7 wskazówek dla wydajnej integracji Salesforce

7 wskazówek dla wydajnej integracji Salesforce

July 11, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Podkręć biznes dzięki 7 kluczowym wskazówkom dotyczącym integracji Salesforce. Zrewolucjonizuj swoje CRM dzięki sprytnym taktykom integracji Salesforce. Uwolnij potencjał Salesforce: Przewodnik po efektywnej integracji.

Salesforce

We współczesnej erze cyfrowej Salesforce, wiodąca na świecie platforma CRM, stała się przełomem dla firm na całym świecie. Zapewnia solidne rozwiązania dla marketingu, sprzedaży, handlu i usług, umożliwiając firmom osiągnięcie nowych wyżyn. Jednak pełny potencjał Salesforce jest naprawdę realizowany, gdy jest skutecznie zintegrowany z innymi systemami w firmie. Ta fuzja technologii rozbija silosy danych i ułatwia całościowy, 360-stopniowy widok klienta, co prowadzi do lepszego podejmowania decyzji i zwiększenia wydajności biznesowej. W tym obszernym wpisie na blogu zagłębimy się w siedem innowacyjnych strategii integracji Salesforce, które mogą pomóc w zwiększeniu wydajności Twojej firmy.

7 wskazówek dla wydajnej integracji Salesforce

1. Opracuj strategię integracji: zacznij z myślą o zakończeniu

Kiedy wyruszasz w jakąkolwiek podróż, cel końcowy służy jako gwiazda przewodnia, oświetlając ścieżkę i pomagając ci podejmować właściwe decyzje po drodze. To samo dotyczy integracji Salesforce. Kompleksowa, dobrze sformułowana strategia ma kluczowe znaczenie dla udanej integracji, a co za tym idzie, poprawy efektywności biznesowej.

1. Zdefiniuj swoje cele biznesowe

Proces integracji Salesforce powinien płynnie współgrać z Twoimi celami biznesowymi. Chcesz usprawnić obsługę klienta, przyspieszyć procesy sprzedaży lub poprawić współpracę między działami? Twoje cele będą miały wpływ na to, które systemy należy zintegrować i jak powinny być zorganizowane te integracje. Dlatego jasne, wymierne cele muszą zostać określone już na samym początku.

2. Zidentyfikuj systemy do integracji

Kiedy cele biznesowe są już jasne, następnym krokiem jest określenie, które systemy należy zintegrować z Salesforce. Może to obejmować system planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), platformy handlu elektronicznego, narzędzia do automatyzacji marketingu i zewnętrzne źródła danych. Katalogowanie istniejących systemów pomaga ocenić zakres i złożoność procesu integracji.

3. Mapuj przepływ danych

Po zidentyfikowaniu systemów kolejnym zadaniem jest zmapowanie przepływu danych między nimi. Wiąże się to z określeniem, jakie dane mają być synchronizowane, jak często ma się odbywać synchronizacja oraz jaki jest kierunek przepływu danych – czy jest to dwukierunkowy, czy jednokierunkowy. Zwróć szczególną uwagę na ten krok, ponieważ znacząco wpływa on na dokładność i spójność Twoich danych.

4. Wybierz odpowiednie narzędzia integracyjne

Sukces Twojej strategii integracji zależy od wyboru odpowiednich narzędzi. Salesforce oferuje różnorodne narzędzia integracyjne dostosowane do konkretnych potrzeb, w tym interfejsy API Salesforce (takie jak REST lub SOAP), platformę MuleSoft Anypoint i Salesforce Connect. Wybierz narzędzie, które najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom dotyczącym integracji.

5. Zaplanuj skalowalność

Wraz z rozwojem Twojej firmy zmienią się również Twoje potrzeby w zakresie integracji. Dlatego upewnij się, że Twoja strategia integracji jest wystarczająco skalowalna i elastyczna, aby uwzględnić przyszły wzrost i zmiany. Może to oznaczać planowanie dodatkowych systemów lub pól danych, które mogą wymagać dalszej integracji.

2. Odkrywanie najlepszych narzędzi do integracji Salesforce: Twój klucz do sukcesu

Jednym z najważniejszych kroków w procesie integracji Salesforce jest wybór odpowiednich narzędzi. Dzięki mnóstwu dostępnych opcji znalezienie idealnego rozwiązania dla potrzeb biznesowych może wydawać się zniechęcające, ale nie musi tak być. Przyjrzyjmy się kilku przewodnim zasadom, które poprowadzą Cię we właściwym kierunku.

1. Zgodność z celami biznesowymi

Dokładnie poznaj swoje cele biznesowe przed rozpoczęciem procesu selekcji. Wybrane narzędzie powinno być zgodne z tymi celami i wspierać długoterminową strategię biznesową.

2. Weź pod uwagę złożoność swoich systemów

Złożoność integrowanych systemów może określić rodzaj potrzebnego narzędzia. Bardziej złożone systemy mogą wymagać solidnych i wszechstronnych narzędzi integracyjnych, podczas gdy prostsze systemy mogą wymagać tylko podstawowych funkcji.

3. Łatwość użycia

Pamiętaj, że ostatecznym celem korzystania z narzędzia integracyjnego jest usprawnienie procesów, a nie ich komplikowanie. Poszukaj narzędzi, które oferują przyjazny dla użytkownika interfejs i zapewnią Twojemu zespołowi wygodę korzystania z nich.

4. Wsparcie i utrzymanie

Weź pod uwagę poziom wsparcia zapewnianego przez dostawcę narzędzia. Szybka obsługa klienta i regularna konserwacja to kluczowe czynniki zapewniające bezproblemową pracę.

5. Skalowalność

Wraz z rozwojem Twojej firmy, Twoje potrzeby w zakresie integracji również będą ewoluować. Wybierz narzędzie, które rozwija się wraz z Twoją firmą i radzi sobie z rosnącą ilością i złożonością danych.

6. Bezpieczeństwo

Wreszcie, co nie mniej ważne, narzędzie powinno spełniać wymagania bezpieczeństwa Twojej firmy. Obejmuje to szyfrowanie, ścieżki audytu i możliwości tworzenia kopii zapasowych danych.

Pamiętaj, że integracja Salesforce z innymi systemami w Twojej firmie nie jest zadaniem uniwersalnym. Właściwe narzędzia to te, które odpowiadają Twoim konkretnym potrzebom, celom i możliwościom. Wybierz mądrze, a utorujesz drogę do płynniejszej i wydajniejszej działalności biznesowej.

3. Integracja w czasie rzeczywistym dla podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym: kluczem jest szybkość

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym umiejętność podejmowania szybkich, świadomych decyzji jest kluczową przewagą konkurencyjną. W tym miejscu do gry wchodzi integracja Salesforce w czasie rzeczywistym. Dzięki natychmiastowej synchronizacji danych między systemami integracja w czasie rzeczywistym umożliwia firmom szybkie reagowanie na zmiany i maksymalne wykorzystanie nadarzających się okazji. Oto kilka kluczowych informacji, które pomogą zrozumieć, dlaczego szybkość jest istotą sukcesu.

1. Natychmiastowy dostęp do danych

Integracja w czasie rzeczywistym zapewnia natychmiastowy dostęp do zaktualizowanych danych. Pomaga to firmom szybko reagować na potrzeby klientów i poprawiać jakość usług, co prowadzi do zwiększenia zadowolenia klientów.

2. Ulepszone podejmowanie decyzji

Dysponując danymi w czasie rzeczywistym na wyciągnięcie ręki, decydenci mogą podejmować lepiej przemyślane decyzje w odpowiednim czasie. Mogą identyfikować trendy, wykrywać problemy i reagować na zmiany szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

3. Zwiększona wydajność operacyjna

Dzięki automatyzacji wymiany danych między systemami integracja w czasie rzeczywistym eliminuje potrzebę ręcznego wprowadzania danych, zmniejszając liczbę błędów i oszczędzając cenny czas.

4. Zwiększona dokładność

Integracja w czasie rzeczywistym zapewnia spójność danych we wszystkich systemach, zwiększając dokładność i niezawodność danych. Ułatwia to lepszą analizę, prognozowanie i planowanie biznesowe.

5. Wzmocniona współpraca

Udostępniając dane w czasie rzeczywistym, zespoły mogą efektywniej współpracować, a wszyscy członkowie mają dostęp do tych samych, aktualnych informacji. Sprzyja to przejrzystości, odpowiedzialności i pracy zespołowej.

Chociaż integracja w czasie rzeczywistym przynosi liczne korzyści, wymaga starannego planowania i wykonania. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich narzędzi, efektywne zarządzanie danymi i uwzględnienie wpływu na wydajność systemu. Ponadto firmy muszą zapewnić solidne bezpieczeństwo danych i zgodność z przepisami.

4. Zautomatyzuj procesy biznesowe: ustaw i zapomnij

W erze cyfrowej, w której króluje szybkość i wydajność, automatyzacja stała się kluczową strategią dla firm chcących uzyskać przewagę konkurencyjną. Automatyzacja procesów biznesowych, zwłaszcza przy wykorzystaniu potężnych platform, takich jak Salesforce, może znacznie usprawnić przepływy pracy, zwiększyć produktywność i uwolnić Twój zespół, aby mógł skupić się na zadaniach strategicznych.

Oto spojrzenie na to, jak i dlaczego warto przyjąć filozofię „ustaw i zapomnij”.

1. Potęga automatyzacji

Automatyzacja w istocie zajmuje się rutynowymi, powtarzalnymi zadaniami, pozwalając Twoim pracownikom skupić się na bardziej złożonej i kreatywnej pracy. Od wprowadzania danych i raportowania po działania następcze po klientach i rutynowe zadania konserwacyjne, automatyzacja może znacznie zmniejszyć obciążenie pracą.

2. Osiąganie wydajności

Automatyzując procesy, znacznie skracasz czas poświęcany na rutynowe zadania. Nie tylko przyspiesza to przepływ pracy, ale także minimalizuje ryzyko błędu ludzkiego, zwiększając w ten sposób ogólną wydajność i dokładność operacji.

3. Skalowalność i rozwój

Automatyzacja może być przełomem dla firm, które chcą skalować. Wraz ze wzrostem Twojej działalności rośnie również obciążenie pracą. Automatyzacja pozwala poradzić sobie z tym zwiększonym obciążeniem pracą bez odpowiedniego zwiększenia personelu lub zasobów.

4. Poprawa jakości obsługi klienta

Automatyzacja może również odgrywać znaczącą rolę w poprawie doświadczenia klienta. Zautomatyzowane procesy, takie jak natychmiastowe potwierdzenia, terminowe przypomnienia i działania następcze, mogą zwiększyć poziom zaangażowania i satysfakcji klientów.

5. Przygotuj swoją firmę na przyszłość

Dzięki szybkiemu postępowi technologicznemu przedsiębiorstwa muszą stale ewoluować, aby zachować konkurencyjność. Automatyzacja pomaga wyprzedzać konkurencję, umożliwiając szybkie dostosowywanie się do zmieniających się środowisk biznesowych i potrzeb klientów.

Podsumowując, automatyzacja to nie tylko ułatwianie życia; chodzi o maksymalizację potencjału Twojej firmy. Automatyzując procesy biznesowe, możesz „ustawić i zapomnieć”, wiedząc, że Twoje operacje działają płynnie i wydajnie.

5. Połącz się z zewnętrznymi źródłami danych: poszerzaj swoje horyzonty

Ponieważ firmy nadal dostrzegają znaczenie podejmowania decyzji w oparciu o dane, możliwość bezproblemowej integracji i łączenia się z zewnętrznymi źródłami danych stała się nieodzowną funkcją. Salesforce, znany ze swoich szerokich możliwości integracji, oferuje organizacjom elastyczność łączenia się z szeroką gamą zewnętrznych źródeł danych, poszerzając w ten sposób horyzonty tego, co jest możliwe dla Twojej firmy.

Przyjrzyjmy się, jak połączenie Salesforce z zewnętrznymi źródłami danych może znacznie zwiększyć Twoje możliwości biznesowe.

1. Uwolnij potęgę danych

Świat danych jest ogromny i stale się rozwija. Połączenie Salesforce z zewnętrznymi źródłami danych pozwala Twojej firmie wykorzystać to bogactwo danych, przekształcając surowe informacje w praktyczne spostrzeżenia.

2. Integracja danych w celu uzyskania lepszego wglądu w Twój biznes

W przypadku danych rozproszonych na różnych platformach osiągnięcie jednolitego widoku operacji może być trudne. Integrując zewnętrzne źródła danych z Salesforce, możesz konsolidować dane z różnych źródeł w jeden, kompleksowy widok, umożliwiając lepsze podejmowanie decyzji.

3. Wzmocnione Business Intelligence

Integracja Salesforce z zewnętrznymi źródłami danych może znacznie zwiększyć możliwości analizy biznesowej. Może pomóc w głębszym zrozumieniu zachowań klientów, trendów rynkowych i wyników biznesowych, umożliwiając podejmowanie bardziej świadomych decyzji strategicznych.

4. Poprawa obsługi klienta

Integrując dane klientów z różnych źródeł, możesz stworzyć 360-stopniowy widok swoich klientów. Może to poprawić personalizację, poprawić obsługę klienta i ostatecznie doprowadzić do lepszej ogólnej obsługi klienta.

5. Działanie w zgodzie z przepisami i bezpieczeństwo

Integracja źródeł danych z Salesforce nie tylko zwiększa Twoje możliwości biznesowe, ale także wzmacnia nadzór nad danymi, podejmowanie działań w zgodzie z przepisami i bezpieczeństwo. Solidne środki bezpieczeństwa Salesforce można rozszerzyć na zintegrowane dane, zapewniając ich integralność i poufność.

6. Bezproblemowa integracja e-commerce: Usprawnij swoją działalność online

W dzisiejszym cyfrowym świecie handel elektroniczny stał się kluczowym elementem każdej skutecznej strategii biznesowej. W związku z tym bezproblemowa integracja CRM z platformą e-commerce ma kluczowe znaczenie dla usprawnienia działalności online. Salesforce, będąc wiodącą platformą CRM, oferuje szerokie możliwości integracji e-commerce, które mogą znacznie poprawić wydajność Twojej firmy online.

1. Ujednolicenie danych klientów

Bezproblemowa integracja e-commerce z Salesforce może ujednolicić dane klientów, zapewniając pełny obraz Twoich klientów. Może to pomóc w lepszym zrozumieniu zachowań klientów, poprawiając w ten sposób personalizację i obsługę klienta.

2. Automatyzacja procesów biznesowych

Integracja e-commerce Salesforce może zautomatyzować różne procesy biznesowe, od zarządzania zamówieniami po obsługę klienta, zwiększając w ten sposób wydajność operacyjną i zmniejszając nakład pracy ręcznej.

3. Usprawnienie zarządzania gospodarką magazynową

Dzięki integracji z Salesforce możesz usprawnić zarządzanie zapasami, zapewniając śledzenie dostępności produktów w czasie rzeczywistym i zmniejszając ryzyko zawyżania lub zaniżania sprzedaży.

4. Udoskonalanie raportów i analiz

Integracja Salesforce z platformą e-commerce może zwiększyć możliwości raportowania i analizowania. Może zapewnić głębszy wgląd w wyniki Twojej firmy, zachowania klientów i trendy rynkowe, umożliwiając podejmowanie decyzji opartych na danych.

5. Poprawa obsługi klienta

Dzięki skonsolidowaniu wszystkich danych klientów w Salesforce zespół obsługi klienta może skuteczniej obsługiwać zapytania i problemy klientów. Może również umożliwić proaktywną obsługę klienta, znacznie poprawiając satysfakcję i lojalność klientów.

6. Usprawnienie marketingu wielokanałowego

Integracja e-commerce Salesforce pozwala na skuteczny marketing w wielu kanałach, umożliwiając tworzenie spójnych i spersonalizowanych komunikatów marketingowych we wszystkich kanałach, zwiększając zaangażowanie klientów i liczbę konwersji.

7. Wykorzystaj AppExchange do gotowych integracji: gotowe rozwiązania

Dla firm, które chcą zoptymalizować swoją działalność, Salesforce AppExchange oferuje mnóstwo gotowych rozwiązań, które mogą zwiększyć wydajność i produktywność. Ten oparty na chmurze marketplace zawiera ponad 5000 rozwiązań, które można łatwo zintegrować ze środowiskiem Salesforce, bez konieczności czasochłonnego programowania.

1. Dostęp do gotowych integracji

AppExchange to punkt kompleksowej obsługi szerokiej gamy gotowych integracji. Niezależnie od tego, czy chcesz połączyć Salesforce ze swoim systemem ERP, narzędziem do automatyzacji marketingu czy oprogramowaniem do obsługi klienta, na AppExchange znajdziesz gotowe rozwiązanie.

2. Łatwość instalacji i użytkowania

Integracje dostępne na AppExchange zostały zaprojektowane z myślą o łatwej instalacji i użytkowaniu. Większość z nich jest dostarczana z przewodnikami krok po kroku oraz solidną obsługą klienta, aby zapewnić bezproblemowe wdrożenie i wdrożenie.

3. Rozwiązania dopasowane do potrzeb biznesowych

AppExchange zawiera rozwiązania dostosowane do różnych branż, rozmiarów firm i potrzeb. Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą szukającą prostego rozwiązania, czy dużą korporacją potrzebującą solidnej, złożonej integracji, AppExchange zapewni Ci odpowiednie rozwiązania.

4. Zaufanie i bezpieczeństwo

Każda aplikacja na AppExchange przechodzi rygorystyczną kontrolę bezpieczeństwa przez Salesforce, co gwarantuje, że spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa danych i prywatności. To gwarantuje, że każda integracja, którą wybierzesz z AppExchange, będzie niezawodna i bezpieczna w użyciu.

5. Ciągłe aktualizacje i uaktualnienia

Deweloperzy regularnie aktualizują i aktualizują swoje aplikacje na AppExchange, zapewniając, że pozostają one zgodne z najnowszymi wersjami Salesforce i mogą sprostać pojawiającym się wyzwaniom biznesowym.

Kilka słów na zakończenie

Wydajna integracja Salesforce to nie tylko implementacja techniczna — zaczyna się od przemyślanej strategii, starannego doboru odpowiednich narzędzi oraz skupienia się na automatyzacji, podejmowaniu decyzji w czasie rzeczywistym i poszerzaniu horyzontów danych. Ponadto, dzięki odpowiedniemu podejściu do integracji handlu elektronicznego i odpowiedniemu wykorzystaniu platformy Salesforce AppExchange, firmy mogą naprawdę usprawnić swoją działalność i poczynić postępy w kierunku zwiększenia wydajności biznesowej.

Każda z omówionych przez nas strategii odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu możliwości Salesforce, a stosowana łącznie może zaowocować systemem, który jest nie tylko potężny, ale także dostosowany do unikalnych potrzeb Twojej firmy.

W NEXELERO jesteśmy dumni z tego, że pomagamy firmom uwolnić prawdziwy potencjał Salesforce. Nasz zespół ekspertów jest przygotowany, aby poprowadzić Cię przez te strategie i nie tylko, zapewniając maksymalne korzyści z integracji Salesforce.

Pamiętaj — Salesforce to nie tylko CRM; jest to narzędzie, które po skutecznej integracji może zmienić Twój biznes. A droga do osiągnięcia tego celu zaczyna się teraz.

Zespół NEXELERO