Maksymalizacja efektywności sprzedaży dzięki Salesforce Sales Cloud

Maksymalizacja efektywności sprzedaży dzięki Salesforce Sales Cloud

August 8, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Potęga Sales Cloud: przekształć swój proces sprzedaży, wykorzystaj najnowocześniejsze funkcje CRM i odkryj historie sukcesu. Rozwiń swoją firmę z Salesforce.

Sales Cloud

W dzisiejszym szybko zmieniającym się środowisku cyfrowym sztuka sprzedaży przeszła radykalną transformację. Dawno minęły czasy, kiedy sprzedaż opierała się wyłącznie na rozmowach telefonicznych, bezpośrednich spotkaniach i instynktach. Współczesny krajobraz sprzedaży wymaga szybkich działań, precyzyjnych strategii i arsenału narzędzi technologicznych do poruszania się po trudnym obszarze pozyskiwania i utrzymywania klientów.

Jednym z takich kluczowych narzędzi, które na nowo zdefiniowało granice efektywności sprzedaży, jest Salesforce Sales Cloud. To nie jest po prostu kolejna aplikacja; to zmiana paradygmatu, katalizator, który umożliwia firmom wzniesienie się ponad tradycyjne metody sprzedaży i przyjęcie przyszłości opartej na danych, analizach i rozwiązaniach cyfrowych.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym weteranem sprzedaży, czy dopiero wkraczasz na arenę, zrozumienie mocy i potencjału Sales Cloud jest niezbędne. W tym artykule zagłębimy się w to, czym jest Sales Cloud, w jaki sposób znacznie przewyższa konwencjonalne strategie sprzedaży i dlaczego może to być zmiana, na którą Twoja firma czekała.

Co to jest Sales Cloud? Prosty podział

W swej istocie Sales Cloud jest jak cyfrowy asystent dla firm, pomagając im efektywniej zarządzać relacjami z klientami. Pomyśl o wszystkich interakcjach, danych i zadaniach, którymi na co dzień zarządzają firmy — od odpowiadania na zapytania klientów po śledzenie potencjalnej sprzedaży, a nawet śledzenie opinii. Teraz wyobraź sobie, że masz jedną platformę, na której wszystkie te zadania są starannie zorganizowane, dostępne i zoptymalizowane pod kątem sukcesu. Tak w dużym skrócie można zdefiniować Sales Cloud.

Ale podzielmy to dalej:

 1. Scentralizowana baza danych: pamiętasz tradycyjny wizytownik lub książkę adresową, w której firmy przechowują swoje kontakty? Sales Cloud to jego nowoczesny, cyfrowy odpowiednik. Umożliwia firmom przechowywanie wszystkich informacji o klientach — takich jak dane kontaktowe, historia zakupów, a nawet preferencje — w jednym scentralizowanym miejscu.
 2. Zarządzanie zadaniami: pomyśl o wszystkich czynnościach do wykonania związanych z zarządzaniem sprzedażą — telefonowaniem do potencjalnych klientów, planowaniem spotkań lub śledzeniem potencjalnych klientów. Sales Cloud pozwala firmom śledzić te zadania, zarządzać nimi i nadawać im priorytety, zapewniając, że żadna potencjalna sprzedaż nie zostnie zapomniana.
 3. Analityka sprzedaży: czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sprzedaje się dany produkt lub która strategia sprzedaży przynosi najlepsze wyniki? Sales Cloud oferuje potężne narzędzia analityczne, które zapewniają wgląd i oparte na danych odpowiedzi na te pytania, pomagając firmom dostosować strategie w celu uzyskania maksymalnego zwrotu.
 4. Narzędzia do współpracy: sprzedaż często wymaga pracy zespołowej, a Sales Cloud ułatwia współpracę. Niezależnie od tego, czy chodzi o udostępnianie notatek o konkretnym kliencie, omawianie strategii sprzedaży, czy nawet integrację z innymi narzędziami, Sales Cloud działa jako centrum pracy zespołowej.

Zasadniczo Sales Cloud przenosi rozległy, skomplikowany świat sprzedaży i upraszcza go w przyjazną dla użytkownika platformę cyfrową. Zostało zaprojektowane tak, aby życie sprzedawców było łatwiejsze, lepiej zorganizowane i, co najważniejsze, bardziej produktywne.

Podstawowe funkcje Sales Cloud

 1. Zarządzanie kontaktami i potencjalnymi klientami: sercem Sales Cloud jest jego zdolność do efektywnego zarządzania kontaktami i potencjalnymi klientami. Zapewnia, że każdy potencjalny klient lub potencjalny klient jest śledzony i pielęgnowany, dopóki nie przekształci się w rzeczywistego klienta. Ta funkcja przechowuje odpowiednie dane, takie jak dane kontaktowe, informacje o firmie i historię interakcji.
 2. Zarządzanie szansami sprzedaży: ta funkcja umożliwia zespołom sprzedaży śledzenie transakcji i etapów sprzedaży, od pierwszego kontaktu do zamknięcia transakcji. Zapewnia widoczność w czasie rzeczywistym w lejku sprzedażowym, umożliwiając firmom prognozowanie sprzedaży i podejmowanie świadomych decyzji.
 3. Wskaźniki wydajności sprzedaży: dzięki narzędziom analitycznym i raportowym Sales Cloud pomaga firmom monitorować wydajność zespołu. Możesz wyznaczać cele, śledzić osiągnięcia i identyfikować obszary wymagające poprawy, a wszystko to za pomocą intuicyjnych pulpitów nawigacyjnych (dashboardów) i raportów.
 4. Integracja poczty e-mail: Sales Cloud bezproblemowo integruje się z platformami poczty e-mail, umożliwiając przedstawicielom handlowym wysyłanie, odbieranie i śledzenie wiadomości e-mail klientów bezpośrednio z systemu.
 5. Automatyzacja zadań: aby ograniczyć ręczne wprowadzanie danych i usprawnić operacje, Sales Cloud oferuje automatyzację przepływu pracy. Oznacza to, że zadania takie jak wprowadzanie danych, przypomnienia uzupełniające i inne można zautomatyzować, dając zespołom sprzedaży więcej czasu na skupienie się na sprzedaży.
 6. Dostępność mobilna: w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie dostęp zdalny ma kluczowe znaczenie. Dzięki funkcjom mobilnym Sales Cloud zapewnia zespołom sprzedaży dostęp do danych, aktualizację rekordów i komunikację z klientami w dowolnym miejscu i czasie.
 7. Narzędzia do współpracy: ta wbudowana funkcja, znana jako Chatter, umożliwia zespołom współpracę, dzielenie się spostrzeżeniami i uzyskiwanie aktualizacji dotyczących ofert lub klientów w czasie rzeczywistym.

Zapewniając wymienione funkcje, Sales Cloud nie tylko upraszcza, ale także przyspiesza proces sprzedaży, zapewniając zespołom łatwe i wydajne zarządzanie swoimi zadaniami.

Korzyści z integracji Sales Cloud z Twoją firmą

W dzisiejszym konkurencyjnym krajobrazie rynkowym wyprzedzanie konkurencji to nie tylko zaleta — to konieczność. Integracja solidnej platformy, takiej jak Sales Cloud, może być kluczowym wyróżnikiem, który podniesie Twój biznes na wyższy poziom. Oto jak to zrobić:

 1. Zwiększona produktywność: zautomatyzowane przepływy pracy oznaczają mniej czasu na ręczne zadania i więcej czasu poświęconego na sprzedaż. Zespoły sprzedaży mogą działać wydajniej i ograniczyć czasochłonne zadania administracyjne.
 2. Świadome podejmowanie decyzji: dzięki analizom i pulpitom nawigacyjnym liderzy mogą uzyskać cenny wgląd w wyniki sprzedaży w czasie rzeczywistym, pomagając w podejmowaniu świadomych decyzji strategicznych.
 3. Lepsze relacje z klientami: scentralizowana baza danych zapewnia rejestrację każdej interakcji z klientem. Prowadzi to do spersonalizowanych zobowiązań, wspierania silniejszych relacji i lojalności.
 4. Zwiększona sprzedaż: zaawansowane funkcje zarządzania potencjalnymi klientami zapewniają, że żadna potencjalna sprzedaż nie zostanie zaniedbana. Zespoły mogą szybciej identyfikować szanse sprzedażowe i działać w oparciu o nie.
 5. Skalowalność: wraz z rozwojem Twojej firmy Sales Cloud rośnie razem z Tobą. Został zaprojektowany z myślą o elastyczności i obsłudze zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw.
 6. Środowisko do współpracy: dzięki wbudowanym narzędziom do współpracy zespoły mogą bezproblemowo udostępniać aktualizacje, spostrzeżenia i opinie, wspierając ujednolicone podejście do sprzedaży.

Włączenie Sales Cloud to nie tylko przyjęcie narzędzia — to wprowadzenie transformacyjnego podejścia do tego, jak Twoja firma radzi sobie ze sprzedażą, relacjami z klientami i rozwojem

Analiza porównawcza: Sales Cloud vs. Tradycyjne metody sprzedaży

Rozważając przejście z tradycyjnych metod sprzedaży na Sales Cloud, konieczne jest rozważenie zalet i wad. Rzućmy szybkie spojrzenie porównawcze:

Zarządzanie danymi

 • Traditional: Manual data entry, paper-based record keeping, and scattered digital files. Prone to human error and data loss.
 • Sales Cloud: Centralized, cloud-based data storage. Automatic data syncing, real-time updates, and secure backups.

Sales Process Efficiency

 • Tradycyjne: liniowe procesy sprzedaży, poleganie na pamięci lub rozproszonych notatkach do działań następczych.
 • Sales Cloud: usprawnione i zautomatyzowane lejki sprzedażowe. Przypomnienia o zadaniach, zaplanowane działania następcze i śledzenie okazji biznesowych.

Raportowanie i analityka

 • Tradycyjne: czasochłonne ręczne generowanie raportów, często pozbawione wglądu w czasie rzeczywistym i prowadzące do opóźnień w pdejmowaniu decyzji.
 • Sales Cloud: natychmiastowe generowanie raportów, analizy w czasie rzeczywistym i konfigurowalne pulpity nawigacyjne umożliwiające szybsze podejmowanie decyzji w oparciu o dane.

Współpraca i komunikacja

 • Tradycyjne: poleganie na e-mailach, fizycznych spotkaniach i rozproszonych narzędziach komunikacyjnych.
 • Sales Cloud: zintegrowane narzędzia do współpracy, kanały komunikacji błyskawicznej i współdzielony wgląd w procesy sprzedaży.

Skalowalność

 • Tradycyjne: zwiększanie skali wymaga znacznych zmian w infrastrukturze, procesach i szkoleniu.
 • Sales Cloud: stworzony, aby rozwijać się wraz z firmami. Łatwo adaptowalne funkcje i integracje w celu zaspokojenia stale rosnących potrzeb.

Zasadniczo, podczas gdy tradycyjne metody mają swoje zalety i służą firmom od lat, Sales Cloud oferuje nowoczesne, wydajne i skalowalne podejście do zarządzania sprzedażą, dzięki czemu jest realną opcją dla firm dążących do rozwoju w erze cyfrowej.

Przekształcenie dzięki Sales Cloud: studium przypadku

Godnym uwagi przykładem pokazującym transformacyjną moc Sales Cloud jest „Globex Tech Solutions” (nazwa została zmieniona ze względu na ochronę prywatności).

Kontekst:
Globex Tech Solutions, średniej wielkości firma świadcząca usługi informatyczne, borykała się z wieloma wyzwaniami: spadającą sprzedażą, fragmentarycznymi danymi klientów i przestarzałym procesem sprzedaży. Ich przedstawiciele handlowi spędzali godziny na ręcznym wprowadzaniu danych, pozostawiając niewiele czasu na rzeczywistą sprzedaż. Raporty były często niespójne, a decyzje podejmowano intuicyjnie, a nie na podstawie danych.

Wdrożenie Sales Cloud:
Kiedy firma postanowiła wykorzystać Sales Cloud, sytuacja zaczęła się diametralnie zmieniać:

 1. Scentralizowane zarządzanie danymi: wszystkie interakcje z klientami, od pierwszego kontaktu do sprzedaży, były rejestrowane w jednym zunifikowanym systemie. Wyeliminowało to powielanie danych i zapewniło przedstawicielom handlowym dostęp do najświeższych informacji.
 2. Zautomatyzowane procesy sprzedaży: rutynowe zadania zostały zautomatyzowane, dzięki czemu przedstawiciele handlowi mogli skupić się na budowaniu relacji i zamykaniu transakcji. Współczynnik konwersji lead-to-sale odnotował znaczącą poprawę.
 3. Analizy w czasie rzeczywistym: Dzięki pulpitom nawigacyjnym i funkcjom analitycznym kierownictwo firmy Globex może teraz podejmować świadome decyzje. Kierownictwo jest teraz w stanie identyfikować trendy, prognozować sprzedaż i wydajniej alokować zasoby.
 4. Ulepszona współpraca: zintegrowane narzędzia do współpracy w Sales Cloud sprzyjały kulturze pracy zespołowej. Przedstawiciele handlowi mogą teraz łatwo dzielić się spostrzeżeniami, strategiami i aktualizacjami, zapewniając, że wszyscy są na tej samej stronie.

Wynik:
W zaledwie rok po wdrożeniu firma Globex Tech Solutions odnotowała 45% wzrost sprzedaży, 30% skrócenie długości cyklu sprzedaży oraz zauważalną poprawę wyników w zakresie zadowolenia klientów. Firma nie tylko odzyskała swoją inwestycję w Sales Cloud, ale także utorowała drogę do zrównoważonego rozwoju.

Ta historia sukcesu jest świadectwem tego, jak odpowiednia technologia, jeśli jest wdrożona i efektywnie wykorzystywana, może radykalnie zmienić trajektorię biznesu.

Wskazówki dotyczące optymalizacji środowiska Sales Cloud

Potencjał Sales Cloud jest ogromny, ale jak każde narzędzie, jego skuteczność zależy od tego, jak z niego korzystasz. Aby mieć pewność, że w pełni wykorzystasz Sales Cloud, rozważ następujące wskazówki dotyczące optymalizacji:

 1. Zrozum swoje cele: zanim przejdziesz do jakichkolwiek funkcji, jasno określ, co chcesz osiągnąć dzięki Sales Cloud. Czy Twoim celem jest lepsze śledzenie potencjalnych klientów, lepsze prognozowanie sprzedaży lub usprawniona komunikacja? Określenie celów pomoże dostosować konfigurację Sales Cloud.
 2. Regularnie szkol swój zespół: Salesforce często udostępnia aktualizacje. Upewnij się, że Twój zespół jest na bieżąco z najnowszymi funkcjami i najlepszymi praktykami. Bieżące szkolenia pomogą im efektywniej korzystać z platformy.
 3. Personalizuj w dobrze przemyślany sposób: Sales Cloud można w dużym stopniu dostosować. Unikaj jednak nadmiernego dostosowywania do punktu, w którym system staje się złożony i trudny w nawigacji. Skoncentruj się na zmianach, które realnie usprawnią Twoje procesy sprzedażowe.
 4. Wykorzystaj raporty i pulpity nawigacyjne: wykorzystaj narzędzia analityczne i raportowe w czasie rzeczywistym. Monitorując kluczowe wskaźniki wydajności (KPI), możesz podejmować decyzje oparte na danych i dostosowywać swoje strategie sprzedaży.
 5. Integracja z innymi systemami: Sales Cloud można zintegrować z innymi narzędziami, takimi jak platformy do automatyzacji marketingu i oprogramowanie do obsługi klienta. Te integracje mogą oferować pełniejszy obraz podróży klienta.
 6. Zapytaj użytkowników: Twój zespół sprzedaży jest na pierwszej linii frontu i codziennie korzysta z systemu. Okresowo zbieraj ich opinie, aby zrozumieć wszelkie wyzwania, przed którymi stoją, lub ulepszenia, które chcieliby zobaczyć.
 7. Bądź na bieżąco z aktualizacjami Salesforce: Salesforce zazwyczaj wydaje trzy główne aktualizacje rocznie. Zapoznaj się z nowymi funkcjami i ulepszeniami oraz zastanów się, jakie korzyści mogą przynieść Twojej działalności.
 8. Rozważ angażowanie ekspertów: jeśli kiedykolwiek poczujesz się przytłoczony lub nie masz pewności co do optymalnej konfiguracji dla potrzeb Twojej firmy, rozważ skontaktowanie się z konsultantami Salesforce takimi jak my w NEXELERO. Pomożemy dostosować system do Twoich unikalnych wymagań.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz mieć pewność, że korzystanie z Sales Cloud będzie nie tylko płynne, ale także maksymalnie korzystne, napędzając efektywność sprzedaży i rozwój Twojej firmy.

Podsumowując

Sales Cloud firmy Salesforce to coś więcej niż tylko narzędzie — to przełomowe rozwiązanie, które umożliwia firmom usprawnienie procesów sprzedaży, uzyskanie przydatnych informacji i przyspieszenie znacznego wzrostu. Chociaż jego możliwości są ogromne, jego prawdziwy potencjał jest realizowany, gdy jest dostosowany do konkretnych potrzeb i celów Twojej firmy.

W dzisiejszym dynamicznym i konkurencyjnym krajobrazie sprzedaży posiadanie przewagi jest niezbędne. Dzięki odpowiednim strategiom wdrażania i optymalizacji, Sales Cloud może być decydującą przewagą, zapewniając, że będziesz wyprzedzać konkurencję i stale dostarczać niezrównaną wartość swoim klientom.

Jeśli jesteś zaintrygowany potencjałem Sales Cloud, ale nie wiesz, od czego zacząć, lub jeśli szukasz sposobów na dalsze wykorzystanie jego mocy, NEXELERO jest tutaj, aby Ci pomóc. Nasz zespół ekspertów Salesforce jest zaangażowany w pomaganie firmom w wykorzystaniu pełnego potencjału rozwiązań Salesforce. Nie czekaj, aż sukces sam do ciebie przyjdzie; skontaktuj się z nami już dziś. Stwórzmy przyszłość, w której Twoja sprzedaż wzrośnie do niespotykanych dotąd rozmiarów.

Zespół NEXELERO