5 kluczowych wskazówek, jak podnieść jakość danych w Salesforce

5 kluczowych wskazówek, jak podnieść jakość danych w Salesforce

July 3, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Zapoznaj się z naszym najnowszym wpisem, aby odkryć pięć kluczowych wskazówek, jak podnieść jakość danych w Salesforce. Od ustalenia jasnych standardów danych po ciągłe doskonalenie, dowiedz się, jak zoptymalizować wdrożenie Salesforce z NEXELERO.

Salesforce

W nowoczesnym świecie biznesu, dane to fundament sukcesu, szczególnie w przypadku zarządzania relacjami z klientami (CRM). Salesforce, światowy lider CRM, jest zaprojektowany do poprawy efektywności biznesu poprzez doskonałe zarządzanie danymi. Ale jak możemy zapewnić, że dane przechowywane w Salesforce są najwyższej jakości?

5 kluczowych wskazówek, jak podnieść jakość danych w Salesforce

Oto pięć kluczowych wskazówek, które pomogą Ci podnieść jakość danych w Salesforce:

  1. Ustal Jasne Standardy Danych: Pierwszym krokiem do osiągnięcia wysokiej jakości danych jest zdefiniowanie, co oznacza 'wysoka jakość' dla Twojej organizacji. Ustal jasne, mierzalne standardy dla dokładności, trafności i kompletności danych. Staną się one punktem odniesienia do oceny i zarządzania danymi.
  2. Wdrażaj Regularne Audyty Danych: Planuj regularne audyty danych, aby identyfikować i naprawiać wszelkie nieścisłości, zbędność czy niekonsekwencje w danych przechowywanych w Salesforce. Dzięki bacznej obserwacji danych, szybko możesz zareagować na problemy z ich jakością, zapewniając, że CRM pozostaje wiarygodnym źródłem informacji do podejmowania decyzji biznesowych.
  3. Wykorzystaj Automatyzację do Czyszczenia Danych: Ręczne czyszczenie danych może być czasochłonne i narażone na błędy ludzkie. Wykorzystując potężne możliwości automatyzacji Salesforce, można usprawnić procesy czyszczenia danych, zapewniając ich dokładność i oszczędzając cenny czas zespołu na strategiczne zadania.
  4. Promuj Szkolenia i Świadomość Użytkowników: Wysoka jakość danych to wynik pracy zespołu. Upewnij się, że użytkownicy Salesforce są przeszkoleni z najlepszych praktyk wprowadzania danych i są świadomi znaczącego wpływu, jaki słaba jakość danych może mieć na wyniki biznesowe. To zachęca do odpowiedzialności i przestrzegania standardów jakości danych.
  5. Planuj Ciągłe Poprawy Jakości Danych: Wysoka jakość danych to nie cel jednorazowy, ale stałe zobowiązanie. Regularnie przeglądaj i aktualizuj swój plan jakości danych, wprowadzając niezbędne dostosowania, aby dostosować się do zmieniających się celów biznesowych, trendów rynkowych i postępu technologicznego.

Utrzymanie wysokiej jakości danych w Salesforce to rewolucyjny element zmieniający zasady gry. Optymalizuje nie tylko funkcjonowanie CRM, ale także poprawia podejmowanie decyzji, pogląd na klienta i ogólną wydajność biznesu. W NEXELERO rozumiemy kluczową rolę, jaką jakość danych odgrywa w skutecznym wdrożeniu Salesforce. Zaufaj nam, a poprowadzimy Cię przez ten proces, zapewniając, że Twoja podróż z Salesforce nie tylko będzie płynna, ale wyjątkowa.

Zespół NEXELERO