5 sposobów na zwiększenie sprzedaży dzięki SI od Salesforce

5 sposobów na zwiększenie sprzedaży dzięki SI od Salesforce

August 22, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Odkryj transformacyjną moc SI Salesforce w strategiach sprzedaży. Zapoznaj się z pięcioma sprawdzonymi sposobami, w jakie sztuczna inteligencja zwiększa sprzedaż, ze szczególnym uwzględnieniem rzeczywistych sukcesów w sektorze nieruchomości.

Sales Cloud

Service Cloud

Salesforce

5 sposobów na zwiększenie sprzedaży dzięki SI od Salesforce

W dynamicznym świecie sprzedaży wykorzystanie technologii w celu uzyskania przewagi jest nie tylko zalecane — to konieczność. Salesforce, jako wiodącej platformie CRM, nie jest to obce. Dzięki funkcji AI, Einstein, Salesforce oferuje możliwości transformacyjne, które mogą przyspieszyć Twoje wysiłki sprzedażowe. Oto pięć sposobów, w jakie Salesforce AI może stać się Twoją tajną bronią w zwiększaniu sprzedaży:

Predykcyjna ocena leadów:

 • Co to jest: Einstein ocenia potencjalnych klientów na podstawie danych historycznych i przypisuje im ocenę, która odzwierciedla prawdopodobieństwo konwersji.
 • W jaki sposób zwiększa sprzedaż: zespoły ds. sprzedaży mogą priorytetowo traktować swoje wysiłki w zakresie zdobywania potencjalnych klientów, upewniając się, że inwestują czas i zasoby tam, gdzie mają największe szanse na zwrot. Koniec ze zgadywaniem — dowiedz się, które leady mają największy potencjał.

Spersonalizowane rekomendacje:

 • Co to jest: sztuczna inteligencja Salesforce może analizować zachowania, preferencje i historyczne interakcje klientów, aby sugerować produkty lub usługi, którymi mogą być zainteresowani.
 • W jaki sposób zwiększa sprzedaż: kiedy przedstawiciele handlowi zwracają się do klientów z dostosowanymi sugestiami, mogą skuteczniej sprzedawać więcej lub sprzedawać krzyżowo. To nie tylko zwiększa sprzedaż, ale także poprawia jakość obsługi klienta.

Zautomatyzowane wprowadzanie danych i spostrzeżenia:

 • Co to jest: Einstein może przechwytywać dane z e-maili, zaproszeń z kalendarza i innych elementów, aby automatycznie aktualizować rekordy Salesforce. Ponadto oferuje spostrzeżenia oparte na tych danych.
 • W jaki sposób zwiększa sprzedaż: przedstawiciele handlowi spędzają mniej czasu na ręcznym wprowadzaniu danych, a więcej na sprzedaży. Dzięki lepszemu wglądowi w dane, które na wyciągnięcie ręki, są lepiej przygotowani do pozyskiwania potencjalnych klientów i zawierania transakcji.

Prognozowanie sprzedaży:

 • Co to jest: analizując historyczne dane dotyczące sprzedaży, sezonowość i trendy rynkowe, Salesforce AI może zapewnić dokładne prognozy sprzedaży.
 • W jaki sposób zwiększa sprzedaż: Uzbrojeni w wiarygodne prognozy, zespoły sprzedaży mogą lepiej opracowywać strategie, identyfikując, gdzie należy mocniej naciskać, a gdzie się dostosować. Bycie proaktywnym, a nie reaktywnym, zawsze daje przewagę w sprzedaży.

Chatboty do natychmiastowego zaangażowania klientów:

 • Co to jest: Chatboty obsługiwane przez Einsteina mogą wchodzić w interakcje z odwiedzającymi witrynę w czasie rzeczywistym, odpowiadać na zapytania, a nawet umawiać spotkania.
 • W jaki sposób zwiększa sprzedaż: natychmiastowe zaangażowanie może uchwycić potencjalnych klientów, zanim stracą zainteresowanie lub przejdą dalej. Ponadto przechwytywanie informacji o potencjalnych klientach za pomocą chatbotów zapewnia, że żadna okazja nie prześlizgnie się przez palce.

Studium przypadku: SkyHigh Estates — rewolucja w branży nieruchomości dzięki sztucznej inteligencji Salesforce

Uwaga: nazwa firmy i niektóre szczegóły w tym studium przypadku zostały zmienione w celu ochrony prywatności. Jednak główne wyzwania, wdrożone rozwiązania i osiągnięte wyniki są dokładnie przedstawione, aby zapewnić wgląd w transformacyjne możliwości Salesforce AI.

Kontekst: SkyHigh Estates, rozwijająca się firma zajmująca się nieruchomościami, stanęła przed wyzwaniami związanymi z ustalaniem priorytetów potencjalnych nabywców, zarządzaniem ogromnymi bazami danych nieruchomości i prognozowaniem popytu na różne nieruchomości. Dysponowali wszystkimi danymi, ale potrzebowali sprytniejszego sposobu wykorzystania ich do maksymalizacji sprzedaży.

Wdrożenie: firma zdecydowała się włączyć Salesforce Einstein do swojego systemu CRM. Oto jak wykorzystali jego funkcje:

Predykcyjna ocena leadów:

 • Firma SkyHigh Estates zaczęła oceniać potencjalnych nabywców na podstawie ich interakcji z ofertami firmy w Internecie, stopnia zaangażowania w komunikację e-mailową oraz historii wcześniejszych zakupów.
 • W ciągu kilku miesięcy przedstawiciele handlowi mogli nadać priorytet potencjalnym klientom, którzy uzyskali wyższy wynik, koncentrując swoje wysiłki na potencjalnych nabywcach, którzy wykazali rzeczywiste zainteresowanie nieruchomościami.

Spersonalizowane rekomendacje:

 • W oparciu o zachowanie potencjalnych nabywców w witrynie SkyHigh, sztuczna inteligencja Salesforce zaoferowała spersonalizowane sugestie dotyczące nieruchomości, które odpowiadały preferencjom kupującego, takim jak lokalizacja, rodzaj nieruchomości i przedział cenowy.
 • Doprowadziło to do wzrostu liczby wyświetleń nieruchomości i późniejszego wzrostu sprzedaży, ponieważ kupujący uważali, że sugestie są dostosowane właśnie do nich.

Zautomatyzowane wprowadzanie danych i spostrzeżenia:

 • Przedstawiciele handlowi nie muszą już ręcznie aktualizować każdej interakcji. Einstein przechwytywał dane z e-maili i rozmów telefonicznych, aktualizując profile klientów.
 • Wglądy takie jak „Klient preferuje nieruchomości w pobliżu szkół” lub „Klient szuka nieruchomości z widokiem na morze” były generowane automatycznie, pomagając przedstawicielom handlowym w ich prezentacjach.

Prognozowanie sprzedaży:

 • Analizując trendy rynkowe, dane dotyczące sprzedaży z przeszłości i napływ nowych ofert, Einstein przedstawił prognozy dotyczące potencjalnych gorących nieruchomości i regionów.
 • SkyHigh Estates zaczęło inwestować w nieruchomości, które według prognoz cieszyły się dużym zainteresowaniem, zapewniając, że zawsze wyprzedzają konkurencję.

Chatboty do natychmiastowego zaangażowania klientów:

 • Potencjalni nabywcy odwiedzający witrynę SkyHigh byli natychmiast witani przez chatbota obsługiwanego przez Einsteina, który pomagał odpowiadać na pytania dotyczące cen nieruchomości, lokalizacji i rezerwacji oglądania nieruchomości.
 • To całodobowe zaangażowanie doprowadziło do 30% wzrostu liczby ómawiających się na oglądanie nieruchomości.

Wynik: w ciągu roku od wdrożenia Salesforce AI firma SkyHigh Estates odnotowała 40% wzrost sprzedaży. Predykcyjne spostrzeżenia pozwoliły im na proaktywne podejście, zapewniając, że zawsze byli o krok do przodu w zrozumieniu i spełnieniu potrzeb klientów. Ich przedstawiciele handlowi, uzbrojeni w spostrzeżenia oparte na sztucznej inteligencji, mogli szybciej zamykać transakcje i osiągać wyższy wskaźnik sukcesu.

Podsumowując

Wykorzystanie mocy sztucznej inteligencji Salesforce może znacząco zmienić strategie sprzedaży, osiągając wyniki, które kiedyś uważano za nieosiągalne. Ale nie musisz nam wierzyć na słowo. Wystarczy spojrzeć na historię sukcesu SkyHigh Estates, firmy z branży nieruchomości, która odnotowała 40% wzrost sprzedaży w ciągu roku od wdrożenia Salesforce AI.

Od lepszego rozumienia potencjalnych klientów, poprzez oceny, aż po zaangażowanie chatbotów w czasie rzeczywistym, SkyHigh Estates stało się drogowskazem proaktywnego podejścia do sprzedaży. Wykorzystali spostrzeżenia oparte na sztucznej inteligencji, aby nie tylko szybciej zawierać transakcje, ale także przewidywać potrzeby i preferencje potencjalnych nabywców, ostatecznie pozycjonując się przed konkurencją.

W naszej szybko rozwijającej się epoce cyfrowej takie historie sukcesu podkreślają znaczenie integracji zaawansowanych technologii z naszymi strukturami biznesowymi. Dzięki Salesforce AI firmy nie tylko dokonują sprzedaży — tworzą inteligentniejsze, wydajniejsze i wysoce spersonalizowane doświadczenia klientów, które napędzają lojalność i wzrost.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w branży nieruchomości, czy w innej branży, pytanie nie brzmi, czy powinieneś zintegrować sztuczną inteligencję ze swoją strategią sprzedaży, ale jak szybko możesz to zrobić? Przygotuj się na przyszłość już teraz i pozwól, aby sztuczna inteligencja Salesforce była Twoim przewodnikiem po niezrównanym sukcesie w sprzedaży.

Zespół NEXELERO