3 sposoby na ulepszenie Twojej strategii sprzedaży z Salesforce Sales Cloud

3 sposoby na ulepszenie Twojej strategii sprzedaży z Salesforce Sales Cloud

October 9, 2023

Mateusz Krzywiecki

Mateusz Krzywiecki

Odblokuj niezrównany sukces w sprzedaży dzięki Salesforce Sales Cloud. Ulepsz CRM, wykorzystaj analitykę predykcyjną i zautomatyzuj procesy z pomocą Salesforce i NEXELERO.

Sales Cloud

3 sposoby na ulepszenie Twojej strategii sprzedaży z Salesforce Sales Cloud

W dynamicznym i konkurencyjnym środowisku sprzedaży skuteczność strategii nie tylko determinuje rentowność poszczególnych transakcji – kształtuje ona trajektorię całego biznesu. W tym iejscu Salesforce Sales Cloud pojawia się nie tylko jako narzędzie, ale także jako platforma transformacyjna, która na nowo definiuje horyzonty tego, co jest możliwe w ramach strategii sprzedaży i efektywności operacyjnej.

Sales Cloud, kluczowy komponent platformy Salesforce CRM, został zaprojektowany z myślą o dokładnym zrozumieniu wieloaspektowego charakteru procesów sprzedaży, relacji z klientami i podejmowania decyzji w oparciu o dane. W świecie, w którym oczekiwania klientów nieustannie ewoluują, a dynamika rynku nieustannie się zmienia, Sales Cloud oferuje inteligentne, solidne i intuicyjnie zaprojektowane środowisko, w którym każdy aspekt strategii sprzedaży może nie tylko się dostosowywać, ale także proaktywnie torować drogę do lepszej obsługi klienta doświadczeń i doskonałości operacyjnej.

W tej eksploracji zagłębimy się w 3 strategiczne sposoby, w jakie Salesforce Sales Cloud może znacząco ulepszyć Twoją strategię sprzedaży, odblokowując nowe wymiary zarządzania relacjami z klientami, wykorzystując analizy predykcyjne i automatyzując procesy, aby nie tylko sprostać obecnym wymaganiom, ale także stworzyć przyszłość gdzie Twoja strategia sprzedaży jest wzorem innowacji, wydajności i skutecznego zaangażowania klientów. Dołącz do nas, kiedy będziemy poruszać się po nieprzebranych wodach możliwości oferowanych przez Salesforce Sales Cloud i odkryj, w jaki sposób może to być katalizator, który wyniesie Twoją strategię sprzedaży na nowe szczeble sukcesu.

1. Usprawnienie zarządzania relacjami z klientami (CRM) dzięki Sales Cloud

Poruszając się po skomplikowanych sieciach relacji z klientami, lejku sprzedaży i zarządzaniu danymi, system do zarządzania relacjami z klientami (CRM) staje się pulsującym sercem każdej dobrze prosperującej strategii sprzedaży. Salesforce Sales Cloud w tej dziedzinie wyróżnia się jako latarnia morska, prowadząc zespoły sprzedażowe przez często wzburzone wody CRM z precyzją, przejrzystością i biorąc pod uwagę ustalony plan i strategię.

Zanurz się w świecie CRM:

Skuteczny CRM to nie tylko zarządzanie danymi klientów, ale holistyczne podejście do zrozumienia, interakcji i pielęgnowania relacji z klientami w całym cyklu sprzedaży i poza nim. W tym przypadku Sales Cloud zapewnia organizacjom scentralizowaną, połączoną i dynamicznie aktualizowaną platformę, w której każda interakcja, transakcja i punkt danych klienta staje się cennym zasobem w kształtowaniu relacji z indywidualnym klientem.

Najważniejsze funkcje:

 • Zarządzanie kontaktami: Sales Cloud umożliwia zespołom uzyskanie 360-stopniowego widoku każdego klienta, zapewniając szczegółowy wgląd w jego historię, preferencje i poprzednie interakcje, dzięki czemu każde zaangażowanie jest świadome i spersonalizowane.
 • Zarządzanie szansami sprzedaży: poprzez strategiczne zarządzanie każdą szansą sprzedaży Sales Cloud zapewnia śledzenie, zarządzanie i pielęgnowanie każdej potencjalnej sprzedaży, maksymalizując prawdopodobieństwo konwersji i zapewniając spójność zaangażowania.
 • Zarządzanie potencjalnymi klientami: od generowania potencjalnych klientów po konwersję, Sales Cloud zapewnia narzędzia, które zapewniają dokładne śledzenie każdego potencjalnego klienta, zaangażowanie go i pielęgnowanie na całej ścieżce konwersji, optymalizując podróż od potencjalnego klienta do klienta i zwiększając zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

Korzyści:

Dzięki tym kluczowym funkcjom Salesforce Sales Cloud gwarantuje, że Twoja strategia CRM nie będzie jedynie procesem, ale wciągającą podróżą, w której każda interakcja ma znaczenie, każda szansa zostanie zmaksymalizowana, a każdy potencjalny klient stanie się potencjałem czekającym na odblokowanie. Sales Cloud tworzy środowisko, w którym relacje z klientami przestają być traktowane jako przedmiot, ale strategicznie rozwijane, zapewniając długoterminową lojalność, satysfakcję i ciągłe zaangażowanie.

Zastosowanie w prawdziwym świecie:

Rozważmy przykład przedsiębiorstwa B2B, które wykorzystało Sales Cloud do przekształcenia fragmentarycznych i izolowanych danych klientów w zintegrowaną, dynamiczną i wykonalną strategię. Wykorzystując 360-stopniowy widok klienta, zarządzanie okazjami biznesowymi i narzędzia wspomagające pielęgnowanie potencjalnych klientów, przedsiębiorstwo nie tylko poprawiło wyniki sprzedaży, ale także stworzyło spersonalizowane, wciągające i niezmiennie zachwycające doświadczenie swoich klientów, zapewniając trwały wzrost i większą lojalność.

2. Wykorzystanie analityki do podejmowania decyzji sprzedażowych

W dynamicznie rozwijającym się świecie sprzedaży zrozumienie przeszłości i teraźniejszości nie służy jedynie refleksji, ale służy jako fundament, na którym budowane są przyszłe strategie. Analityka predykcyjna w tym paradygmacie jawi się jako kompas, który nawiguje po rozległym oceanie danych, aby wyznaczyć kurs w kierunku świadomych, strategicznych i wpływowych decyzji sprzedażowych.

Potęga anlizy danych:

Salesforce Sales Cloud, wyposażona w Einstein Analytics, służy jako soczewka, przez którą dane sprzedażowe są nie tylko przeglądane, ale także interpretowane, przewidywane i przekształcane w przydatne spostrzeżenia. To nie jest zwykła analityka — to inteligencja predykcyjna, zapewniająca przewidywanie zachowań klientów, trendów rynkowych i możliwości sprzedaży, umożliwiająca Twojemu zespołowi nie tylko reagowanie na teraźniejszość, ale także strategiczne przewidywanie przyszłości.

Najważniejsze funkcje:

 • Einstein Analytics: podstawowy komponent Sales Cloud, przenosi analizę danych na wyższy poziom, wprowadzając spostrzeżenia, prognozy i rekomendacje oparte na sztucznej inteligencji, dzięki czemu dane stają się proaktywnym narzędziem w kształtowaniu strategii sprzedaży.
 • Prognozowanie: wykorzystując analizę predykcyjną opartą na sztucznej inteligencji, Sales Cloud umożliwia dokładne i inteligentne prognozowanie sprzedaży, umożliwiając zespołom planowanie, przewidywanie i optymalizację strategii dla przyszłych scenariuszy rynkowych.
 • Zautomatyzowane raporty i pulpity nawigacyjne: dzięki zautomatyzowanym, konfigurowalnym i szczegółowym raportom i pulpitom nawigacyjnym Sales Cloud zapewnia panoramiczny widok danych sprzedażowych, zapewniając, że spostrzeżenia, metryki i analizy są zawsze dostępne, możliwe do interpretacji i podejmowania działań.

Korzyści:

Wykorzystanie analityki predykcyjnej Salesforce Sales Cloud oznacza przyszłość, w której decyzje opierają się na wnikliwej analizie, strategie opierają się na danych, a wyniki sprzedaży są optymalizowane. Dzięki temu Twój zespół sprzedaży będzie stale wyposażony w wiedzę predykcyjną, umożliwiającą mu planowanie strategii, angażowanie i precyzyjną optymalizację, dzięki czemu każda decyzja będzie krokiem w kierunku strategicznego wzrostu.

Zastosowanie w prawdziwym świecie:

Wyobraź sobie giganta handlu detalicznego, który zintegrował analitykę predykcyjną Salesforce Sales Cloud ze swoją strategią sprzedaży, przekształcając mnóstwo danych w strategiczny plan działania. Wykorzystując Einstein Analytics, byli w stanie przewidzieć sezonowe trendy sprzedaży, zoptymalizować zarządzanie zapasami, personalizować zaangażowanie klientów i ulepszyć strategie promocyjne, co doprowadziło do maksymalizacji sprzedaży, optymalizacji rotacji zapasów i lepszego doświadczenia zakupowego klientów, zapewniając trwałą rentowność o znaczeniu rynkowym.

3. Automatyzacja procesów sprzedaży w celu zwiększenia wydajności i produktywności

Automatyzacja procesów sprzedaży to nie tylko zmiana technologiczna; to transformacja paradygmatów operacyjnych, które na nowo definiują efektywność, produktywność i strategię w zarządzaniu sprzedażą. W erze, w której czas jest synonimem możliwości, automatyzacja Salesforce Sales Cloud toruje drogę do stworzenia ekosystemu sprzedaży, w którym procesy są usprawnione, możliwości maksymalizowane, a koncentracja strategiczna nie jest obciążona bezsensownymi procedurami.

Omówienie automatyzacji:

Automatyzacja w Sales Cloud wykracza poza tradycyjne granice operacyjne, zapewniając automatyzację powtarzalnych, czasochłonnych i proceduralnych zadań, dzięki czemu Twój zespół sprzedaży może skupić się na strategicznym zaangażowaniu, relacjach z klientami i optymalizacji możliwości. Rozwiązanie zapewnia, że każdy proces, od pielęgnowania leadów po zarządzanie transakcjami, jest realizowany z precyzją, spójnością i strategicznym dopasowaniem.

Najważniejsze funkcje:

 • Automatyzacja przepływu pracy: Sales Cloud umożliwia organizacjom tworzenie, dostosowywanie i wdrażanie zautomatyzowanych przepływów pracy, zapewniając, że każdy etap procesu sprzedaży będzie realizowany płynnie, dokładnie i zgodnie z celami strategicznymi.
 • Automatyzacja zatwierdzeń: automatyzuj procesy zatwierdzania, zapewniając, że podejmowanie decyzji jest szybkie, spójne i zgodne z protokołami i strategiami organizacyjnymi, ułatwiając płynne, wydajne i skuteczne operacje sprzedaży.
 • Flow: narzędzie wizualne, które pozwala organizacjom automatyzować złożone procesy biznesowe, zapewniając, że każdy krok, od inicjacji do zakończenia, jest systematycznie, dokładnie i efektywnie wykonywany.

Korzyści:

Wykorzystanie automatyzacji w Salesforce Sales Cloud oznacza uwolnienie strategii sprzedaży od ograniczeń procesów ręcznych, zapewniając, że wydajność, dokładność i strategiczne skupienie staną się cechami charakterystycznymi Twoich operacji sprzedażowych. Sales Cloud zapewnia, że każde zadanie, proces i decyzja zostaną wykonane z optymalnie, z minimalną interwencją ręczną i maksymalnym wpływem strategicznym.

Zastosowanie w prawdziwym świecie:

Weźmy pod uwagę globalną firmę technologiczną, która wykorzystała możliwości automatyzacji Sales Cloud do transformacji swoich operacji sprzedażowych. Automatyzując przepływy pracy, zatwierdzenia i procesy, nie tylko usprawniono wydajność operacyjną, ale także stworzyliśmy ekosystem sprzedaży, w którym każdy przedstawiciel mógł nawiązać lepszy kontakt z klientami, zmaksymalizować każdą szansę, a każda transakcja została zrealizowana z niezrównaną precyzją i spójnością, co doprowadziło do lepszych wyników sprzedaży i większego zadowolenia klientów.

Transformacja strategii sprzedaży dzięki Salesforce Sales Cloud

W epoce zdefiniowanej przez transformacje cyfrowe, oczekiwania klientów i dynamikę rynku, Salesforce Sales Cloud jawi się jako coś więcej niż rozwiązanie — staje się integralnym sojusznikiem, strategicznie przenoszącym Twoje wysiłki sprzedażowe w sferę bezprecedensowego sukcesu i innowacji. Jak ustaliliśmy, korzyści płynące z wdrożenia Sales Cloud obejmują ulepszenie CRM, wykorzystanie przewidywania analityki predykcyjnej, usprawnienie operacji poprzez automatyzację i opracowanie strategii sprzedaży, która nie tylko jest reaktywna, ale także proaktywnie kształtuje przyszłość Twojej firmy na rynku .

Wykorzystaj innowacje w swojej strategii sprzedaży

 1. Wzbogacaj doświdczenie klientów: ulepsz swój CRM, aby tworzyć doświadczenia, które rezonują, budują relacje i wzbudzają lojalność wśród klientów.
 2. Zwiększ swoje możliwości dzięki analizie predykcyjnej: idź naprzód z pewnością, korzystając ze spostrzeżeń opartych na danych, aby poruszać się po złożoności rynku i oczekiwaniach klientów dzięki prognozowaniu strategicznemu.
 3. Zwiększ efektywność operacyjną: usprawnij i zautomatyzuj procesy sprzedaży, przekierowując uwagę na podejmowanie strategicznych decyzji, zaangażowanie klientów i optymalizację możliwości.

Odblokuj Nowe Horyzonty z NEXELERO

Podróż w kierunku udoskonalenia strategii sprzedaży za pomocą Salesforce Sales Cloud to ścieżka ciągłych odkryć, innowacji i strategicznej ewolucji. W NEXELERO nie jesteśmy tylko partnerami Salesforce; jesteśmy Twoimi sojusznikami, którzy wspólnie z Tobą przechodzą przez tę transformacyjną podróż, upewniając się, że każdy krok, strategia i rozwiązanie są starannie opracowane, aby poprowadzić Twoją firmę w stronę niezrównanego sukcesu i wiodącej pozycji na rynku.

Rozpocznij swoją podróż transformacyjną już teraz

Czy jesteś gotowy, aby na nowo przemyśleć swoją strategię sprzedaży, stworzyć doświadczenia, które rezonują i osiągnąć niezrównany sukces dzięki Salesforce Sales Cloud? Skontaktuj się z NEXELERO i wspólnie utorujmy drogę ku przyszłości, w której Twoja strategia sprzedaży będzie uosobieniem innowacyjności, wydajności i imponującego sukcesu.

Skontaktuj się z nami i wyruszmy razem w tę transformacyjną podróż, opracowując strategie sprzedaży, które nie tylko nawigują w teraźniejszości, ale aktywnie kształtują przyszłość.


Zespół NEXELERO