Jak usługi IT pomagają obniżyć koszty w firmach: część 2

Jak usługi IT pomagają obniżyć koszty w firmach: część 2

September 11, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Zagłęb się w możliwości oszczędzania, jakie oferuje system CRM. Skalowalność, bezpieczeństwo i ciągłe innowacje za pośrednictwem platformy Salesforce. Czytaj więcej.

CRM

Technology

Jak usługi IT pomagają obniżyć koszty w firmach: część 2

Witamy ponownie w drugiej części naszej serii poświęconej sile usług IT w zwiększaniu efektywności kosztowej przedsiębiorstw. W poprzednim segmencie poruszyliśmy podstawowe korzyści – od automatyzacji po lepszą komunikację. Zagłębmy się teraz w bardziej zaawansowane ścieżki, dzięki którym platformy takie jak Salesforce stają się niezbędnym aktywem dla firm myślących przyszłościowo.

Udoskonalone zarządzanie relacjami z klientami (CRM)

W zawiłym tańcu biznesu klienci są rytmem, z którym firmy muszą się synchronizować. Wraz z ewoluującym rynkiem i stale zmieniającymi się preferencjami konsumentów, firmy potrzebują dynamicznych narzędzi do budowania, pielęgnowania i rozumienia swoich relacji z klientami. Tutaj kluczową rolę odgrywają platformy CRM, w szczególności Salesforce.

a. Odkrywanie CRM:
Systemy CRM to coś więcej niż tylko cyfrowe książki adresowe. To kompleksowe platformy, które przechwytują, analizują i wykorzystują każdą interakcję z klientem. Od pierwszego kontaktu i sprzedaży po wsparcie po zakupie — solidny system CRM oferuje 360-stopniowy widok podróży klienta.

b. Przewaga Salesforce’a:
Salesforce, uznawany na całym świecie za potęgę CRM, oferuje pakiet narzędzi dostosowanych do każdej potrzeby biznesowej:

 • Sales Cloud: od zarządzania potencjalnymi klientami po prognozowanie sprzedaży – narzędzie to gwarantuje, że zespoły sprzedażowe mają pod ręką wszystkie potrzebne dane, co pozwala na bardziej ukierunkowane strategie sprzedaży i szybsze zamykanie transakcji.
 • Service Cloud: dzięki temu rozwiązaniu, interakcje posprzedażowe przebiegają równie płynnie, jak sam proces sprzedaży, oferując narzędzia do zarządzania sprawami, obsługi klienta i analityki usług.
 • Marketing Cloud: integrując dane marketingowe ze sprzedażą i obsługą klienta, firmy mogą tworzyć bardziej ukierunkowane, wydajne i skuteczne kampanie marketingowe.
 • Einstein Analytics: ta funkcja oparta na sztucznej inteligencji zapewnia spostrzeżenia, prognozy i rekomendacje w oparciu o ogromne ilości danych w CRM, dzięki czemu firmy są zawsze o krok do przodu.

c. Ekonomiczne korzyści skutecznego CRM:
Sprawny system CRM jest synonimem oszczędności. Rozumiejąc preferencje klientów, firmy mogą dostosować swoją ofertę, ograniczając niepotrzebne wydatki marketingowe. Efektywne procesy sprzedażowe prowadzą do szybszego zamykania transakcji, a znakomite wsparcie posprzedażowe zapewnia utrzymanie klientów, redukując wysokie koszty związane z pozyskiwaniem nowych klientów.

d. Przykład z życia:
Wyobraź sobie firmę, która wcześniej korzystała z odmiennych systemów sprzedaży, obsługi klienta i marketingu. Ich zespoły działały w silosach, co często prowadziło do straconych okazji i powielania wysiłków. Integrując wszystko w ramach systemu CRM Salesforce, firma zdołała wyeliminować marnotrawstwo, zaoferować ujednoliconą obsługę klientów i podejmować bardziej świadome decyzje, co doprowadziło do znacznych oszczędności kosztów i zwiększenia przychodów.

Systemy CRM, zwłaszcza takie potęgi jak Salesforce, to nie tylko narzędzia, ale strategiczni partnerzy w podróży firmy. Usprawniają operacje, dostarczają bezcennych informacji i, co najważniejsze, zapewniają, że każda wydana złotówka jest wydana z sensem.

Skalowalność bez proporcjonalnych kosztów:

Rozwój i ekspansja to filary każdego ambitnego przedsiębiorstwa. Jednak w tradycyjnym modelu biznesowym zwiększanie skali często oznaczało liniowy lub czasami wykładniczy wzrost kosztów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT i platformom takim jak Salesforce firmy mogą teraz skalować się bez konieczności ponoszenia proporcjonalnych kosztów.

a. Klasyczny dylemat skalowania:
Historycznie rzecz biorąc, rozwój firmy często oznaczał zakup większej ilości sprzętu, licencjonowanie dodatkowego oprogramowania i zatrudnianie większej liczby pracowników do zarządzania zwiększoną infrastrukturą. Ta liniowa korelacja między wzrostem a kosztami czasami działała odstraszająco na firmy realizujące ambitne plany ekspansji.

b. Obietnica nowoczesnych rozwiązań IT:
Dzisiejsze platformy IT, zwłaszcza rozwiązania oparte na chmurze, oferują bardziej elastyczne podejście do skalowalności:

 • Zasoby na żądanie: firmy mogą w razie potrzeby uzyskać dostęp do większej ilości zasobów i ograniczyć je poza godzinami szczytu, dzięki czemu płacą tylko za to, z czego korzystają.
 • Eliminacja głównych kosztów początkowych: nie ma potrzeby ponoszenia znacznych nakładów inwestycyjnych na sprzęt i oprogramowanie. Nowoczesne rozwiązania IT zazwyczaj działają w modelu subskrypcyjnym, który dostosowuje się do wielkości Twojej firmy.
 • Bezproblemowe aktualizacje: w miarę rozwoju firm aktualizacje oprogramowania i funkcji stają się najważniejsze. Platformy takie jak Salesforce zapewniają płynną integrację tych aktualizacji bez zakłócania operacji.

c. Salesforce: latarnia morska dla skalowalnych rozwiązań:
Salesforce uosabia elastyczność, której pragną firmy:

 • Pakiety szyte na miarę: Niezależnie od tego, czy jesteś startupem, czy przedsiębiorstwem globalnym, Salesforce oferuje pakiety dostosowane do Twoich potrzeb, dzięki czemu nie przepłacasz za funkcje, których nie potrzebujesz.
 • Zintegrowany ekosystem aplikacji: w miarę rozwoju przedsiębiorstw ich potrzeby się różnicują. Salesforce AppExchange umożliwia firmom integrację niezliczonych aplikacji bez konieczności zmiany systemu.
 • Globalna infrastruktura chmurowa: solidna infrastruktura chmurowa Salesforce gwarantuje, że w miarę geograficznego rozwoju Twojej firmy Twój system CRM pozostanie spójny, szybki i niezawodny.

d. Spostrzeżenia ekonomiczne:
Zastosowanie skalowalnych rozwiązań, takich jak Salesforce, oznacza, że firmy mogą alokować środki w bardziej strategiczny sposób. Zamiast marnować pieniądze na amortyzację sprzętu lub niepotrzebne licencje na oprogramowanie, fundusze można przekierować na badania i rozwój, marketing i inne ścieżki bezpośrednio związane ze wzrostem.

e. Przykład z życia:
Weźmy pod uwagę startup, który doświadczył nieoczekiwanego szybkiego wzrostu. W tradycyjnej konfiguracji mogliby mieć trudności z dotrzymaniem kroku, borykając się z opóźnieniami wynikającymi z zakupu sprzętu, instalacji oprogramowania i szkolenia personelu. Jednak dzięki Salesforce mogli natychmiastowo skalować swoje operacje, aby dopasować je do ścieżki rozwoju, zapewniając satysfakcję klientów i efektywność operacyjną.

Skalowalność w dzisiejszych czasach nie polega tylko na rozszerzaniu się, ale na inteligentnym i opłacalnym rozwoju. Mając do dyspozycji platformy takie jak Salesforce, firmy mogą ciągle się rozwijać bez ciężaru proporcjonalnych kosztów, które ciągnął je w dół.

Zwiększanie bezpieczeństwa przy jednoczesnym obniżaniu kosztów

W dzisiejszej erze cyfrowej bezpieczeństwo to nie tylko priorytet – to konieczność. Ponieważ zagrożenia cybernetyczne ewoluują w zastraszającym tempie, firmy muszą wzmacniać swoje cyfrowe fortece. Haczyk? Tradycyjne środki bezpieczeństwa często wiążą się z wysokimi cenami. Jednak współczesne usługi IT, na czele z Salesforce, oferują solidne bezpieczeństwo bez obciążania zasobów.

a. Koszt tradycyjnego bezpieczeństwa:
Historycznie rzecz biorąc, zapewnienie bezpieczeństwa cyfrowego oznaczało inwestycję w drogi sprzęt, specjalistyczne oprogramowanie i dedykowany zespół specjalistów IT, którzy stale monitorowali i aktualizowali system. Co więcej, pojedyncze naruszenie bezpieczeństwa może prowadzić do katastrof finansowych, szkodząc zarówno kieszeni, jak i reputacji firmy.

b. Nowoczesne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa IT:
Dzisiejszy krajobraz IT oferuje bardziej usprawnione rozwiązania bezpieczeństwa oparte na chmurze:

 • Ochrona wielowarstwowa: Nowoczesne platformy stosują podejście dogłębnej obrony, wdrażając wiele warstw zabezpieczeń w celu zapewnienia ochrony danych.
 • Monitorowanie i alerty w czasie rzeczywistym: zaawansowane systemy stale monitorują zagrożenia, zapewniając szybki czas reakcji na potencjalne naruszenia.
 • Regularne aktualizacje: platformy chmurowe często oferują automatyczne aktualizacje zabezpieczeń, dzięki czemu firmy zawsze korzystają z najnowszych środków ochrony bez konieczności ręcznej interwencji.

c. Doskonałość zabezpieczeń Salesforce:
Salesforce słynie ze swojego zaangażowania w bezpieczeństwo:

 • Platforma zaufania: dedykowana platforma Salesforce dostarcza w czasie rzeczywistym informacji o wydajności i bezpieczeństwie systemu. Jest to świadectwo ich zaangażowania w przejrzystość i niezawodność.
 • Elastyczne uwierzytelnianie użytkownika: od dwuetapowego uwierzytelniania po weryfikacje biometryczne — Salesforce umożliwia firmom wdrożenie poziomu bezpieczeństwa logowania odpowiadającego potrzebom klienta.
 • Szyfrowanie danych: Salesforce gwarantuje, że dane zarówno w spoczynku, jak i podczas przesyłania są szyfrowane, zapewniając dodatkową warstwę ochrony.

d. Implikacje finansowe:
Korzystanie z platform takich jak Salesforce może prowadzić do znacznych oszczędności. Zamiast odrębnych rozwiązań bezpieczeństwa, które wymagają ciągłych, ręcznych aktualizacji i monitorowania, Salesforce oferuje zintegrowane, stale aktualizowane ramy bezpieczeństwa. To nie tylko zmniejsza koszty bezpośrednie, ale także łagodzi potencjalnie niszczycielskie skutki finansowe naruszeń danych.

e. Przykład z życia:
Weźmy pod uwagę firmę średniej wielkości, która wcześniej korzystała z różnych rozwiązań bezpieczeństwa innych firm. Nie tylko borykali się z problemami z przestrzeganiem przepisów, ale także zmagali się z obciążeniami finansowymi związanymi z wieloma subskrypcjami i dedykowanym zespołem IT. Przechodząc na Salesforce, skonsolidowali swoje zabezpieczenia w ramach jednego parasola, co skutkowało zarówno lepszą ochroną, jak i oszczędnościami.

W świecie, w którym dane są nową walutą, ich ochrona jest najważniejsza. Platformy takie jak Salesforce wkraczają w nową erę, w której najwyższe zabezpieczenia nie wymagają ogromnych wydatków, umożliwiając firmom ochronę swoich aktywów bez potrzeby rozbijania banku.

Ciągłe ulepszenia i innowacje

W dynamicznym świecie technologii stanie w miejscu jest równoznaczne z cofaniem się. Aby firmy mogły utrzymać przewagę konkurencyjną, konieczne jest śledzenie najnowszych osiągnięć technologicznych. Jednak ciągłe przeglądy systemów mogą być zarówno destrukcyjne, jak i kosztowne. Oto, gdzie nowoczesne usługi IT, z Salesforce jako najlepszym przykładem, zmieniają reguły gry, oferując ciągłe aktualizacje i innowacje bez konieczności ponoszenia astronomicznych kosztów.

a. Pułapki tradycyjnej ewolucji technologii:
Historycznie rzecz biorąc, przyjęcie najnowszych technologii często oznaczało kompleksowe remonty systemów. Nie tylko zakłóciły one działalność biznesową, ale także wymagały znacznych inwestycji finansowych, czy to w nowy sprzęt, licencje na oprogramowanie czy programy szkoleniowe..

b. Nowoczesne podejście do rozwoju technologicznego:
Obecnie wiele platform IT przyjmuje model oparty na chmurze, który z natury sprzyja płynności:

 • Automatyczne aktualizacje: zamiast instalacji ręcznych platformy chmurowe, takie jak Salesforce, często wdrażają automatyczne aktualizacje, dzięki czemu firmy zawsze mają dostęp do najnowszych funkcji i środków bezpieczeństwa..
 • Wsteczna kompatybilność: nowoczesne rozwiązania sprawiają, że nowe aktualizacje nie powodują, że poprzednie funkcje lub integracje stają się przestarzałe, co pozwala na płynniejsze przejście.
 • Innowacje zorientowane na użytkownika: zamiast ogólnych aktualizacji platformy takie jak Salesforce często udostępniają funkcje w oparciu o opinie użytkowników, zapewniając zgodność innowacji z rzeczywistymi potrzebami biznesowymi.

c. Zaangażowanie Salesforce w ewolucję:
Podejście Salesforce do ciągłego doskonalenia jest po prostu wzorowe:

 • Trzy aktualizacje rocznie: Salesforce zazwyczaj wprowadza trzy główne aktualizacje rocznie, zapewniając użytkownikom korzyści z szybkiego postępu technologicznego.
 • Trailhead: platforma edukacyjna Salesforce Trailhead zapewnia, że użytkownicy są na bieżąco z najnowszymi funkcjami, eliminując potrzebę zewnętrznych (i często kosztownych) programów szkoleniowych.
 • Tętniący życiem ekosystem: ekosystem Salesforce, w tym AppExchange, umożliwia użytkownikom korzystanie z mnóstwa integracji i innowacji innych firm, dzięki czemu mogą dostosowywać i rozszerzać swoje możliwości CRM.

d. Impikacje finansowe:
Wybierając platformy, dla których priorytetem są ciągłe aktualizacje, firmy mogą potencjalnie zaoszczędzić fortunę. Koniec z wysokimi opłatami za nowe licencje za każdym razem, gdy konieczna jest aktualizacja. Koniec z dłuższymi przestojami zakłócającymi strumienie przychodów. Dzięki Salesforce firmy mają partnera, który rozwija się wraz z nimi w tempie, które nie nadwyręża ich finansów.

e. Przykład z życia:
Weźmy pod uwagę firmę, która w przeszłości przeznaczała co kilka lat znaczną część swojego budżetu na aktualizacje systemu. Przechodząc na Salesforce, firma nie tylko konsekwentnie wyprzedzała konkurencję technologiczną, ale także osiągnęła znaczne oszczędności dzięki unikaniu zakłócających i kosztownych aktualizacji.

We współczesnym środowisku biznesowym ewolucja to nie tylko luksus; to konieczność. Dzięki platformom takim jak Salesforce firmy mają gwarancję partnera, który stale wprowadza innowacje, dzięki czemu zawsze pozostają w czołówce technologicznej bez tradycyjnych obciążeń finansowych.

Podsumowując

W całej tej serii jeden temat pozostaje oczywisty: usługi IT nie są już opcjonalne – są kwintesencją każdej firmy dążącej do długoterminowego sukcesu i zrównoważonego rozwoju. Przyjmując platformy takie jak Salesforce, firmy przygotowują się nie tylko do stawienia czoła obecnym wyzwaniom, ale także do płynnego dostosowywania się do przyszłych zmian na rynku. Wymierny rezultat? Znaczne oszczędności kosztów i strategiczna przewaga w konkurencyjnym środowisku. Gotowy wyruszyć w tę transformacyjną podróż? NEXELERO służy pomocą i wsparciem na każdym kroku. Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci zadbać o przyszłość Twojej firmy.

Nie ulega wątpliwości, że przyszłość należy do firm korzystających z zaawansowanych rozwiązań IT. Chcesz mieć pewność, że Twoja firma znajdzie się na czele tej cyfrowej rewolucji? Niech NEXELERO będzie Twoim zaufanym przewodnikiem. Skontaktuj się z nami już teraz, aby uzyskać spersonalizowaną konsultację i dowiedzieć się, jak możemy wynieść Twój biznes na nowy poziom.

Zespół NEXELERO