3 topowe wtyczki Salesforce w 2023: maksymalizuj wydajność Twojego CRM

3 topowe wtyczki Salesforce w 2023: maksymalizuj wydajność Twojego CRM

November 27, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Odkryj najpopularniejsze wtyczki Salesforce w 2023 z NEXELERO: Conga Composer, Ascendix Search, Formstack. Ulepsz CRM, zwiększ wydajność i wyprzedź konkurencję.

Salesforce

CRM

3 topowe wtyczki Salesforce w 2023: maksymalizuj wydajność Twojego CRM

Witamy w świecie Salesforce, wiodącej platformy do zarządzania relacjami z klientami (CRM)! W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym wykorzystanie odpowiednich narzędzi i rozszerzeń ma kluczowe znaczenie dla maksymalizacji wydajności i usprawnienia operacji. Salesforce, znany ze swojej wszechstronności i możliwości adaptacji, oferuje mnóstwo wtyczek, które mogą znacznie zwiększyć jego funkcjonalność.

W tym artykule zagłębiamy się w „3 topowe wtyczki Salesforce w 2023: maksymalizuj wydajność Twojego CRM”. Wtyczki te zostały starannie wybrane na podstawie ich innowacyjnych funkcji, opinii użytkowników i możliwości transformacji Twojego systemu CRM. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić interakcje z klientami, zautomatyzować przepływy pracy, czy uzyskać głębszy wgląd w dane dotyczące sprzedaży, wtyczki te rewolucjonizują korzystanie z Salesforce.

Skupimy się na:

 1. Conga Composer: Rewolucja w automatyzacji dokumentów, usprawniająca tworzenie raportów i prezentacji w Salesforce.
 2. Ascendix Search: zaawansowane narzędzie, które zmienia zarządzanie danymi w Salesforce dzięki zaawansowanym funkcjom wyszukiwania i filtrowania.
 3. Formstack: aplikacja do generowania dokumentów, która płynnie integruje dane z profesjonalnymi szablonami, usprawniając tworzenie umów, ofert i nie tylko.

W kolejnych akapitach szczegółowo zbadamy każdą z tych wtyczek, sprawdzając, w jaki sposób mogą one spowodować rewolucję w Twoim CRM i przyczynić się do sukcesu Twojej firmy. Bądź na bieżąco n najlepszymi dostępnymi narzędziami 2023 roku i wznieś Twoje doświadczenie Salesforce na nowy poziom!

Kryteria wyboru najlepszych wtyczek Salesforce

Wybierając najlepsze wtyczki Salesforce do naszej listy na rok 2023, wzięliśmy pod uwagę kilka kluczowych czynników, aby mieć pewność, że rekomendujemy najskuteczniejsze i wartościowe narzędzia dla użytkowników Salesforce. Kryteria te obejmują:

 1. Funkcjonalność: wtyczka musi oferować zaawansowane i unikalne funkcje, które znacznie poprawiają doświadczenie Salesforce. Obejmuje to automatyzację złożonych zadań, zaawansowane możliwości zarządzania danymi czy innowacyjne opcje integracji.
 2. Recenzje użytkowników i opinie: przyjrzeliśmy się opiniom i opiniom użytkowników, aby ocenić wpływ i niezawodność wtyczek w świecie rzeczywistym. Wysokie zadowolenie użytkowników i pozytywne referencje były kluczowymi wskaźnikami.
 3. Zgodność z Salesforce: kluczowa była kompatybilność wtyczki z różnymi wersjami Salesforce i jej zdolność do płynnej integracji z ekosystemem Salesforce. Skoncentrowaliśmy się na wtyczkach, które działają dobrze na różnych platformach Salesforce, nie powodując zakłóceń.
 4. Łatwość użycia i wdrożenia: kluczową kwestią była łatwość, z jaką użytkownicy mogą wdrażać i wykorzystywać wtyczkę. Priorytetowo traktowaliśmy wtyczki, które wymagają minimalnego czasu konfiguracji i oferują intuicyjny interfejs użytkownika.
 5. Wpływ na wydajność CRM: głównym czynnikiem był potencjał wtyczki w zakresie poprawy wydajności CRM, zwiększenia produktywności i zapewnienia wymiernych korzyści w zarządzaniu relacjami z klientami.
 6. Innowacja i aktualna technologia: wybraliśmy wtyczki, które wykorzystują najnowsze osiągnięcia technologiczne i oferują innowacyjne rozwiązania dla pojawiających się wyzwań CRM.
 7. Opłacalność: wzięliśmy pod uwagę cenę i ogólny stosunek jakości do ceny oferowany przez wtyczkę, upewniając się, że zalecane wtyczki zapewniają doskonałą funkcjonalność za rozsądną cenę.

Kierując się tymi kryteriami, chcieliśmy dostarczyć listę wtyczek, które są nie tylko wysoce skuteczne, ale także przyjazne dla użytkownika i szeroko stosowane do różnych potrzeb biznesowych w środowisku Salesforce.


3 Topowe wtyczki Salesforce w 2023

1. Conga Composer

 • Funkcjonalność: Conga Composer przoduje w automatyzacji i usprawnianiu generowania dokumentów w Salesforce. Umożliwia użytkownikom tworzenie spersonalizowanych raportów, prezentacji i dokumentów bezpośrednio na podstawie danych Salesforce.
 • Korzyści: zwiększa produktywność, skracając czas spędzony na ręcznym tworzeniu dokumentów. Zdolność Conga Composer do integrowania danych z różnymi formatami dokumentów upraszcza procesy raportowania i komunikacji z klientami.
 • Idealny scenariusz wykorzystania: idealne do tworzenia niestandardowych raportów sprzedaży, ofert klientów i dokumentów kontraktowych. Jest to szczególnie przydatne dla zespołów sprzedaży i marketingu wymagających regularnego generowania spersonalizowanej komunikacji z klientami.

2. Ascendix Search

 • Funkcjonalność: ta zaawansowana aplikacja do wyszukiwania znacznie poprawia możliwości wyszukiwania Salesforce. Pozwala na złożone zapytania, w tym filtrowanie według wielu kryteriów i danych geograficznych.
 • Korzyści: użytkownicy mogą łatwo tworzyć listy potencjalnych klientów, wyszukiwać dowolne obiekty w Salesforce i eksportować wyniki do dalszej analizy. Funkcja wyszukiwania na mapie umożliwia wizualizację danych geograficznych, usprawniając interpretację danych i podejmowanie decyzji.
 • Idealny scenariusz wykorzystania: idealne dla zespołów sprzedaży i marketingu, które muszą efektywnie segmentować i analizować dane klientów. Korzystne również dla firm wymagających szczegółowej analizy danych i raportowania w oparciu o określone kryteria.

3. Formstack

 • Funkcjonalność: Formstack to potężna aplikacja do generowania dokumentów, która umożliwia użytkownikom łączenie danych Salesforce z różnymi szablonami dokumentów, takimi jak Word, PDF, PowerPoint lub Excel.
 • Korzyści: usprawnia proces tworzenia profesjonalnie wyglądających dokumentów, takich jak umowy, faktury i oferty, bezpośrednio z rekordów Salesforce. Oszczędza to czas i zapewnia dokładność dzięki wykorzystaniu istniejących danych Salesforce.
 • Idealny scenariusz wykorzystania: odpowiednie dla organizacji, które często generują dokumenty przeznaczone dla klientów, takie jak umowy, faktury i umowy serwisowe. Jest to szczególnie cenne dla zespołów, które zarządzają dużą liczbą generowanych niestandardowych dokumentów.

Wtyczki te zostały wybrane ze względu na ich zdolność do transformacji doświadczenia CRM w Salesforce poprzez zwiększenie produktywności, usprawnienie zarządzania danymi i usprawnienie procesów generowania dokumentów. Są to niezbędne narzędzia dla firm, które chcą w 2023 roku wykorzystać pełny potencjał swojej platformy Salesforce.

Studia przypadków: udane wdrożenia topowych wtyczek Salesforce

W tej sekcji przedstawimy trzy fascynujące historie sukcesu, z których każda podkreśla skuteczne wdrożenie jednej z naszych najlepszych wtyczek Salesforce. Te studia przypadków pokazują, jak różnorodne firmy wykorzystały te wtyczki, aby stawić czoła wyzwaniom, zwiększyć wydajność i osiągnąć niezwykłe wyniki.

Studium przypadku 1: Conga Composer w akcji

Firma: TechSolutions Inc. (nazwa zmieniona ze względu na prywatność)

Wyzwanie: TechSolutions Inc., wiodący dostawca usług IT, borykał się z czasochłonnym procesem tworzenia niestandardowych raportów i dokumentów kontraktowych dla swoich klientów.

Rozwiązanie: Wdrożenie Conga Composer pozwoliło zautomatyzować generowanie tych dokumentów. Wtyczka została wykorzystana do integracji danych z Salesforce z różnymi formatami dokumentów, znacznie ograniczając konieczność ręcznego tworzenia dokumentów.

Wynik: wdrożenie Conga Composer doprowadziło do skrócenia czasu poświęconego na tworzenie dokumentów o 40%. Zespół sprzedaży był w stanie znacznie szybciej generować spersonalizowane oferty i raporty, co przełożyło się na poprawę zadowolenia klientów i zauważalny wzrost efektywności sprzedaży.


Studium przypadku 2: transformacyjna rola wyszukiwarki Ascendix

Firma: RealEstatePro (nazwa zmieniona ze względu na prywatność)

Wyzwanie: RealEstatePro, dynamiczna firma z branży nieruchomości, napotkała trudności w skutecznym zarządzaniu i analizowaniu obszernych danych dotyczących nieruchomości i klientów w ramach Salesforce.

Rozwiązanie: wdrażając Ascendix, firma mogła wykorzystać zaawansowane możliwości wyszukiwania, w tym wizualizację danych geograficznych i szczegółowe opcje filtrowania. Umożliwiło to skuteczniejszą segmentację ofert nieruchomości i danych klientów.

Wynik: wprowadzenie Ascendix Search zrewolucjonizowało proces obsługi danych. Firma odnotowała 50% poprawę wydajności wyszukiwania danych, zwiększając zaangażowanie klientów i procesy dopasowywania nieruchomości, co ostatecznie doprowadziło do znacznego wzrostu udanych transakcji i zadowolenia klientów.

Studium przypadku 3: wpływ Formstack na usprawnienie dokumentacji

Firma: InnovativeHealth Solutions (nazwa zmieniona ze względu na prywatność)

Wyzwanie: InnovativeHealth Solutions, dostawca usług opieki zdrowotnej, zmagał się z pracochłonnym zadaniem generowania dokumentów związanych z pacjentami, takich jak plany leczenia i faktury, na podstawie danych Salesforce.

Rozwiązanie: wykorzystanie Formstack umożliwiło zautomatyzowanie łączenia danych Salesforce z różnymi szablonami dokumentów. Integracja ta uprościła tworzenie dokładnych i profesjonalnie wyglądających dokumentów dotyczących opieki zdrowotnej bezpośrednio z systemu CRM.

Wynik: wdrożenie Formstack doprowadziło do skrócenia czasu poświęconego na generowanie dokumentów o 60%. Personel opieki zdrowotnej mógłby w większym stopniu skoncentrować się na opiece nad pacjentem, a nie na zadaniach administracyjnych, co skutkowało poprawą jakości obsługi pacjentów i wydajnością operacyjną.

Te studia przypadków ilustrują znaczące korzyści i efekty transformacyjne, jakie odpowiednie wtyczki Salesforce mogą mieć dla firm z różnych branż.


Jak wybrać odpowiednią wtyczkę dla swojej firmy

Wybór odpowiedniej wtyczki Salesforce ma kluczowe znaczenie dla poprawy komfortu korzystania z CRM. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję:

 1. Zidentyfikuj swoje potrzeby: zrozum konkretne wyzwania i potrzeby swojej firmy. Niezależnie od tego, czy chodzi o automatyzację dokumentów, zaawansowane wyszukiwanie danych czy wydajne generowanie dokumentów, wybierz wtyczkę, która spełnia Twoje podstawowe wymagania.
 2. Oceń kompatybilność: upewnij się, że wtyczka jest kompatybilna z Twoją edycją Salesforce i nie koliduje z innymi używanymi narzędziami.
 3. Weź pod uwagę łatwość użycia dla użytkownika: wybierz wtyczki, które są intuicyjne i łatwe w użyciu. Im krzywa uczenia bardziej stroma, tym trudniej będzie na adaptacje narzędzia w zespole.
 4. Przeczytaj recenzje i studia przypadków: poszukaj recenzji użytkowników i studiów przypadków, aby zrozumieć rzeczywistą skuteczność wtyczki.
 5. Oceń opłacalność inwestycji: rozwarz cenę pod kątem oferowanych funkcji i korzyści. Ważne jest, aby wtyczka zapewniała dobry stosunek jakości do ceny.
 6. Poszukaj możliwości dostosowania i skalowalności: zastanów się, czy wtyczkę można dostosować do Twoich unikalnych potrzeb biznesowych i czy można ją skalować wraz z rozwojem firmy.
 7. Przetestuj w wersjach demonstracyjnych lub próbnych: przed podjęciem ostatecznej decyzji skorzystaj z wersji demonstracyjnych lub próbnych, aby przetestować funkcjonalność wtyczki i upewnić się, że spełnia ona Twoje oczekiwania.

Wykonując te kroki, możesz wybrać wtyczkę Salesforce, która nie tylko zwiększa możliwości Twojego CRM, ale także jest zgodna z Twoimi celami biznesowymi i operacjami.


Przyszłe trendy we wtyczkach Salesforce

Przyszłość wtyczek Salesforce kształtowana jest przez zmieniające się potrzeby biznesowe i postęp technologiczny. Oto kilka trendów, na które warto zwrócić uwagę:

 1. Integracja sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego: wtyczki coraz częściej wykorzystują sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, aby zapewnić analizy predykcyjne, lepszy wgląd w klientów i automatyzację procesów decyzyjnych.
 2. Większa personalizacja i elastyczność: w miarę jak firmy poszukują bardziej dostosowanych rozwiązań, wtyczki zapewniające wysoki stopień dostosowania i elastyczność staną się coraz bardziej popularne.
 3. Większe bezpieczeństwo i zgodność danych: wraz z rosnącymi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa danych, wtyczki skupiające się na ulepszonych funkcjach bezpieczeństwa i zgodności z przepisami zyskają na znaczeniu.
 4. Optymalizacja mobilna: w miarę jak praca zdalna staje się coraz bardziej powszechna, wtyczki zoptymalizowane do użytku mobilnego będą niezbędne, aby uzyskać ciągły dostęp do danych CRM.
 5. Integracja z nowymi technologiami: spodziewaj się integracji wtyczek z nowymi technologiami, takimi jak blockchain, w celu zwiększenia przejrzystości, oraz IoT w celu lepszego gromadzenia i analizy danych.
 6. Nacisk na doświadczenie użytkownika (UX): większy nacisk zostanie położony na doświadczenie użytkownika, dzięki czemu wtyczki będą bardziej intuicyjne i przyjazne dla użytkownika.

Tendencje te wskazują na ruch w kierunku bardziej inteligentnych, konfigurowalnych i bezpiecznych wtyczek, dzięki czemu Salesforce pozostanie w czołówce innowacji CRM.

Podsumowując

Odpowiednie wtyczki Salesforce mogą gruntownie zmienić doświadczenie CRM, zwiększając wydajność, zarządzanie danymi i ogólną produktywność. Kiedy badaliśmy najpopularniejsze wtyczki roku 2023 – Conga Composer, Ascendix Search i Formstack – stało się jasne, że narzędzia te są niezbędne dla firm chcących zmaksymalizować inwestycje w Salesforce.

Pamiętaj, że przyszłość wtyczek Salesforce rysuje się w jasnych barwach, a na horyzoncie widać takie trendy, jak integracja sztucznej inteligencji i ulepszona personalizacja. Jeśli jesteś gotowy, aby ulepszyć swoje doświadczenie w Salesforce, nie wahaj się zapoznać z tymi wtyczkami i zastanów się, jak mogą one pasować do Twojej strategii biznesowej.

Szukasz porady dotyczącej tego, która wtyczka Salesforce będzie najlepiej dopasowana do Twojej firmy? Skontaktuj się z NEXELERO już dziś! Nasz zespół ekspertów jest gotowy pomóc Ci poruszać się po świecie wtyczek Salesforce i znaleźć idealne rozwiązanie dla Twoich unikalnych potrzeb.

Skontaktuj się z nami i wspólnie przekształćmy Twoje doświadczenie z CRM!

Zespół NEXELERO