Demistyfikacja Einstein Analytics: wyjaśnienie potęgi SI Salesforce'a

Demistyfikacja Einstein Analytics: wyjaśnienie potęgi SI Salesforce'a

August 21, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Zanurz się w świecie Einstein Analytics. Odkryj kluczowe funkcje, korzyści i wskazówki, jak skutecznie wykorzystać potęgę sztucznej inteligencji w biznesie.

Artificial Intelligence

Demistyfikacja Einstein Analytics: wyjaśnienie potęgi SI Salesforce'a

W dzisiejszych czasach opartych na danych sztuczna inteligencja (AI) nie jest już tylko futurystyczną koncepcją z filmów science fiction. Zamiast tego jest to prawdziwa, namacalna siła napędowa, która na nowo definiuje sposób, w jaki firmy działają, konkurują i rozwijają się. Połączenie sztucznej inteligencji z analizą biznesową doprowadziło do przełomów, które kiedyś były nie do pomyślenia, umożliwiając organizacjom uzyskanie głębszego wglądu, podejmowanie mądrzejszych decyzji i przewidywanie przyszłych trendów z zadziwiającą dokładnością.

Wśród mistrzów prowadzących tę rewolucję AI w świecie korporacji jest Salesforce ze swoją innowacyjną platformą Einstein Analytics. Zrodzony ze zrozumienia, że każda firma, niezależnie od jej wielkości, zasługuje na najwyższej klasy możliwości analityczne, Einstein Analytics ma na celu udostępnienie mocy sztucznej inteligencji każdemu użytkownikowi biznesowemu. Ale czym dokładnie jest to narzędzie i jak zmienia sferę analityki?

Ten artykuł zagłębia się w świat Einstein Analytics, rozkładając jego komponenty, podkreślając jego mocne strony i ukazując jego niezaprzeczalny wpływ na współczesne procesy biznesowe. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym użytkownikiem Salesforce, czy kimś, kto dopiero co usłyszał o Einstein Analytics, pod koniec tej lektury będziesz miał jasne i kompleksowe zrozumienie tego prawdziwego klejnotu pośród innych produktów Salesforce.

Co to jest Einstein Analytics?

Wyobraź sobie, że prowadzisz stoisko z lemoniadą. Każdego dnia ludzie w różnym wieku, z różnych lokalizacji przychodzą po Twoją lemoniadę o różnych porach. Niektórzy kupują raz, inni wracają wielokrotnie. Trudno nadążyć, prawda? Chciałbyś wiedzieć, kim są Twoi najlepsi klienci, jakie godziny są najbardziej oblegane lub jakie smaki są najbardziej popularne. Teraz wyobraź sobie, że Twoja budka z lemoniadą rośnie, aby sprostać dużym biznesom z różnymi produktami, klientami z całego świata i interakcjami obejmującymi wiele kanałów. Złożoność potęguje różnorodność.

Wejdź do Świata Einsteina Analytics.

1. The Magical Assistant:
Pomyśl o Einstein Analytics jako o genialnym asystencie z kryształową kulą. Ten asystent obserwuje wszystko, co dotyczy Twojej firmy — sprzedaż, zachowania klientów, trendy rynkowe, opinie i wiele więcej. Następnie przewiduje i sugeruje, jakie działania należy podjąć w następnej kolejności. Na przykład, jeśli dany produkt nie sprzedaje się dobrze, Einstein może dać wgląd w to, dlaczego tak się dzieje i zasugerować zmiany.

2. Rozmowy z danymi:
Dane są jak język. Większość z nas rozumie podstawowe słowa lub liczby, ale Einstein Analytics jest jak płynny mówca. Nie tylko rozumie dane, ale także z nimi rozmawia. Oznacza to, że możesz zadawać Einsteinowi pytania typu: „Który produkt miał najwyższą sprzedaż w zeszłym miesiącu?” i natychmiast dostaniesz odpowiedź. Nie ma potrzeby przeglądania skomplikowanych arkuszy kalkulacyjnych ani wykresów.

3. Visual Stories:
Czasami liczby mogą przerażać. Einstein Analytics zamienia te liczby w atrakcyjne wizualnie wykresy, diagramy i historie. Tak więc, zamiast nudnej tabeli z danymi dotyczącymi sprzedaży, możesz zobaczyć kolorowy wykres przedstawiający miesięczne trendy sprzedaży, co ułatwia zrozumienie na pierwszy rzut oka.

4. Wykształcenie techniczne nie jest wymagane:
A teraz najlepsze - nie musisz być czarodziejem technologii, aby korzystać z Einstein Analytics. Salesforce zaprojektował go tak, aby był przyjazny dla użytkownika. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i sterowanym procesom nawet nowicjusz w świecie biznesu może błyskawicznie zacząć zdobywać wiedzę.

Zasadniczo Einstein Analytics daje Twojej firmie nową supermoc. Pozwala zobaczyć wzorce, przewidywać i podejmować działania w oparciu o spostrzeżenia, które wcześniej były ukryte w stosach danych.

Podstawowe komponenty Einstein Analytics

Wyobraź sobie Einstein Analytics jako zaawansowaną technologicznie kuchnię. Tak jak w kuchni masz różne gadżety i narzędzia zaprojektowane do określonych zadań. Einstein Analytics składa się z kilku podstawowych komponentów, z których każdy jest dostosowany do dostarczania unikalnych informacji i korzyści. Oto uproszczony wykaz:

1. Narzędzie do eksploracji danych:
Podobnie jak blender, który mieli wszystkie składniki, aby uzyskać gładki napój, to narzędzie łączy ze sobą różne źródła danych. Następnie umożliwia „mieszanie” tych danych w celu zrozumienia różnych wzorców i korelacji. Chcesz wiedzieć, jak sprzedaż latem wypada w porównaniu z zimą? Skorzystaj z tego narzędzia, aby się dowiedzieć!

2. Kreator pulpitów (dashboardów):
Pomyśl o tym jak o półce kuchennej. Możesz rozmieścić swoje ulubione dania (lub w tym przypadku wizualizacje danych) w sposób, który jest najbardziej atrakcyjny i zawiera najwięcej informacji. Chodzi o przedstawienie uzyskanych spostrzeżeń w przystępnym wizualnie formacie, niezależnie od tego, czy są to kolorowe wykresy, diagramy czy tabele.

3. Silnik analizy predykcyjnej:
Jest to podobne do inteligentnego piekarnika, który przewiduje, kiedy ciasto będzie idealnie upieczone, bez konieczności ciągłego sprawdzania. Pod względem biznesowym analizuje Twoje przeszłe i bieżące dane, „piecze” je i przewiduje przyszłe trendy. Czy sprzedaż wzrośnie? Czy klientom podoba się nowy produkt? Ten silnik daje wgląd w przyszłość.

4. Ulepszona funkcja wyszukiwania:
Wyobraź sobie narzędzie, które natychmiast powie Ci, gdzie trzymasz rzadko używaną formę do ciasta. Podobnie ta funkcja umożliwia szybkie przeszukiwanie ogromnych ilości danych. Po prostu zadaj pytanie, a system znajdzie dla Ciebie odpowiedź, bez wysiłku przeszukując warstwy danych.

5. Spostrzeżenia oparte na sztucznej inteligencji:
Pomyśl o tym jak o sekrecie szefa kuchni. Wykorzystując sztuczną inteligencję, oferuje sugestie i spostrzeżenia, które mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka. Może to wyjątkowa mieszanka przypraw lub nowy segment rynku wykazujący zainteresowanie Twoim produktem, którego wcześniej nie brałeś pod uwagę?

Zasadniczo, podstawowe komponenty Einstein Analytics zostały zaprojektowane tak, aby harmonijnie ze sobą współpracowały, sprawiając, że proces analizy danych jest tak płynny i wnikliwy, jak przygotowywanie posiłku w najnowocześniejszej i dobrze wyposażonej kuchni.

Najważniejsze funkcje i możliwości Einstein Analytics


Einstein Analytics firmy Salesforce ma na celu zapewnienie czegoś więcej niż tylko podstawowej analizy. Jest wyposażony w zestaw zaawansowanych funkcji, które poprawiają komfort użytkowania i zrozumienie danych:

1. Zdolności integracji danych:
Einstein Analytics może bezproblemowo pobierać dane nie tylko z Salesforce, ale także z zewnętrznych systemów, takich jak ERP, system HR, a nawet zewnętrzne bazy danych trendów rynkowych. Dzięki tym wzajemnym powiązaniom masz pełny wgląd w swoją działalność.

2. Zaprojektowany na urządzenia mobilne:
W dzisiejszym pędzącym świecie dostęp do danych w ruchu ma kluczowe znaczenie. Einstein Analytics został zaprojektowany z myślą o urządzeniach mobilnych, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do swoich spostrzeżeń, pulpitów nawigacyjnych i raportów w dowolnym miejscu i czasie, bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

3. Konfigurowalne szablony:
Każda firma jest wyjątkowa, podobnie jak jej potrzeby analityczne. Einstein Analytics oferuje konfigurowalne szablony, umożliwiające firmom dostosowanie wizualizacji danych i raportów do ich marki i preferencji.

4. Zaawansowane protokoły bezpieczeństwa:
Bezpieczeństwo danych jest najważniejsze. Einstein Analytics stosuje najnowocześniejsze środki bezpieczeństwa, aby Twoje dane pozostały poufne, zabezpieczone przed naruszeniami i dostępne tylko dla upoważnionego personelu.

5. Ciągłe uczenie się i aktualizacje:
Świat sztucznej inteligencji nieustannie ewoluuje. Jedną z wyróżniających cech Einstein Analytics jest jego zdolność do ciągłego uczenia się na podstawie analizowanych danych. Ponadto Salesforce zapewnia, że platforma regularnie otrzymuje aktualizacje, wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji.

6. Analityka oparta na współpracy:
Współpraca jest kluczem do podejmowania decyzji. Einstein Analytics wspiera środowisko współpracy, umożliwiając zespołom dzielenie się spostrzeżeniami, komentowanie pulpitów nawigacyjnych i przeprowadzanie burzy mózgów rozwiązań bezpośrednio na platformie.

Wykorzystując te funkcje i możliwości, firmy mogą mieć pewność, że nie tylko rozumieją swoje bieżące dane, ale także są przygotowane na dostosowanie się do przyszłych trendów i zmian na rynku.

Korzyści z używania Einstein Analytics

Einstein Analytics to coś więcej niż tylko narzędzie do wizualizacji danych; reprezentuje nową erę inteligentnych operacji biznesowych. Oto wymierne korzyści, jakie firmy mogą czerpać, integrując je z procesami decyzyjnymi:

 1. Decyzje oparte na danych:
  Einstein Analytics umożliwia firmom przejście od decyzji opartych na przeczuciach do strategii opartych na danych. Dzięki przejrzystemu wglądowi w przeszłe wyniki i przyszłe prognozy, firmy mogą śmiało podejmować decyzje, które są zgodne z ich celami.
 2. 360 widok na klienta:
  Konsolidując dane z różnych punktów styku, Einstein Analytics zapewnia firmom kompleksowy wgląd w ich klientów, poprawiając personalizację i zwiększając satysfakcję klientów.
 3. Ulepszona współpraca:
  Funkcje współpracy platformy zapewniają, że spostrzeżenia nie ograniczają się do jednego działu. Zespoły mogą bezproblemowo dzielić się wynikami, co prowadzi do bardziej spójnych strategii w różnych jednostkach biznesowych.
 4. Efektywność operacyjna:
  Dzięki automatyzacji procesów związanych z danymi i oferowaniu wglądu predykcyjnego firmy mogą usprawnić operacje, zmniejszyć liczbę zadań ręcznych i poprawić ogólną wydajność biznesową.
 5. Wgląd w czasie rzeczywistym:
  W szybko zmieniającym się środowisku biznesowym dostęp do danych w czasie rzeczywistym może zmienić reguły gry. Einstein Analytics zapewnia, że firmy są zawsze świadome aktualnej sytuacji, co pozwala na szybsze dopasowanie swoich działań.
 6. Skalowalność:
  Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą, czy międzynarodową korporacją, Einstein Analytics jest stworzony do skalowania zgodnie z Twoimi potrzebami. Wraz ze wzrostem wymagań dotyczących danych platforma może się dostosowywać bez uszczerbku dla wydajności.
 7. Oszczędności:
  Optymalizując operacje i wskazując potencjalne źródła przychodów lub wąskie gardła, firmy mogą efektywniej alokować zasoby, co w dłuższej perspektywie prowadzi do oszczędności.

Wdrożenie Einstein Analytics nie tylko unowocześnia podejście firmy do danych, ale także wyposaża ją w narzędzia do poruszania się po coraz bardziej zorientowanym na dane środowisku biznesowym.

Przykłady użycia Einstein Analytics w świecie rzeczywistym

Abstrakcyjna natura sztucznej inteligencji i analityki może czasami utrudniać wyobrażenie sobie ich praktycznych zastosowań. Jednak wiele firm już skorzystało z transformacyjnej mocy Einstein Analytics. Przyjrzyjmy się niektórym z tych przypadków użycia:

 1. Ulepszone prognozowanie sprzedaży:
  Międzynarodowa firma technologiczna chciała poprawić swoje kwartalne prognozy sprzedaży. Integrując Einstein Analytics, firma była w stanie uzyskać wgląd w dane dotyczące sprzedaży w czasie rzeczywistym. Modelowanie predykcyjne platformy pomogło zidentyfikować trendy sprzedaży, umożliwiając menedżerom sprzedaży skuteczniejszą alokację zasobów i dotarcie do potencjalnych klientów o dużej wartości. Wynik? Znaczący wzrost kwartalnych przychodów i usprawniony proces sprzedaży.
 2. Zoptymalizowane kampanie marketingowe:
  Wiodąca marka e-commerce miała problemy z zwrotem z inwestycji w marketing cyfrowy. Einstein Analytics pomógł im analizować ogromne ilości danych klientów, segmentując ich odbiorców na podstawie historii zakupów, zachowania podczas przeglądania i nie tylko. Umożliwiło to marce dostosowanie kampanii marketingowych do określonych segmentów klientów, co doprowadziło do wyższych wskaźników zaangażowania i lepszej konwersji.
 3. Uproszczone zarządzanie łańcuchem dostaw:
  Duża firma produkcyjna wykorzystała Einstein Analytics do usprawnienia procesów łańcucha dostaw. Narzędzia do wizualizacji danych dostępne na platformie zapewniły jasny wgląd w ramy czasowe produkcji i dystrybucji, pomagając w identyfikacji wąskich gardeł. Analityka predykcyjna przewidywała również popyt, dzięki czemu firma mogła odpowiednio dostosować tempo produkcji i ograniczyć marnotrawstwo.
 4. Ulepszona obsługa klienta:
  Firma świadcząca usługi finansowe chciała skrócić czas rozpatrywania skarg klientów. Einstein Analytics dostarczył wglądu w typowe problemy klientów, umożliwiając firmie proaktywne rozwiązywanie problemów, zanim ulegną one eskalacji. Sztuczna inteligencja platformy przeanalizowała również opinie klientów, aby zidentyfikować obszary wymagające poprawy, co doprowadziło do bardziej wydajnego i zorientowanego na klienta podejścia.
 5. Zarządzanie zasobami ludzkimi i talentami:
  Globalna firma konsultingowa szukała możliwości optymalizacji procesu pozyskiwania talentów. Einstein Analytics pomógł im zidentyfikować wzorce udanych rekrutacji i prognozować potrzeby kadrowe w oparciu o trendy rozwoju firmy. Dzięki temu firma zawsze dysponowała odpowiednimi talentami bez nadmiernego zatrudnienia.

Te rzeczywiste scenariusze podkreślają wszechstronność Einstein Analytics, prezentując jego zastosowanie w różnych branżach i funkcjach biznesowych.

Wskazówki dotyczące rozpoczynania pracy z Einstein Analytics

 1. Zdefiniuj jasne cele:
  Rozpocznij od jasnego zrozumienia, co chcesz osiągnąć dzięki Einstein Analytics. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę prognoz sprzedaży, optymalizację kampanii marketingowych, czy poprawę obsługi klienta, posiadanie zdefiniowanego celu pokieruje wdrożeniem i użytkowaniem.
 2. Zbierz czyste dane:
  Spostrzeżenia uzyskane z Einstein Analytics są tak dobre, jak dane, które są do nich wprowadzane. Nadaj priorytet czyszczeniu danych i upewnij się, że Twoje zestawy danych są dokładne, aktualne i odpowiednie. Pamiętaj, jakość przebija ilość.
 3. Wykorzystaj gotowe szablony:
  Einstein Analytics zawiera mnóstwo gotowych pulpitów nawigacyjnych i szablonów dostosowanych do różnych potrzeb biznesowych. Mogą one służyć jako doskonały punkt wyjścia, szczególnie dla osób niezaznajomionych z platformami analitycznymi.
 4. Współpraca z interesariuszami:
  Zaangażuj w ten proces odpowiednich interesariuszy, od informatyków po zespoły sprzedażowe. Ich wkład może zapewnić bezcenne spostrzeżenia i zapewnić dostosowanie narzędzia do konkretnych potrzeb i wyzwań każdego działu.
 5. Priorytetyzuj szkolenia:
  Nawet przy przyjaznym dla użytkownika interfejsie kluczowe znaczenie ma upewnienie się, że Twój zespół wie, jak w pełni wykorzystać potencjał Einstein Analytics. Rozważ zainwestowanie w oficjalne szkolenie Salesforce lub poszukiwanie ekspertów, którzy mogą udzielić praktycznych wskazówek.
 6. Powtarzaj i udoskonalaj:
  Analityka to ciągły proces. Regularnie przeglądaj swoje cele i spostrzeżenia, które czerpiesz z platformy. Wraz z rozwojem Twojej firmy zmieniają się również Twoje potrzeby analityczne. Przygotuj się na odpowiednie dostosowanie i udoskonalenie swojego podejścia.
 7. Bądź na bieżąco:
  Salesforce jest znany z regularnych aktualizacji i dodatków do swojego zestawu narzędzi. Śledź wszelkie nowe funkcje lub ulepszenia Einstein Analytics, aby mieć pewność, że wykorzystujesz najnowsze możliwości platformy.
 8. W razie potrzeby skorzystaj z wiedzy ekspertów:
  Jeśli kiedykolwiek będziesz miał wątpliwości lub napotkasz przeszkodę, nie wahaj się zasięgnąć zewnętrznej ekspertyzy. Istnieje wielu konsultantów i ekspertów Salesforce, którzy mogą udzielić wskazówek, czy to w zakresie wdrażania, zarządzania danymi, czy zaawansowanych strategii analitycznych.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, położysz solidny fundament pod swoją podróż z Einstein Analytics, upewniając się, że wykorzystasz pełny potencjał narzędzia i uzyskasz znaczące, praktyczne spostrzeżenia.

Podsumowując

Era cyfrowa, w której żyjemy, opiera się na danych, a narzędzia, takie jak Einstein Analytics firmy Salesforce, zostały opracowane, aby pomóc firmom nie tylko w zrozumieniu tych danych, ale także w wyciąganiu z nich przydatnych spostrzeżeń. Dzięki rozbiciu złożonych zestawów danych na zrozumiałe wizualizacje i prognozy, Einstein Analytics jest drogowskazem dla firm, które chcą ulepszyć swoje procesy decyzyjne, usprawnić operacje i wyprzedzić trendy rynkowe.

Rozpoczynając lub kontynuując swoją przygodę z Einstein Analytics, zawsze pamiętaj, że prawdziwa moc narzędzia tkwi nie tylko w jego zaawansowanych algorytmach, ale także w tym, jak jest ono dostosowane do Twoich unikalnych potrzeb biznesowych.

Gotowy, aby zanurkować głębiej i naprawdę wykorzystać moc Einstein Analytics dla swojej firmy? Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać indywidualną konsultację i pozwól nam poprowadzić Cię przez każdy etap Twojej podróży analitycznej. Twoje dane mają historię do opowiedzenia, a dzięki odpowiednim narzędziom możesz słuchać jej wyraźniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Zespół NEXELERO