5 niezrównanych zalet Salesforce dla nowoczesnych firm

5 niezrównanych zalet Salesforce dla nowoczesnych firm

September 25, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Poznaj 5 niezrównanych zalet Salesforce z NEXELERO. Wykorzystaj kompleksowy CRM, spostrzeżenia Sztucznej Inteligencji, solidne zabezpieczenia i ciągłe innowacje.

CRM

Salesforce

5 niezrównanych zalet Salesforce dla nowoczesnych firm

W dynamicznym krajobrazie technologii biznesowych niewiele jest platform tak powszechnie uznawanych i cenionych jak Salesforce. Od start-upów ustalających swoje podstawowe strategie po globalne przedsiębiorstwa zarządzające ogromnymi bazami klientów — Salesforce wyłania się na pozycję lidera rozwiązań CRM. Mając do dyspozycji niezliczoną ilość narzędzi, czasami określenie, które aspekty naprawdę wyróżniają Salesforce, może być przytłaczające. W tym artykule pomożemy Ci to ustalić, badając 5 najważniejszych zalet Salesforce, o których powinna wiedzieć każda nowoczesna firma.

1. Kompleksowy system CRM:

Kiedy firmy rozważają wdrożenie systemu zarządzania relacjami z klientami (CRM), ich głównym celem jest często skonsolidowanie i usprawnienie wszystkich procesów związanych z klientami w jednym miejscu. Salesforce przoduje w tej dziedzinie, oferując naprawdę kompleksowe rozwiązanie. Oto jak to robi:

 • Ujednolicony widok klienta: jedną z wyróżniających się funkcji Salesforce jest możliwość zapewnienia 360-stopniowego widoku klientów. Od pierwszego kontaktu potencjalnego leada po wsparcie posprzedażowe, każda interakcja jest skrupulatnie śledzona i rejestrowana. Ten ujednolicony widok umożliwia firmom zrozumienie podróży klientów, ułatwiając dostosowywanie interakcji i zapewnianie spójnej komunikacji.
 • Modułowe, ale zintegrowane podejście: dzięki wyspecjalizowanym modułom sprzedaży, usług, marketingu, handlu i nie tylko Salesforce gwarantuje, że każdy dział będzie miał narzędzie dostosowane do jego konkretnych potrzeb. A co w tym wszystkim najpiękniejsze? Wszystkie te moduły płynnie się ze sobą komunikują. Zatem niezależnie od tego, czy zespół marketingowy prowadzi kampanię, czy zespół sprzedaży śledzi potencjalne leady, wszyscy pozostają na bieżąco, zapewniając jednolite podejście do zarządzania klientami.
 • Sprzedaż oparta na współpracy za pomocą Team Cloud: Salesforce to nie tylko indywidualny postęp; chodzi o sukces zespołu. Dzięki funkcjom takim jak Sales Cloud i Service Cloud zespoły mogą efektywnie współpracować, dzielić się spostrzeżeniami i współpracować w celu szybszego finalizowania transakcji lub rozwiązywania problemów klientów.
 • Wzmocnienie pozycji poprzez automatyzację: zadania wykonywane ręcznie, powtarzalne procesy i prace administracyjne mogą przytłaczać zespoły. Zaawansowane możliwości automatyzacji Salesforce, takie jak reguły przepływu pracy i narzędzia do tworzenia procesów, umożliwiają firmom automatyzację tych zadań. Oznacza to, że zespoły mogą skoncentrować się na tym, co naprawdę ważne: budowaniu relacji i zwiększaniu sprzedaży.

Wpływ w świecie rzeczywistym: aby zobrazować kompleksowy charakter Salesforce, rozważ następującą kwestię: firma już wcześniej korzystała z wielu narzędzi do śledzenia sprzedaży, marketingu e-mailowego i obsługi klienta. Po przejściu na Salesforce nie tylko skonsolidowała wszystkie te procesy, ale także zaobserwowała 25% wzrost produktywności sprzedaży i 35% wzrost poziomu zadowolenia klientów.

2. Personalizacja i integracja:

W świecie, w którym nie ma dwóch identycznych firm, uniwersalne rozwiązanie po prostu nie wystarczy. Salesforce zdaje sobie z tego sprawę dlatego zbudował platformę zaprojektowaną z myślą o możliwościach adaptacji. Oto bliższe spojrzenie na to, jak Salesforce wyróżnia się w obszarze personalizacji i integracji:

 • Rozwiązania szyte na miarę: Salesforce przypomina wszechstronny zestaw narzędzi, umożliwiający firmom projektowanie i strukturę systemu CRM dokładnie tak, jak chcą. Niezależnie od tego, czy są to niestandardowe pola, obiekty, czy całe moduły, Salesforce umożliwia firmom dostosowywanie systemu w celu odzwierciedlenia ich specyficznych procesów i terminologii.
 • Rozwój wizualny za pomocą Lightning: dla tych, którzy nie są obeznani z kodowaniem, Salesforce oferuje platformę Lightning. To narzędzie wizualne, które umożliwia firmom przeciąganie i upuszczanie komponentów oraz tworzenie niestandardowych aplikacji i interfejsów bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej.
 • AppExchange — potęga rozszerzeń: pomyśl o AppExchange jak o sklepie z aplikacjami Salesforce, ale przeznaczonym dla firm. Zawiera tysiące gotowych aplikacji i integracji, zaspokajających praktycznie każdą możliwą potrzebę biznesową. Od zaawansowanych narzędzi analitycznych po niszowe rozwiązania branżowe — AppExchange jest dowodem na wszechstronne podejście do biznesu jakich charakteryzuje się Salesforce.
 • Bezproblemowa integracja z rozwiązaniami zewnętrznymi: niezależnie od tego, czy korzystasz ze starszego oprogramowania, czy innych rozwiązań opartych na chmurze, niezawodne interfejsy API Salesforce sprawią, że integracja z innym systemem będzie dziecinnie prosta. Oznacza to, że firmy mogą nadal korzystać ze swoich ulubionych narzędzi zapewniając im współpracę i wsparcie Salesforce.

Wpływ w świecie rzeczywistym: weźmy na przykład średniej wielkości firmę zajmującą się handlem elektronicznym, która korzystała z różnych narzędzi do zarządzania zapasami, marketingu e-mailowego i obsługi klienta. Dzięki Salesforce zintegrowali wszystkie te narzędzia, a nawet znaleźli aplikacje AppExchange, aby ulepszyć swoje kampanie e-mailowe. Wynik? Spójny system, w którym dane przepływają płynnie, co prowadzi do bardziej spersonalizowanych działań marketingowych i 40% wzrostu liczby ponownych zakupów klientów.

3. Zaawansowana analityka z Salesforce Einstein:

Dane są często reklamowane jako nowa ropa i nie bez powodu. W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym podejmowanie świadomych decyzji w oparciu o dane może zadecydować o pozycji lidera na rynku lub pozostaniu w tyle. Salesforce dzięki Einstein Analytics oferuje przewagę w tej dziedzinie. Oto dlaczego:

 • Spostrzeżenia oparte na sztucznej inteligencji: sercem Einsteina jest sztuczna inteligencja. Einstein nie tylko przedstawia surowe dane, ale je przegląda, identyfikuje wzorce i dostarcza przydatnych spostrzeżeń. Niezależnie od tego, czy chodzi o przewidywanie, którzy potencjalni klienci z największym prawdopodobieństwem dokonają konwersji, czy też identyfikowanie potencjalnych problemów z obsługą klienta, analizy predykcyjne Einsteina są jak kryształowa kula dla Twojej firmy.
 • Interaktywne wizualizacje danych: Einstein nie tylko rzuca w ciebie liczbami. Prezentuje dane w interaktywnych i łatwych do zrozumienia formatach wizualnych. Pulpity nawigacyjne i wykresy są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także umożliwiają dogłębną eksplorację danych, zapewniając firmom pełny obraz.
 • Raporty niestandardowe: każda firma ma unikalne wskaźniki KPI, na których się skupia. Konfigurowalne raporty Einsteina zapewniają firmom dokładne śledzenie tego, co jest dla nich ważne, od wskaźników wyników sprzedaży po wyniki zadowolenia klientów.
 • Bezproblemowa integracja z Salesforce Data: Jedną z wyróżniających się cech Einsteina jest pełna integracja z platformą Salesforce. Oznacza to, że wszystkie dane klientów, które posiadasz w Salesforce, można błyskawicznie przeanalizować, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych migracji i integracji danych.

Wpływ na rzeczywistość: rozważmy firmę świadczącą usługi finansowe, która borykała się z problemem konwersji potencjalnych klientów. Dzięki Einstein Analytics, firma mogła dokładnie określić, gdzie tracą potencjalnych klientów i które kampanie były najbardziej skuteczne. Dzięki zmianie koncentracji wysiłków w oparciu o te spostrzeżenia, klient zaobserwował poprawę współczynnika konwersji leadów o blisko 50% w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

4. Solidne zabezpieczenia:

W czasach, gdy naruszenia bezpieczeństwa danych trafiają na pierwsze strony gazet, a zaufanie klientów jest sprawą najwyższej wagi, bezpieczeństwo to nie tylko rzecz, którą warto mieć – to konieczność. Salesforce rozumie wagę ochrony danych biznesowych i klientów. Oto bliższe spojrzenie na to, jak Salesforce zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa:

 • Bezpieczeństwo infrastruktury: Salesforce działa w oparciu o tzn. architekturę Multitenancy, co oznacza, że chociaż z platformy korzysta wiele firm, dane każdej z nich są odizolowane i niedostępne dla innych. Architektura ta jest wzmocniona najnowocześniejszymi funkcjami bezpieczeństwa w celu ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami.
 • Szyfrowanie danych: dane zarówno przesyłane, jak i przechowywane, są szyfrowane w Salesforce. Zaawansowane techniki szyfrowania zapewniają, że nawet jeśli dane miałyby zostać w jakiś sposób przechwycone, pozostałyby nieczytelne bez odpowiednich kluczy deszyfrujących.
 • Szczegółowe uprawnienia użytkowników: firmy mają pełną kontrolę nad tym, kto i do czego uzyskuje dostęp w swojej instancji Salesforce. Dostęp oparty na rolach, ustawienia profili i zestawy uprawnień umożliwiają skrupulatną kontrolę, zapewniając pracownikom dostęp wyłącznie do danych i funkcji istotnych dla ich pracy.
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe: dodatkowa warstwa zabezpieczeń, uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) gwarantuje, że nawet w przypadku naruszenia hasła osoby nieuprawnione nie będą mogły uzyskać dostępu do konta bez drugiego czynnika uwierzytelniania.
 • Regularne audyty i aktualizacje bezpieczeństwa: Salesforce regularnie poddaje się audytom bezpieczeństwa przeprowadzanym przez strony trzecie i stale aktualizuje swoje protokoły bezpieczeństwa, zapewniając, że są one przygotowane do stawienia czoła stale zmieniającemu się krajobrazowi zagrożeń cybernetycznych.

Wpływ na rzeczywistość: świadczeniodawca zajmujący się wrażliwymi danymi pacjentów miał zastrzeżenia co do przejścia na CRM w chmurze ze względów bezpieczeństwa. Po wdrożeniu Salesforce i bezpośrednim doświadczeniu jego niezawodnych funkcji bezpieczeństwa nie tylko rozwiały się ich obawy, ale także osiągnięto zgodność z rygorystycznymi standardami ochrony danych w służbie zdrowia, co przełożyło się na zwiększenie zaufania pacjentów.

5. Ciągłe innowacje:

Krajobraz technologiczny stale się rozwija, a firmy potrzebują narzędzi, które nie tylko dotrzymują kroku, ale także wyprzedzają konkurencję. Zaangażowanie Salesforce w innowacje sprawia, że użytkownicy są zawsze w awangardzie postępu technologicznego. Oto dlaczego tak jest:

 • Aktualizacje trzy razy w roku: w przeciwieństwie do wielu platform, gdzie aktualizacje są sporadyczne, Salesforce co roku udostępnia trzy główne aktualizacje — wersje wiosenne, letnie i zimowe. Te aktualizacje wprowadzają nowe funkcje, ulepszenia i ulepszenia zabezpieczeń, dzięki czemu firmy zawsze mają dostęp do najnowszej technologii.
 • Ulepszenia zorientowane na użytkownika: wiele nowych funkcji wprowadzonych w aktualizacjach Salesforce wynika z opinii użytkowników. Platforma Salesforce IdeaExchange umożliwia użytkownikom proponowanie, omawianie i głosowanie na potencjalne funkcje. To demokratyczne podejście gwarantuje, że platforma ewoluuje zgodnie z rzeczywistymi potrzebami i wyzwaniami użytkowników.
 • Trailhead i nauka: w przypadku innowacji zawsze można się czegoś nauczyć. Salesforce rozwiązuje ten problem za pomocą Trailhead, swojej interaktywnej platformy edukacyjnej. W miarę wdrażania nowych funkcji użytkownicy mogą szybko zapoznać się z praktycznymi wyzwaniami, samouczkami i modułami, zapewniając firmom maksymalne wykorzystanie platformy.
 • Rozwój ekosystemu: zaangażowanie Salesforce w innowacje nie ogranicza się tylko do podstawowej platformy. Rozwój i ekspansja AppExchange oraz wprowadzenie nowych narzędzi i platform, takich jak zestaw narzędzi AI Einsteina, stanowi przykład zaangażowania Salesforce w zapewnianie firmom kompleksowego i najnowocześniejszego zestawu narzędzi.

Wpływ na rzeczywistość: sieć detaliczna, początkowo korzystająca z Salesforce do podstawowych funkcji CRM, została wprowadzona do nowych narzędzi do handlu elektronicznego i marketingu opartego na sztucznej inteligencji w jednej z aktualizacji Salesforce. Wykorzystując te nowe funkcje, firma zmodyfikowała swoją strategię sprzedaży online, co doprowadziło do 30% wzrostu przychodów online w kolejnym roku.

Podsumowując

Rewolucja cyfrowa wprowadziła mnóstwo narzędzi i platform, z których każda może okazać się skutecznym rozwiązaniem w przypadku wyzwań biznesowych. Jednak niewiele z nich jest tak zaawansowanych i sprawdzonych jak Salesforce. Od oferowania wszechstronnego rozwiązania CRM i możliwości dostosowywania po wykorzystanie mocy spostrzeżeń opartych na sztucznej inteligencji, zapewnianie solidnego bezpieczeństwa danych i ciągłe przesuwanie granic innowacji — Salesforce ugruntowało swoją pozycję niezbędnego narzędzia dla nowoczesnych firm.

W miarę poruszania się w erze cyfrowej narzędzia, które wzmacniają, dostosowują i ewoluują wraz z naszymi potrzebami biznesowymi, to nie tylko udogodnienia; stały się koniecznością. A Salesforce, ze swoimi wieloaspektowymi zaletami, bez wątpienia spełnia tę rolę.

Czy jesteś gotowy wykorzystać moc Salesforce w swojej firmie? Niezależnie od tego, czy badasz opcje CRM, czy chcesz zoptymalizować obecną konfigurację Salesforce, NEXELERO jest tutaj, aby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami już dziś i wspólnie wytyczmy drogę do sukcesu.

NEXELERO Team