuj proces importu w module Data Loader lub innym narzędziu, którego używasz.
 • Sprawdź błędy: jeśli zaimportowanie jakichkolwiek rekordów nie powiedzie się, narzędzie wyświetli dziennik błędów. Przejrzyj błędy, dostosuj dane i spróbuj ponownie.
 • Sprawdź liczbę rekordów: upewnij się, że liczba rekordów, które próbowałeś zaimportować, odpowiada liczbie rekordów pomyślnie zaimportowanych do Salesforce.

Brawo! Twoje dane są bezpiecznie zaimportowane do Salesforce. Niestety jeszcze nie czas na odpoczynek. pozostało zrobić przegląd mający na celu upewnienie się, że wszystko jest w porządku.

W następnej sekcji omówimy sprawdzanie powodzenia importu i najlepsze praktyki dotyczące przechowywania danych Salesforce w przyszłości.

Weryfikacja i konserwacja poimportowa

Gratulacje, pomyślnie zaimportowałeś swoje dane do Salesforce! Zanim jednak zaczniesz świętować swoje dokonania, następuje krytyczna faza weryfikacji i ustalenia procesu utrzymania danych w porządku. Dzięki temu Twoje dane będą nadal stanowić aktywa, a nie pasywa.

Weryfikacja importu

Zapewnienie dokładności po imporcie

Podobnie jak kapitan przeglądający statek po długiej podróży, po zaimportowaniu danych ważne jest, aby upewnić się, że wszystko jest na swoim miejscu.

 • Wyywkowa kontrola rekordów: ręcznie przejrzyj losowo wybrane rekordy, aby potwierdzić, że dane są poprawnie odwzorowane i sformatowane.
 • Wykonaj raporty: twórz raporty w Salesforce, aby weryfikować liczbę rekordów i sprawdzać, czy nie występują anomalie lub rozbieżności, które mogą wskazywać na problem z importem.
 • Sprawdź procesy automatyzacji: upewnij się, że wszelkie reguły automatyzacji lub workflowy, które powinny zostać uruchomione w przypadku nowych danych, działają poprawnie.

Usuwanie problemów poimportowych

Znajdź niespodziewanych gości

Pomimo starannego planowania po imporcie mogą wystąpić nieoczekiwane problemy. Oto jak sobie z nimi poradzić:

 • Zduplikowane rekordy: nawet przy największych wysiłkach w zakresie deduplikacji niektóre duplikaty mogą się przedostać. Skorzystaj z wbudowanych narzędzi Salesforce do zarządzania duplikatami, aby znaleźć i je scalić.
 • Błędy danych: w przypadku jakichkolwiek błędów w danych przeprowadź zbiorczą aktualizację za pomocą narzędzia Data Loader lub poszczególnych rekordów.
 • Brakujące dane: jeśli niektóre dane nie przeszły przez import, zidentyfikuj przyczynę, popraw ją i w razie potrzeby zaimportuj ponownie.

Ustanowienie bieżącego utrzymania danych

Utrzymywanie prawidłowego stanu danych w Salesforce

Utrzymanie danych nie jest zadaniem jednorazowym — to ciągła dyscyplina, dzięki której Twój system CRM jest wydajny i niezawodny.

 • Regularne audyty danych: zaplanuj okresowe przeglądy swoich danych, aby były czyste i aktualne.
 • Szkolenia użytkowników: upewnij się, że wszyscy użytkownicy Salesforce zostali przeszkoleni w zakresie standardów wprowadzania danych, aby zachować integralność danych.
 • Narzędzia automatyzacji: Rozważ użycie narzędzi do automatyzacji w celu rutynowego skanowania i rozwiązywania problemów z danymi.

Wykorzystywanie danych do analiz biznesowych

Przekształcanie danych w decyzje

Mając już dane w Salesforce, czas wykorzystać ich moc do wspomagania decyzji biznesowych.

 • Dashboardy i raporty: korzystaj z pulpitów nawigacyjnych i raportów Salesforce, aby uzyskać wgląd w operacje biznesowe i interakcje z klientami.
 • Analityka niestandardowa: poznaj zaawansowaną analitykę Salesforce, aby przeprowadzić głębszą analizę danych na potrzeby planowania strategicznego.
 • Pytaj o opinie, poprawiaj i powtarzaj: Ustanów pętlę informacji zwrotnej, w której wgląd w dane prowadzi do działań, a wyniki tych działań wpływają na przyszłe aktualizacje danych i strategie.

Opanowanie sztuki importowania danych do Salesforce to coś więcej niż umiejętność techniczna — to strategiczna kompetencja, która wzmacnia pozycję Twojej firmy. Postępując zgodnie z tym szczegółowym przewodnikiem, nie tylko przesłałeś dane do Salesforce, ale także położyłeś podwaliny pod podejmowanie decyzji w oparciu o dane, które mogą przyspieszyć rozwój Twojej firmy. Pamiętaj, że Twoja podróż z danymi jest ciągła. Przy właściwym podejściu do konserwacji i analizy zaimportowane dane będą w dalszym ciągu dostarczać wiedzy i możliwości rozwoju.

W NEXELERO dokładamy wszelkich starań, aby Twoje doświadczenie z Salesforce było jak najbardziej płynne i produktywne. Aby uzyskać więcej wskazówek, spostrzeżeń i wsparcia, pozostań z nami w kontakcie — jesteśmy Twoimi partnerem w poruszaniu się po ekosystemie Salesforce.

Wykorzystaj dane Salesforce do rozwoju firmy

Udało Ci się już nawigować po skomplikowanych wodach importu danych Salesforce, od wstępnego przygotowania po kontrole po imporcie i bieżącą konserwację. Podróż od surowych danych do wnikliwych i przydatnych informacji to nie lada wyczyn, ale dzięki temu przewodnikowi wykonałeś znaczący krok w kierunku odblokowania pełnego potencjału swojego Salesforce CRM.

W miarę ciągłego rozwoju i skalowania Twojej organizacji gromadzone przez Ciebie dane będą coraz bardziej bezcenne. Dane będą informować Cię o decyzjach, kształtować relacje z klientami i ostatecznie napędzać rozwój Twojej firmy. Wysiłek włożony w opanowanie importu i utrzymanie danych w porządku to nie tylko konieczność — to inwestycja w przyszłość Twojej firmy.

Kluczowe wnioski dla przypomnienia:

 1. Przygotowanie jest kluczem do sukcesu: czyste, dobrze zmapowane dane oszczędzają czas i zapobiegają problemom w przyszłości.
 2. Wybierz odpowiednie narzędzie: niezależnie od tego czy jest to Data Import Wizard, Data Loader, czy narzędzie innej firmy, wybór odpowiedniego narzędzia do Twoich potrzeb ma kluczowe znaczenie.
 3. Mapowanie pól ma ogromne znaczenie: dokładne mapowanie pól gwarantuje, że dane będą użyteczne i przydatne.
 4. Monitoruj i weryfikuj: zawsze sprawdzaj proces importu i dane pod kątem dokładności i kompletności.
 5. Pamiętaj o utrzymywaniu danych w porządku: regularne audyty i porządki sprawią, że Twój Salesforce CRM będzie działał najlepiej.
 6. Korzystaj ze statystyk: wykorzystaj dane, aby wyciągnąć wnioski i opracować strategie biznesowe.

Patrząc w przyszłość:

W NEXELERO rozumiemy, że ten przewodnik to dopiero początek. Jako Twój partner Salesforce jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci na każdym etapie Twojej podróży w Salesforce. Oferujemy wiedzę i wsparcie, których potrzebujesz, aby w pełni wykorzystać swoje dane, od dostosowywania systemu CRM po szkolenie zespołu i integrację zaawansowanych analiz.

Ścieżka nie kończy się na imporcie danych; to ciągły proces udoskonalania i ulepszania. Po skrupulatnym zarejestrowaniu każdego fragmentu danych, wygenerowaniu każdego raportu i zarejestrowaniu każdej interakcji z klientem Salesforce staje się czymś więcej niż narzędziem – staje się pulsem Twojej firmy.

Przyjmij kulturę opartą na danych i wspólnie wytyczmy kurs na sukces. Aby uzyskać więcej wskazówek, wsparcia lub podzielić się historiami sukcesu, skontaktuj się z nami w NEXELERO. Nie jesteśmy jedynie Twoi konsultantem; jesteśmy Twoim partnerem w rozwoju.

Zespół NEXELERO